Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Zima nebo léto - co je lepší

380
# 08.01.2019, 08:38

Je to tu jako přetahovaná, je teda vydařená zima,či ne? Pravdou je, že je teprve malá část zimy za námi, nicméně na zhruba deset dní dopředu to na nějakou arktidu nevypadá.
Já osobně bydlím na kraji Kladna 380m.n.m., již pěkných pár let pěstuju na zahradě subtropické rostliny, palmy, cykas, juky, dost druhůopuncií, fíky,.. do dnešního dne nemám zazimováno, tudíž si dovolím říci... doposud subtropická zima! Mám pravdu, či ne?:D Jinak samozřejmě je průběh celkově nadprůměrem, stačí se podívat na třeba chmi.cz, je tam křivka..A na závěr.. díky zimě za ty srážky, sice je osobně nazahradě ani moc nepotřebuji, ale celkově jsou třeba velice.

# 08.01.2019, 08:49

Ono záleží jak kde. U někoho bude zima super a u někoho horší. U nás je třeba nynější průběh zimy průměrný až lehce podprumerny když to vezmu podle teplot a srážkově průměrný, takže jsem spokojen. Kdyby bylo průměrné jaro i léto, taky byl byl raději

63
# 08.01.2019, 08:55

Pro mě zatím zima klasická, napadne,hned roztaje:)
Já bych si přála kdyby to ,co teď napadlo vydrželo aspoň týden s teplotama - °C.

76
# 08.01.2019, 08:57

Za mě je tato zima teplotně nadprůměrná, srážkově v průměru až lehce pod. Zatím ani alespoň 1 týden mrazu, či týden souvislá sněhová pokrývka, jak psal i Milan. Nám v Polabí se to krátí, ještě asi měsíc zimy a pak už slunce má příliš velkou sílu.

79
# 08.01.2019, 09:02

charlie

Přesně tak, počasí v Čechách je poslední dobou za trest. Neprší, nesněží, ultra vedro v létě a neustále nad nulou v zimě. Když už něco málo napadne, je to za pár hodin pryč... Letošní zima žádná výjimka prozatím :(

76
# 08.01.2019, 09:40

Ondra83
Tak jest, jediná útěcha je, že ta zima v Čechách není ani ve středních polohách bůhvíjaká. Na Moravě a ve Slezsku je ta zima přeci jen lepší, ovšem některá místa i tam budou tragická.

F4
Avatar
109
# 08.01.2019, 12:42

Ondra83
Lépe bych to nevystihl. U nás zima teplotně nadprůměrná (zatím ne extrémně) a srážkově výrazně nadprůměrná, což je skvělé. Souvislá sněhová pokrývka trvala v součtu asi 3 dny od začátku prosince, což je velmi málo. Co se týče teplot, než se stačí ochladit na slabý mráz, tak se otepluje. Jinak souhlasím s Mrazem a Sněhem, že nejlepší by bylo teplotně průměrné jaro i léto.

79
# 27.03.2019, 21:33

palma

Jo, já to nebral jako něco hotového :) Budu radši, když bude už jarní počasí, hodně toho kvete a tak mrazivá noc by tomu dala. A nakonec já potřebuji probudit včely, na balkoně už začala kvést borůvka a má toho hodně :cool:

# 27.03.2019, 21:39

Zadne mrazy nebudou. Vse. Nastesti. :slunce: prej vsude lidi jak na vaclavaku. :D:D chapu lepsi bejt o samote a v jeskyni. Typicky pohled mrazomila na svet. Zdejsi diskuze je k placi, nebo jako silvestrovska show :D clovek sem vleze se vylozene pobavit.jen nářky, smutek, deprese, agonie, nechuť. :D klima se otepluje a nastesti pristi rok bude jeste kratsi zima. A nejvic me tesi od srdce, ze s tim nikdo nic neudela. Muze jen vic brecet a mamrat. A vyhrozovat ze cely svet vymre :D:D

76
# 28.03.2019, 18:25

Body_Link
Tenhle tvůj sarkasmus vůči mrazomilum je ovšem taky mimo mísu, uvedomujes si to?. Teplo mužů, ne že ne, horko mě drtí, to je fakt, ještě víc, než vítr, nebo málo vody. Jen doufám, už kvůli tobě a tvym kolegům teplomilum, že se počasí v nejbližších letech ve střední Evropě nepřeklopí do chladnějšího módu, to by bylo kvikotu :D

# 28.03.2019, 20:53

charlie
Sam tom neveris. Bude hyc a kazdym rokem vetsi. A kdy se to zastavi? Uvedom si ze lidstvo neni stredobod vesmiru. Nejak bude a planeta to ZASE prezije. Kvici tady zatim jedni a ti sami. Dobra show :D nekterym dokonce vadi krasny slunecny vikend :D:D:D my co cely tyden makame si fakt chceme odpocinout venku. Treba i s rodinou. Chapu , ze nekteri nejradeji doma a cumi jak venku lije. Normalni pracujici clovek se z krasneho vikendu tesi. Ale ze me zdejsi sarkasmus vubec udivuje. Uz at je aspon 30 nad nulou

63
# 29.03.2019, 06:31

Tak dnes ráno krásná 0 a jasno a vypadá to,že teploty půjdou ke 13. Je vidět,že někteří si tu neuvědomují,že jde chodit ven i v dešti a nečumět z okna :D:D:D a dokonce tu i někteří taky makají každý den 10h denně :D:D ale to je debata o ničem :D

F4
Avatar
109
# 29.03.2019, 08:18

charlie
Někteří lidé jsou tak zabednění, že to ani není možné. A my, co přes týden makáme, si chceme o víkendu odpočinout a ne se potit a v tom nejhorším případě poslouchat dementy, kteří otravují buď hlukem, nebo smradem. Kdyby se všichni chovali ohleduplně a ne jako dobytci, tak by se člověk na léto (samozřejmě s bouřkami a rozumnými teplotami) i těšil. Nikdo neříká a ani nikdy neřekl, že má být v létě 2 a tři čtvrtě měsíce zataženo, 10°C a déšť. Je to stejný extrém jako to, co bylo loni. A všeho moc škodí.

Lucina
No právě, nevím, co je pro přírodu lepší, jestli extrémní tropy trvající x dnů nebo i týdnů nebo průběžný přísun vody.

63
# 29.03.2019, 08:35

F4
No já už radši nic neříkám :D Každý má rád něco jiného,to je jasné. Já chodím ven za jakéhokoliv počasí a je mi jedno jestli svítí nebo priší.Slunko mi nevadí v rozumné míře. Když týden svítí, tak ať klidně vík proprší, myslím,že se nerozpustím v dešti venku :D:D Teploty nad 30 nesnáším, nedělají mi dobře. Takže já radši jaro, podzim,teploty do 25 ideální.

380
# 29.03.2019, 09:52


Lucina
Tak to má to jaro co dohánět... teploty do +25..:D. ale vážně, teď už beru v noci jakoukoli teplotu nad nulou, a to pouze proto aby to co už raší a kvete nepomrzlo, jinak přes den mi to vyhovuje. Koukal jsem teď zase na výstupy, a jak říkám, ráno to ukazuje plus patnác a v noci ve své podstatě bez mrazu a večerní výstup to ukazuje plus sedm přes den a mráz do minus tří v noci, takže pouze můžeme čekat a doufat, jak pravil již Alexandre Dumas..

63
# 29.03.2019, 09:55

palma
Tak loni na jaře bylo +28 :D
Možná ještě nějaké ty přízemní mrazíky ráno přijdou. Nebylo by to nic nečekaného. JJ právě můžeme jen čekat, ono si to počasí stejně udělá co chce :D

268
# 29.03.2019, 10:07

Tak mě vyhovuje to, co je dobré pro přírodu, maxima tak 25-28 a časté přeháňky a bouřky nejlépe v noci, noci mě vyhovují ale hodně teplé (stinný byt i chalupa), klidně 15-20, poslední léta nesplnitelný sen.

# 29.03.2019, 15:51

Já mám rád obojí

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.