Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Máte meteorologickou stanici?

0
# 04.02.2015, 20:12

Ahoj jak často Admin čte e-maily :)? Po dvou dnech žádná odpověď. Chtěl jsem tu přidat svoji stanici a asi , už není zájem. No nevadí jinde už je :).

# 04.02.2015, 22:28

czgif
Odpověď na e-mail už se připravuje ;-)

Tommy
V současné době nám již u českých stanic nejde o kvantitu, ale o kvalitu dat. Wunderground nedávno doplnil data ze sítě Netatmo.com, kde je stanic hodně, ale jejich kvalita je u řady stanic nedostatečná. V Polsku zatím působnost neplánujeme.

9
# 05.02.2015, 21:52

Ano WUčko doplnilo. Snažil jsem se kontaktovat provozovatele stanice, ale jaksi marně. To je zase tak, že si někdo pořídí stanici a dál ho to nezajímá. Neříkám, že by to i předtím bylo nějak valné, ale nějaké odpovědi byly a stanice byly přidány. Ale to Netatmo :-D....pff

293
# 07.02.2015, 19:05

Chci upozornit na chybu srážkoměru stanice Vysočany. Včera 45 mm opravdu nespadlo.

# 07.02.2015, 21:51

Milan
Údaje odstraněny, děkuji za upozornění.

273
# 17.02.2015, 15:41

In-počasí

To je pravda, nkteré stanice WU měří dost podivně, na in-počasí se chybné podařilo celkem dobře eliminovat.

Škoda že v RAK a SK není tolik uživatelů. Polsko i Německo je docela rozlehlé, Německo má i dost lidí.

Počtem už jsme předhonili automatické z CHMU a data jsou dostupná i zpětně. Škoda že i a max není z přímého měření ale z údajů po 30 min. Měsíční výpis pro jednu stanici, jako to má např. Tutiempo, to se neplánuje? V grafické podobě již funguje.

# 21.02.2015, 09:18

Zdravím,

stanice Dagmeteo-Uherský Brod měla před několika dny poruchu,
ale v současné době je již její stránka http://www.dagmeteo.cz/ pravidelně aktualizována. Na mapce je však stále neaktivní. V čem je problém? Nešlo by s tím něco udělat? Díky.

293
# 21.02.2015, 12:39

Já bych byl pro, kdyby se u meteostanic nad tou mapou objevila časová osa nebo něco, aby se dalo kliknout pár hodin zpět, třeba v 6:00 a celá mapa stanic se zobrazila s hodnotami v tu hodinu. Je to u teplotní mapy a mohlo by to být i u stanic. Určitě by to nebyl problém.

Jo a proboha kde leží Teplice? Našel jsem meteostanici u Jirkova, ale Teplice jsou přece vedle Ústí, takže přesunout na správnou polohu.

Díky

# 21.02.2015, 16:46

pzachvej
Děkuji za upozornění, načítání dat obnoveno.

Milan
Osu zatím přidávat nebudeme. Umístění stanic jsem trochu pozměnil, je ovšem jen orientační kvůli velkému počtu stanic v oblasti.

0
# 03.05.2015, 23:16

Zdravím,

rád bych zeptal, jestli se na letošek plánuje nějaká úprava mapy, aby mohla pojmout více stanic. Nabízel jsem tu svou už téměř před rokem, ale bohužel jsem byl odmítnut z důvodu nedostatku místa pro zobrazení dat. Jsem sice na WU, ale o přidání na in-pocasi pořád stojím. Díky.

# 05.06.2015, 16:24

shodam
Zatím tyto změny neplánujeme.

Dnes byla přidána nová kvalitní stanice: Zichovec

# 05.07.2015, 11:16

Meteostanice Uherský Ostroh - již několik posledních dnů ukazuje nesmyslné srážky. Východní Morava je suchá jako Sahara. Šlo by s tím něco udělat? Předem díky :D

# 07.07.2015, 16:32

Dnes byla přidána stanice: Vranov (u Brna).

meteotom
Děkuji za informaci, podívám se na to.

# 26.10.2015, 22:32

Dnes byla přidána nová stanice na západě Čech: Trpísty (nedaleko Stříbra)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.