Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Máte meteorologickou stanici?

9
# 09.09.2011, 09:07

Zdravím, jen oznamuji že se na mé stanici od včerejšího večera úplně zbláznily venkovní čidla. Nechápu proč, ale teploty tam skáčou od -50 do +200 a nesedí tam už vůbec nic. Je to stanice Frýdlant.

9
# 09.09.2011, 16:32

ESHEN
- tak už zase stanice funguje kromě anemometru. Bohužel po včerejším velmi šikmém dešti, došlo k zatečení vody do spojky mezi anemometrem a vysílací jednotkou. Proto stanice ukazovala samé nesmysly.:!!:Ta zatracená voda tam zatekla i přesto, že spojka byla obalená izolepou:blesk:

# 05.10.2011, 13:09

Dnes byla přidána stanice Kozákov. Z důvodu technické poruchy byl přerušen provoz stanice v Čachrově.

Anonymní
Avatar
# 26.10.2011, 10:47

Ako to bude s tým Slovenskom, kedyže už konečne pridáte ty meteostanice na web in-pocasie.sk.

# 12.01.2012, 14:45

Dnes byla přidána zatím nejvýše položená stanice Horní Blatná (900m). Stanice je nedaleko Božího Daru a měří tak podmínky v Krušných horách. Další nová stanice je z města Jirkov a Libáň. Také byly doplněny údaje na meteostanici Nová Paka (nyní jsou měřeny všechny údaje).

# 03.11.2013, 20:39

In-počasí
No,škoda že mám meteostanici na baterie.To je ta obyčejná co předpovídá na 12 až 24 hodin dopředu.Taky je na čidlo.Kdyby ji měl s připojením k internet,tak bych Vám tu meteostanici okamžitě poslal.:(

293
# 04.11.2013, 00:03

Já jsem psal dotaz adminovi asi před 2 týdny, co všechno vyžaduje mít meteostanici a nikdo se mi zatím neozval.

# 04.11.2013, 19:42

Milan
Nejsem si jist, jestli e-mail dorazil. Je možné ho poslat prosím znovu (na info@in-pocasi.eu)?

293
# 04.11.2013, 22:13

No já to posílal jako soukromou zprávu, ale pošlu to na ten mail.

54
# 06.11.2013, 14:55

Můžu se zeptat kolik tak muže stat meteostanice ukládající data na internet?

ota
Avatar
2125
# 06.11.2013, 23:23

Mark
Záleží na tom co od ní člověk chce, dá se sehnat i za 2000, ale stejně tak není problém koupit stanici za 20000 i víc korun. Rozdíl je samozdřejmě v přesnosti měření.... :)

293
# 07.11.2013, 00:10

Podle toho, co tu většinou lidi mají, tak stanice Davis Vantage Pro 2 je kolem 15 000,- a to nepočítám příslušenství za další tisíce. Takže tipuji tak dohromady, že o těch 20000 bude. Je potřeba právě kromě meteostanice ještě mít stále zapnuté PC nebo koupit server, zda jsem to dobře pochopil. Také bych si chtěl koupit a dát sem meteostanici, je to zapotřebí dát na nějaké uložiště v netu, ale taky nevím jak. Tipuji, že jsou k meteostanici i nějaké aplikace, které to dělají.

76
# 07.11.2013, 12:05

Milan

Já provozuji meteostanici Davis Vantage Pro 2 FARS v Ješeticích. Ke stanici si musíš zakoupi program WeatherLink (spojení mezi stanicí a PC). Můžeš stanici provozovat přes tento program a nebo můžeš provozovat stanici přes program Cumulus jako já a nekolik dalších. Těch programů existuje celá řada. Na moje data se můlžeš podívat na http://pocasijesetice.cz/



Ano stanice je trochu dražší, ale přesná. Např. v zimě se ti nestane, že by ti zamrz anometer jako u některých stanic a dále ke stanici se dá dokoupit vyhřívání originál a nebo o několik tisíc levnější od elektrikáře a stejně kvalitní.

Samozřejmě se dají koupit i levnější stanice, ale jak jsou kvalitní a přesné to nevím. Musel by ti říci konkrétní provozovatel.

Užitečné odkazy:
o programu Cumulus http://pocasi.ok...
a také užitečné forum http://forum....forum.php?f=7
O stanicích Davis info také na www.davis.cz

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.