Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Nové funkce na In-počasí?

# 17.02.2014, 20:56

Na In-počasí se chystá řada novinek! Již několik měsíců pracujeme na nových sekcích a úpravách stránek. Přibudou zcela nové meteorologické produkty.

O tom ovšem zatím tohle téma nebude. Zde bychom se vás totiž rádi zeptali, co byste na stránkách nejvíce ocenili (novinky, úpravy)?

Náčrt změn v záhlaví webu, změnami projde i celá řada dalších částí webu
# 18.02.2014, 13:00

Třeba by tu mohla být videogalerie. Uživatelé by mohli přidávat videa z bouřek, z pozorování, ze sněhových přeháněk.:)

FGh
Avatar
13
# 20.02.2014, 08:46

Přidat další meteostanice (hlavně z hor).

293
# 20.02.2014, 20:32

FGh
Nové meteostanice, tedy pokud jsou na mysli ty v sekci Vaše meteostanice, tak ty jsou v režii uživatelů, kteří si pořídí stanici a mají zájem sem posílat data. Takže záleží jen na lidech a to tu asi neovlivní. Jinak ten Kuby nápad s video sekcí se mi rovněž líbí, kolikrát jsem chtěl dát pěkný blesk, ale zachytit ho na fotografii je opravdu obtížné nebo ve tmě vyfotit průtrž taky a o větru ani nemluvím. Takže pokud je to možné, tak bych se taky o tuto sekci přimluvil.

293
# 23.02.2014, 13:22

No a ještě mě napadla jedna věc. Ne zcela nová, ale zlepšení té současné. Týká se to meteoradaru, kde je strašně krátká časová řada. Když se chci třeba večer podívat na srážky ráno, tak musím jinam (čhmú nebo meteopress). Navíc u toho meteopressu mají super archiv radarových dat (lze se podívat od 13.9.2012 na veškeré radarové odrazy). Tady je zase super ta animace vývoje dopředu (spolehlivější zejména při klasickém postupu fronty, ne při bouřkách), ale to, že to nesahá do minulosti je škoda.

54
# 23.02.2014, 13:33

Milan
Ano to je škoda mě by třeba zajímal červenec 97 kdy jsme tu měly povodně, zajímavý byl i začátek září 2007 nebo 30. prosinec 2005 kdy sem zase já zažil nejsilnější sněžení v životě.

# 23.02.2014, 16:20

Děkuji za skvělé nápady.

Kuba.T
Přímo nahrávání videí je komplikované, zavést by bylo možné větší podporu YouTube (zatím je možné vkládat videa do diskuse).

Milan
Hezký nápad, projení s archivem by určitě nebylo špatné. Zatím lze nalézt historii za několik hodin na stránce radarové snímky.

293
# 24.02.2014, 00:15

No já bych si představoval hlavně ten radarový archiv na mapě, na tom meteopressu je to také na mapě. Většina lidí se chce podívat na srážky nad jejich městem či vesnicí, a proto je lepší ta mapa. Ta historie na mapách.in-počasí 1,5 hodiny dozadu je podle mě prostě malá. Myslel jsem, že to nejde déle dozadu třeba kvůli nějakým povolením. Ale pokud by to šlo, tak by to bylo super, protože takový velký archiv by nikde neměli a jen by to prospělo kvalitě tohoto webu.

# 28.03.2014, 09:26

O víkendu budeme spouštět nový systém na In-počasí s dalšími službami. Zejména v neděli mohou nastat krátkodobé výpadky některých služeb. Děkujeme za pochopení.

Přihlašování do uživatelské sekce bude přesunuto z postranního panelu do záhlaví webu.

novinky na In-počasí v neděli
# 30.03.2014, 10:05

In-počasí
Dobré ráno.Opravdu pěkné novinky hlavně ten numerický model to už ani nepotřebujeme model GFS protože tu je tento model. Opravdu jste zlepšili novinkami tento web.

# 30.03.2014, 11:05

Děkuji, jsme rádi. Některé služby v průběhu dnešního dne nemusí fungovat správně. Na opravách pracujeme.

16252
# 30.03.2014, 11:25

Dobrý den.
No to je nádhera, napřed sem se nemohl přihlásit, ale jak je vidno, už to jde. Už nemusím brouzdat po jiných servech, vše v jednou. Blahopřeji, jsem nadšen.
Pěknou neděli.

13548
# 30.03.2014, 12:20

Souhlasím se Slunečníkem ,opravdu paráda!

182
# 30.03.2014, 13:04

Moc šikovný novinky se tu chystají. :)

1
# 30.03.2014, 13:06

Chybi mi tady snimky z druzice. Hodne lidi skrz ne sleduje vyvoj oblacnosti. Neplanujete pridat? Jinak je vse suprove a moc povedene.

# 30.03.2014, 15:40

Trochu se v tom orientuju, ale změny se jak se zdá povedly a je to super i ta mapa na Počasí u vás i ten numerický model. Nějaké ty muchy snad vychytáte.
Moc se mě to líbí. :) :)

A ještě k tomu vylepšení. Ocenil bych a jistě i mnozí, kdyby šlo upravit a editovat anketu a její možnosti, aspoň samotným autorem případně moderátory. Třeba oprava chyb v názvu nebo menší úprava možností ankety i později během hlasování či po jeho ukončení. Případně by mohla jít i smazat nebo přemístit do jiného tématu. Samozřejmě žádné ovlivňování hlasů, jen úprava textu v anketách. Takto je to omezeno jenom na admina. Díky. ;-)

# 30.03.2014, 15:50

Moc pěkné. :) Když vidím, že je tu CAPE, tak bych možná uvítal i třeba CIN, střih větru... Protože při sledování předpovědi bouřek nezáleží jen na CAPE. :cool:

536
# 30.03.2014, 18:06

Hluboká poklona k sekci (Numerický model) !! Naprosto skvělá práce. Díky

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.