Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Zima nebo léto - co je lepší

# 01.01.2019, 17:49

Se odstěhujte do Afriky. A bude lépe všem

F4
Avatar
109
# 01.01.2019, 18:11

South wind
Příroda bude za chvíli bez listí i v tom Vašem parném létě, když je málo vody. Pravdou je, že na hnědou příroda není moc pěkný pohled, na bílou už ale jo a na šťavnatě zelenou také.

Mráz a sníh
Zatáhnout závěsy, rolety a žaluzie, pustit přenosnou klimošku, tak to bylo letos od května do září. Člověk musí mít kobku, aby se mohl aspoň trochu vyspat. Kdyby bylo do 25°C a hodně srážek, tak mi léto nevadí. A bylo by dobré, kdyby bylo množství světla konstatntní (třeba 11-13 h po celý rok) a nebyly takové výkyvy umocněné změnou času.

# 01.01.2019, 18:19

Mráz a sníh Je pravda, že má přítomnost zde, má zásadní vliv na počasí, zima tu skoro není, milovníci zimy by se mi měli složit na bezpracný život v Karibiku, jinak tady zima nebude.:D

# 01.01.2019, 18:20

F4

Však letos od dubna do září jsem klimošku měl zapnutou. Ne pořád, ale často ano. To bylo strašné pěklo. Léto s teplotou do 25 stupňů a občasným deštěm mi nevadí, ale letošní Sahara byla hrůzná a to vím, že i kolegové co mají léto jinak rádi, tak jim bylo taky nepříjemně.
A co se týče světla, stačí mi tak 5-6 hodin světla přes den.

# 01.01.2019, 18:35

South wind
Jeste se navazejte do toho, ze bydlim v malomeste, to je prave lepsi pro srazky nez velka mesta podle me a taky jsme zde problemy s vodou nemeli az ted behem tech vasich slavnych tropickych letech. Ale chapu, ze nekdo koho nezajima jak jsou na tom ostatni napriklad s dychacimi obtizemi, protoze je sam nema, se nebude zajimat o to jak jsou na tom druzi v 35 stupnich. Ono je hlavni, ze se da byt u vody a opalovat se, ze? Presne jak pise Mraz a snih, kdyz tohle chcete jedte nekam do Afriky, Australie a tak podobne, na vyber je toho dost. Ja chci v zime snih a to u nas nic neobvykleho nebyvalo, takze reci typu jedte na Sibir jsou uplne mimo, ja zde taky nechci minus 15 pres den;-)

ota
Avatar
2125
# 01.01.2019, 19:10

V tomhle tématu dokonale platí 1000 lidí 1000 názorů. Já mám rád všechny roční období, každé má něco do sebe. Nejraději asi mám přeci jen léto. Zejména to, že je dlouho světlo mi opravdu vyhovuje, dá se být venku a něco dělat, rád jezdím na kole a to se v zimě moc nedá, v létě je to paráda. Na činnosti na zahradě je díky světlu mnohem více času, večer se dá sedět na zahradě klidně i s pivem, prostě léto mi vyhovuje nejvíc. Na podzim mám rád zejména jeho první polovinu, kdy pokud aspoň trochu prší chodím na houby a pořád se dobře jezdí na kole. V zimě je fajn období adventu, v únoru už se ale těším na jaro. Což je podle mě také krásné období, rozkvetlá a voňavá krajina je opravdu nádherná, samozřejmě pokud nejste alergik, což já naštěstí nejsem. No a pak už jsou třešně a jahody a opět léto. Takže za mě léto, ale důležitá jsou všechna roční období. Co vyloženě nemusím jsou holomrazy se silným větrem a také zatažené dny beze srážek, takže opravdu nesnáším inverzi, to je pro mě opravdu nejhorší počasí.

5
# 01.01.2019, 19:26

mráz a sníh

Tak běž pracovat do dolů, nějaká místa se ted uvolnily, tam budeš mít tmu i v létě

# 01.01.2019, 19:33

honzis
vtip roku. Tleskám ha ha ha

# 01.01.2019, 19:41

To nic nemění na tom, že lidi co nemají rádi slunce (a teď nemyslím zdejší zimomily) jsou tak nějak divní. Mám známého, ten když vyleze slunce má záchvaty. řeči typu: zase ta žlutá k..va... atd mohl bych pokračovat. tento typ lidí, by se měl buď zastřelit, nebo spáchat jakoukoli formu harakiri, protože se narodili naprosto zbytečně. A řeči typu tak se odstěhujte do afriky jsou asi na takové úrovni jako: tak se odstěhujte do na sever kde je den třeba 3 hodiny.Luxusní být krtkem zaživa. My se nikam stěhovat nemusíme ta Afrika bude jednou tady. Možná někdy přijde doba ledová znovu, ale to my už tady dáááávno nebudeme.

142
# 01.01.2019, 19:48

Body_Link
S tím s vámi souhlasím, že příspěvky typu odstěhujte se na Sibiř jsou opravdu na úrovni, jakou píšete. Ale dělat soudy s tím, kdo se narodil zbytečně Vám nepřísluší - někomu to prostě vadí asi tak, jako některým ta zima, brzká tma, stromy bez listí - i ty osoby by se měli zastřelit a říci, že se narodili zbytečně? nakonec můžeme říct, že i Vy jste zbytečný, také jste si stěžoval :D

# 01.01.2019, 20:43

igor127
Je rozdil si stezovat a stezovat. Abych o slunci rikal, ze si dam do loznice cerne zaclony abych na tu ku..u vubec nevidel je uz hodne huste. Prectete si neco o tom kdy vam nekteri lidi v zivote ubiraji vasi energii a pochopite. Clovek potka spoustu lidi kazdy je nejaky, ale nekteri jsou mimo. Kazdy mame svuj nazor. Vam by to treba nevadilo, me tihle lidi lezou na nerby a ubiji me je poslouchat. Na netu to beru jako legraci, da se to vypnout, necist, ale v realu se rika nejhorsi je srazka s blbcem. To by jste mel vedet. Nesrovnavejte diskuzi na netu a real. Uz at mame zase dlouhe dny a konecne zacne prace na zahrade. Je potreba uz zit, ne prezivat. :D

142
# 01.01.2019, 20:47

Body_Link
Pokud by mě měly deptat takové kraviny, jaké popisujete, zešílel bych - takové věci mi jdou jednou stranou tam a druhou ven...Ale jak píšete, každý je nějaký, někdo z našeho pohledu mimo může být z pohledu druhého jiný atd. Ale věčně si stěžující jedince v oblibě nemám, to je fakt... Já žiji pořád a maximálně si užiji všechno a mimo to, na zahradě se dá pracovat i v současných situacích - to by vám dokonale popsal yurri. Mimo to, jako zahradník víte, že i příroda potřebuje vegetační klid a ne celoroční vegetaci a po letošním létě si ten odpočinek zaslouží ve velkém...

# 01.01.2019, 20:47

igor127
Presne tak naprosty souhlas. Nechapu jak se v nekom muze brat takova arogance odsuzovat lodi co nemaji moc radi slumce a maji radsi spise zatazeno. Mne treba po tech poslednich letech opravdu vyhovuje nizka oblacnost na podzim a pro me je treba opravdu nejhorsi pocasi v lete kdyz je 35 stupnu a cely den beznadejne jasno. Stokrat radsi mam zatazeno i kdyz neprsi, ale co nejak si musim zvykat, ze pocasi jake chci proste nebude. Mam ja odsuzovat ty co naopak slunce miluji a zatazeno naopak nechcou ani v nejmensim? Mne jen vadi lidi jako south wind, at si kazdy ma rad co chce, ale at to neopravnuje tim, ze to co nema rad je stejne k nicemu, kdyz to pritom neni pravda;-)

# 01.01.2019, 20:53

Jinak si ale myslim, ze bysme mohli asi podobne debaty ukoncit i zde na netu, protoze je podle me jasne, ze se nemuzeme nikdy shodnout. Me nikdo nepřesvědčí, ze na leta jaka byla minule roky se mam tesit a stejne tak ja vas nepresvedcim, abyste meli radi zimu a snih, stejne kazdy budeme trvat na svem. Takze bysme to mozna mohli nejak uzavrit, kazdemu vyhovuje neco jineho a proto jsem na druhou stranu rad, ze ziju v nasi oblasti a muzu si od kazdeho vybrat. Zima 365 dni v roce by me taky nebavila;-)

# 01.01.2019, 20:59

Zdejsi milovnici zimy, odpurci leta, jste to prave vy kdyz zde napise south wind nebo dawe tak je tu odsuzujete, vysmivate se, cokoli napisou ac pravdive jsou to demagogove atd. Priznejte si, ze vase prani zim je pryc a nikdo nezmenime to, ze zimy skoncily a chapu ze nekteri zurivosti i v mem okoli muzou vzteky puknout, ale nastesti nic na tom nezmeni. Pouze tim v realnem zivote kecy otravuji lidi kolem. :slunce:

142
# 01.01.2019, 21:17

Body_Link
dawe tu píše velmi často absolutní nesmysl, který s reálnou situací nemá nic společného a ani se k ní nepřiblíží. Mimo to, jejich názory a narážky na milovníky zimy jsou taky na pováženou, ale o čem by pak tahle diskuze byla, že? :D...

# 01.01.2019, 21:18

Jo zimy už skončily, proto u nás bylo koncem listopadu -8 stupňů. Jak letní :D:D

# 01.01.2019, 21:20

Léto to je energie a síla, ti co ho nezvládají jsou mdlí a slabí.:D

76
# 01.01.2019, 21:24

Body_Link
Milovníku léta, máš plnou hubu keců o tom, jak je léto a slunce báječné, ale bez dostatku vody je to tvé slunce životu nebezpečné. Těrlicko mělo loni o 30-40 letních dní méně, než nejteplejší oblasti v ČR, ale i méně tropických dní i nocí. Tvůj mozeček nedokáže pochopit, že v takových dnech opravdu lidí trpí, zejména malé děti a starší generace a ano opravdu jim to slunce energii spíše bere.

F4
Avatar
109
# 01.01.2019, 21:48

Po loňském nekonečném slunci není divu, že jsme rádi za trochu oblačnosti. Neznamená to, že slunce nesnášíme. Všeho musí být s mírou, proměnlivo, jak je v naším zeměpisných šířkách obvyklé. Je to stejné, jako kdyby někdo jedl, už byl nasycen ale pořád mu někdo nutil další a další jídlo. Taky už mu to potom leze krkem a to doslova.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.