Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Zima nebo léto - co je lepší

86
# 30.12.2018, 16:30

S ohledem na to, že se ve všech tématech donekonečna řeší, jestli je lepší léto nebo zima (případně teplo / chladno), zakládám k tomu tohle téma. Zde si můžete řešit osobní preference nebo výhody jednotlivých období.

Do jiných témat to nepatří a v tématech se tím jen hromadí OT příspěvky (mimo téma). Pokud to někdo bude nadále zasílat do jiných témat, vystavuje se tím nebezpečí smazání příspěvku nebo úplným banem.

Mám raději:
Léto
22 (51 %)
Zimu
21 (49 %)
Celkem hlasů: 43
642
# 30.12.2018, 17:19

Léto je lepší,ale musejí být srážky.

Je to ale zavádějící.Dejte stejnou otázku v létě když je 30°C a většina odpoví, že má rada zimu :D

77
# 30.12.2018, 17:20

30 st je ještě v pohodě;-)

# 30.12.2018, 17:29

dawe
Pokud nepracujete a jste u vody, tak je třicet nad nulou vpoho;-), ale jinak je to pěknej hnus.

# 30.12.2018, 17:34

Oboje je důležité pro přírodu. Nicméně osobně mám raději zimu, protože v zimě mohu být více aktivnější než v létě, dělat více, v zimě nejsem unavený a mám rád přírodu pod sněhem.

22
# 30.12.2018, 17:50

Mám rád všechna roční období každé je krásné svým způsobem, na jaře se příroda probouzí a vše je v rozkvětu, v létě jsou dlouhé dny, člověk si užívá venku je práce na zahradě, na podzim si plody zase pěkně uskaldníme na zimu, příroda je nádherné vybarvená a zima, to je klidný odpočinek nejen pro přírodu ale i pro člověka a vše živé,.... Takže tak pro mě je hezké každé období jen mě štve že poslední dobou hodně vybočuje z normálu ale s tím nic neuděláme, můžeme si za to sami.

77
# 30.12.2018, 18:04

Frantis95
30st je u mě OK 35 st už i na mě je moc....

76
# 30.12.2018, 18:47

Za mě jednoznačně zima a podzim, léta jsou poslední roky v naší nížině utrpení.

# 30.12.2018, 19:33

Jak píše Dawe, 30 je ještě OK (pokud člověk nepracuje v hycu) já pracuju v plechové hale typické výrobní haly dneška , takže je jasné co to uvnitř znamená. po práci ihned 20 minut sprcha v ledové vodě, ale to nic nemění na tom, že léto užívám na max, včetně jara i teplého podzimu. Práce na zahradě atd. paradox říkal jsem si konečně v zimě odpočinu, protože na novostavbě od jara do podzimu se makalo kolem domu ať se stihne co nejvíce zahradních úprav atd. Pár týdnů se už moc dělat nedá a chybí to. už se nemůžu dočkat až přijde jaro a začne to znova.V létě by mohlo jen víc občas sprchnout, ale co jsme si udělali to máme. Byl jsem v Tunisu a tam když je přes 30 tak ani v riflích se tam člověk neroztopí. Je tam jiný vzduch. Co jsme si tady udělali to máme....

54
# 31.12.2018, 07:06

I když léto má též své zajímavosti třeba letní bouřky, které můžou byt i pěkným dobrodružstvím, tak u mě jednoznačně vede zima. Před mrazy se snáze chrání a pak jde i o sněhové srážky, které jsou pro mě jak pastvou pro oči. Škoda, že z důvodu GO už i já můžu říct, že pamatuju časy, kdy ty zimy byli prostě lepší.

# 31.12.2018, 08:25

Já měl vždycky radši zimu, ale s každým rokem a každou další parodií na toto roční období mi je víc a víc vzdálenější. Já totiž jako zimu beru přírodu zavátou sněhem, co ovšem máme v Praze...no asi nemusím vysvětlovat.
Léto má své krásy, ale to letošní mi lezlo krkem už na přelomu července a srpna, možná tím, že jsme ho tu měli prakticky od dubna :) ale když se léto tak nějak drží v mezích, tak ho mám nakonec radši než zimu, přeci jen ty dlouhé dny to vyhrávají.

54
# 31.12.2018, 08:33

lukashrn
To je pravda a lepší už to s tou zimou asi nebude. Možná jen výjimečně se tu nějak vecpe zima která bude skoro po celu dobu mrazivá a ze sněhem. Ale převažovat bude to co tu je letos.

142
# 31.12.2018, 10:09

Já mám rád všechna roční období, je pravda, že jako silný alergik mi leze občas jaro pořádně na nos a oči, ale fajn. Nemám rád moc podzimní mlhy a inverze. Léto je ale rok od roku nesnesitelnější, zejména u nás, na jihu Moravy - absence bouřek, jedny z nejvyšších maxim, skoro nejvíce tropických dnů, a zejména horké noci. Zima téměř bez sněhu. Všechno se mění a člověk by se měl přizpůsobit, a ne být jen negativně naladěn, že je tak či onak.

96
# 31.12.2018, 13:41

igor127
S tím nelze než souhlasit.
V posledních letech se nám přijatelnější klima posouvá směrem do hor.
Srážky na horách jsou hojnější.
V letních měsících slunce častěji zakryje oblačnost.
V zimních měsících se vlivem inverzního počasí naopak ukazuje slunce častěji.
Malá rekapitulace uplynulého roku:

tropických dnů: 5
arktických dnů: 1
letních dnů : 33
ledových dnů : 56
dnů se sněhem : 97

Je ale jasné, že vinice tu ještě dlouho zakládat nebudem ;-)

Další podrobnosti v přiloženém reportu:

116
# 01.01.2019, 14:22

Já mám raději léto díky bouřkám. :D :blesk:

# 01.01.2019, 16:25

Zima je na prd, je málo světla a den je směšně krátký.Když je okolo nuly je to ještě únosné, ale mrazy jsou naprosto k ničemu.

# 01.01.2019, 17:00

South wind
Leto je na prd. Neunosna vedra, ve kterych se vetsinou neda nic delat, otravny hmyz, spousta kolapsu a zdravotnich problemu pro male deti, starsi lidi a napriklad astmatiky, jako jsem treba ja a navic temer zadne srazky, vyprahla zem a v nekterych oblastech omezeni spotreby vody. No co vy na to, vazne vas to bavi porad dokola psat ty nesmysly, copak to mate zapotřebí?

# 01.01.2019, 17:12

Zima pro mě bezesporu lepší. Jednak kvůli práci, nemusím být v prostředí, kde je v létě i 60 stupňů. Jednak i kvůli venkovním aktivitám, v zimě se mi lépe jezdí na kole, mohu chodit na dlouhé procházky. Příroda pod sněhem je krásná. V létě ta Sahara je o ničem, přijdu z práce, zapnu doma klimatizaci, zatáhnu závěsy a takhle je to pořád. Nehledě na to, že v létě je příliš světla. V zimě je to se světlem pro mě optimální.

# 01.01.2019, 17:22

South wind
Mrazy jsou důležité pro vyhubení škůdců, dále také stimulují přírodu k zimnímu spánku a pomáhají rozkladu org. materiálu.

# 01.01.2019, 17:39

Snowrain U mne je vody dost, chápu, že když někdo bydlí v maloměstě , v nějaké zastrčené ulici, má rozpálenou popelnici a v bytě či domě vedro, pak nemá léto rád.Civilizace nepočítala, že se teplota bude zvyšovat, staví se jen výrobní haly, pole se hnojí chemií.Mě vyhovuje i suchá fáze, mým rád žár a astmatik nejsem, to je taky civilizační choroba.:D Zato nesnáším ušlapaný sníh, náledí a různé stupidní obtíže, taky příroda bez listů, je celkem k ničemu.Zimu si strčte někam, stačilo by ochlazování do konce října a pak bych to vracel zpátky..:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.