Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě slunečno a kromě východu často větrno

Diskuse o počasí Novinky na In-počasí

# 30.03.2014, 18:21

Na stránkách In-počasí jsme dnes spustili celou řadu nových služeb a funkcí. Podrobné informace o počasí si nyní můžete vyhledat pro více než 6000 obcí. Kromě aktuálních údajů o teplotě, větru či snímku z webkamery, naleznete pro každou obec především podrobnou předpověď ... Více >>

# 30.03.2014, 19:30

Pavell
Střelná již byla opravena (na správný kraj). Která města ještě nemají správně označený kraj?

rar2
Satelitní snímky jsou k dispozici na stránce: Satelitní snímky. Rozšíření zatím neplánujeme.

Ondráš*
Tahle možnost je zamčená, aby se nadalo manipulovat s anketou (přejmenování určité možnosti po odevzdání hlasů). Editaci určité ankety můžeme provést na požádání.

Patricio11
Stránku budeme samozřejmě dále rozšiřovat a další výstupy jsou možné (CIN a střih větru je dobrý nápad).

Děkujeme! :)

// Odpovědi navazují na vlákno: Nové funkce na In-počasí?

293
# 30.03.2014, 19:37

Vylepšení se mi moc líbí a je to povedené. Navrhoval jsem ještě tyto věci:
1. Archiv radaru (mají to na radar.meteopress.cz), navíc tato časová osa je krátká a nejde se podívat víc do minulosti, než asi 2 hodiny.

2. Byla by dobrá ta časová osa i u meteostanic (je to jen u teplotní a vlhkostní mapy), aby se dalo po 30 minutách překliknout a ukázaly se mi všechny najednou na té mapě, co v té půlhodině zrovna naměřily.

3. Navrhoval jsem, aby u popisků meteostanic při kliknutí na stanici byl kromě nad. výšky a uživatele také kraj. Zlepšila by se přehlednost.

A chci se zeptat, jak se vytváří předpověď pro jednotlivé obce. To se generuje z toho modelu?
Díky za vylepšení.

86
# 30.03.2014, 19:55

Naprosto perfektní systém na prohlížení dat z modelu. Takhle kvalitně zpracovaný ho nikde neznám. Vyhledávání přímo na obrázcích je skvělé.

1
# 30.03.2014, 22:10

Omlouvám se, to jsem si nevšiml, že jsou k dispozici data z družice. Nehledal jsem v sekci "aktuální počasí". V tom případě je tedy vše ok a na stránce je skutečně téměř všechno, co se může člověku hodit.

Upozorním však na aplikaci "Počasí" pro mobilní telefony s Windows. Od té doby, co jste sem na stránky přidali více obcí pro předpověď, tak se to promítlo i do mobilní aplikace - to je určitě dobře, protože teď mám předpověď přesně pro lokalitu, kde se nacházím s mobilním telefonem (dříve to byla třeba lokalita deset kilometrů vzdálená), ale problém je v tom, že u předpovědi počasí na další dny se nezobrazují u ikony teploty a zřejmě ani ikony samotné se nezobrazují (u všech dnů je pouze ikona jasno a teplota jak noční, tak i denní 0, textová předpověď je v pořádku). toto by bylo určitě dobré vyřešit, protože to hodně lidem bude vadit.

# 31.03.2014, 10:23

Pavell
Zařazení měst opravíme. Na rozšiřování archivu jsme se zatím nezaměřovali, to je spíše zajímavá možnost do budoucna. Aktuální počasí je v takovém případě interpolováno z nejbližších dostupných dat.

rar2
Aplikace na Windows Phone je již v pořádku. Nová města se v ní zatím neobjevují.

Milan
Vracení do historie je u meteostanic technologicky trochu náročnější. U radarových snímků to možné je, ale spíše se chceme zaměřovat na vlastní produkty (kterým můžeme vytvořit nějakou přidanou hodnotu). Informaci o kraji u meteostanic přidáme. Předpovědi jsou sestavovány z dvou modelů, předvyplněných dat a ručně kontrolovány.

182
# 31.03.2014, 21:07

Taky chválím že je rychlost větru v předpovědi pro další dny a konkrétní město udávána v km/h oproti m/s Já bych si to ani neuměl přepočítat. :D

Přitom jednotky km/h jsou běžnější pro neznalce určitě. ;-)

293
# 31.03.2014, 22:10

Takže pokud jsem to správně jsem pochopil, že zatím archiv radaru nebude a ani u radaru prodloužení časové osy.
A ještě bych se chtěl zeptat, zda by ve webkamerách nemohla být hlavní webkamera v Roudnici nad Labem, je to přímo oficiální kamera na webu města.

182
# 01.04.2014, 01:17

Milan
To by si asi muselo samo město požádat zda by to tady mohlo být. Majitel musí projevit zájem !!! Napište jim, dejte jim podnět, třeba to sem rádi píchnou :D

Že si to přeje kdokoliv mimo majitele je sice hezké ale nic to neřeší.

# 02.04.2014, 13:50

Milan
Zatím ne, webkamery prosím přidávejte přímo na stránky Webcams.cz. Přidané kamery se pak po určité době objeví i na našich stránkách.

ota
Avatar
2141
# 03.04.2014, 19:53

Novinky jsou super, musím říct, že stránky jsou teď podle mě, opravdu na vysoké úrovni.
Co se týče něčeho co bych rád přidal, měl bych takové drobnosti v sekci meteostanic.

1. By se mi líbilo, kdyby se u historie jednotlivých stanic kromě teploty, vlhkosti, tlaku, srážek a větru ukládal také rosný bod.
A jako 2. věc by se mi líbilo, kdyby se rozšířila tabulka rekordů u stanic o vlhkost a ten rosný bod.

To jsou takové drobnosti, které bych rád doplnil a myslím, že by i dávaly smysl a neměly by být příliš náročné. :)

293
# 04.04.2014, 13:55

Dnes jsem se chtěl podívat na model a už poněkolikáté mi naskočila chyba (viz obrázek). Souvisí to s náběhem od neděle, kdy byly spuštěny nové stránky?

chyba předpovědní model
# 04.04.2014, 18:00

Milan
To bude chyba v nějakém odkaze. Odkud na tu stránku při této situaci přicházíš (z menu by to být nemělo, tam je to funkční)?

ota
Údaje o rosném bodu nearchivujeme z důvodu, že jsou jen vypočteny (neodesílá je přímo stanice). Rekordy je možné doplnit o vlhkost, ale maximální smysl nemá (ta je vždy 100%), takže jen minimální.

293
# 04.04.2014, 18:19

Kliknul jsem na tu fialovou dlaždici. Teď mi dochází, že je to tu dvakrát - ta dlaždice a znovu to vidím i v menu hned nad tím na horní liště.
Zjistil jsem, že chyba mi naskočí při kliknutí na tu fialovou dlaždici a to více jak při každém druhém kliknutí. V tom menu při kliknutí problém není. Schválně si to vyzkoušejte. Problém je v tom fialovém odkazu.

ota
Avatar
2141
# 04.04.2014, 20:05

In-počasí
Joo joo, je pravda, že by si rosný bod mohl vypočítat každý přesto to ukládání by nebylo špatné. :) Co se té vlhkosti týká, to máte pravdu, tu maximální vlhkost sem si neuvědomil.

818
# 05.04.2014, 08:27

Bohužel ale nehodnotím kladně změnu administraci svého profilu. Například pošta a upozornění na novou zprávu je v podobě hodně malých ikon, člověk si nové zprávy jen tak nevšimne.

# 05.04.2014, 13:36

Milan
Ano, už je opraven a směřuje na správnou stránku.

tom-791
To je myslím trochu i o zvyku, přemístění nějakého důležitého prvku vždy vyžaduje určitý čas na zvyknutí. Přihlašování je teď na každé stránce, což je lepší (prostorově se bohužel větší ikony do záhlaví nevešly).

293
# 05.04.2014, 15:03

In-počasí
Takže tam nějaká chybička byla, že jo? Nejdříve jsem myslel, zda to není jen u mě, ale závada byla asi jinde.
Vše ostatní je jinak v pořádku.
A ještě se chci zeptat na jednu věc. V tom modelu je dobře, že při detailnějším přiblížení se objeví i hranice krajů a orientace je snažší. Líbilo by se mi to ale i u jiných států a ne jen u nás. Třeba v Německu a Rakousku zobrazení spolkových hranic, v Polsku hranic vojvodství a na Slovensku krajů. Orientace by při přiblížení byla ještě lepší.

293
# 12.04.2014, 12:16

Můžu se zeptat, kdo dodává data pro ČR do modelu? Je to ve větším rozlišení, než zbytek Evropy (u teplot), hlavně je to vidět v Aplách, že část má přesnější interpolaci teplot i všech dalších věcí, než zbytek. Je tam psáno o GFS, NOAA a Aladinovi, ale nenašel jsem, pro kterou část je jaký model.

# 12.04.2014, 17:09

Dnes bylo přidáno označení kraje u meteorologických stanic v Česku (například Doubravská hora).

Milan
Data jsou jak pro celou Evropu, tak i pro Česko z modelu GFS, který dodává společnost NOAA.

Radekk
Kdysi tu počet zobrazení byl, teď se tento údaj již neukládá. Zvážím jeho obnovení. Je tam trošku problém se zvýšením zátěže na server, když se musí zaznamenávat každé zobrazení.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.