Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Reklamy na webu

# 21.07.2022, 22:34

Na mobilu je vždy používání webu složitější, obzvláště pokud má někdo malý nebo starý telefon. In-počasí pravidelně navštěvujeme na různých mobilech (od iPhone po Huawei - střední až větší telefony) a nikde problém není, reklama nyní zabírá stejně místa jako na jiných webech. Na některých jiných webech ještě navíc zobrazují reklamu přes celou stránku, když kliknete na nějaký odkaz a musíte ji vždy celou zavřít. Ta je ještě agresivnější než malý formát u okraje obrazovky.

Využít můžete i mobilní aplikace: https://www.in-pocasi.cz/aplikace/ - tam dokonce aktuálně reklama vůbec není (což je jedna z mála aplikací).

42
# 29.07.2022, 16:22

In-počasí
Mě přijde naopak přispívání z mobilu lepší. Po grafické stránce to vypadá líp jakoby víc úhledně. Hlavně v diskuzi.

73
# 28.10.2022, 11:40

Dnes se mi začala objevovat reklama úplně přes celou obrazovku.
Když (nepřihlášený) otevřu in-počasí, tak se během vteřiny objeví reklama úplně přes celou obrazovku, takže musím scrollovat dolů, abych viděl samotný web.
prohlížeč chrome

je to např. reklama na HBOmax

# 28.10.2022, 11:50

spurdo
To se špatně vykresluje. Podíváme se na to a děkuji za informaci.

376
# 29.11.2022, 10:21

Tak tohle už je fakt hnus..
Reklama vás nenechá normálně ani přihlásit na web.. :zz:

384
# 29.11.2022, 10:26

swan1
Jo, a když se ťukne prstem na zavření reklamy, spustí se i odkaz, co je pod ní, takže mi tam vyskočí některý z odkazů a reklama se spustí opět.. někdy se tím proklikat je fakt k .....

40
# 29.11.2022, 10:26

swan1
Mě ty reklamy moc nevadí. Škoda jenom, že na mobilu neumím a nejde mi nainstalovat Adblock, na PC je to hračka.

376
# 29.11.2022, 10:37

Aura1
Myslím že co je moc, je moc, chceš se někam přihlásit a lezou ti reklamní okna přes přihlašovací protokol..?!
Kdyby skákaly nad nebo pod..ok, ale přes?
To je fakt na h....
palma
Jj...

376
# 10.04.2023, 21:24

Tady už se toho spoustu napsalo o tom, že když je člověk přihlášený, reklamy se mu nebudou zobrazovat..
Ale to není pravda.
Se železnou pravidelností , i když jsem přihlášený, mi přes celý,, sloupečkový,, graf, výhled počasí na příští necelé dva týdny skočí reklama, většinou tato nebo podobná, s tématem důchody, důchodci..
Je to v podstatě přes celé okno...
Když to vykřížkuju, reklamu to sice odstraní, ale graf se stejně neobjeví, okno zůstane prázdné...

# 11.04.2023, 11:07

swan1
Přihlášení má vliv na množství reklam (aktuálně se množství reklam sníží asi o 70 %). Graf je pod danou reklamou - stačí ji přejet (není nutné ji zavírat, není to reklama přes obsah).

# 11.04.2023, 12:24

In-počasí
bohužel, na telefonech, minimálně u mě, tak to ten graf zakrývá, že se reklama roztáhne a apeluje na navštívení produktu.
možná chyba firefoxu, možná zařízení..

# 11.04.2023, 15:36

TheRealStormCZE
Děkuji, tak se chovat nemá, vyzkoušíme. Jde předpokládám o Android?

# 11.04.2023, 16:13

Reklama je sponzor, a záleží, kolik dá peněz na provoz.Aby třeba tady mohli psát "výhledy"

# 11.04.2023, 16:36

In-počasí
nyní je již plně roztažená a zabírá místo mezi grafem a výhledem, nijak se neposouvá při interakci se stránkou :)

376
# 11.04.2023, 18:00

TheRealStormCZE
Ano, to je přesně ono..
Je to reklama zakrývající graf a žádným přetažením se neuhne..
In-počasí
Vyzkoušet by to asi chtělo dřív, než tu začnete psát, že je to v pořádku..
Protože není...
Ta reklama se třeba i objeví vedle nad grafem a za moment přes ten graf normálně skočí a zcela ho zakryje.. Záměrně se skokem nasune přes to, co člověk zrovna sleduje..


# 11.04.2023, 19:18

swan1
Nikde jsem nepsal, že je vše v pořádku. Jen jsem vám popsal, jak se to má chovat. Existují tisíce zařízení a na každém se to může chovat trochu jinak, resp. špatně. U nás na testovacích zařízeních je to v pořádku. Ale zkusili jsme tam naslepo něco změnit, tak uvidíme, jestli to pomůže i u Vás. Bohužel zobrazení přímo té reklamy má na starosti skript od Google, který úplně neovlivníme.

73
# 11.04.2023, 19:24

In-počasí
Potvrzuji co píše swan, na telefonu reklama zakryje celý graf a nejde nijak odstranit ani s ní pohnout.
Není to moc častá situace, ale stává se to už několik měsíců.
Běžím na androidu.

ota
Avatar
2125
# 11.04.2023, 19:25

Za mě je vše ok, že je občas někde nějaký problém je jasné. Přijde mi ale, že si lidé moc neuvědomují, že provoz webu něco stojí a my jako uživatelé za něj nic neplatíme, takže reklamy jsou vlastně jen forma jakési platby. To, že tu jako přihlášení uživatelé máme reklamy méně beru jako bonus. :)

376
# 11.04.2023, 20:18

In-počasí
spurdo
U mě se to děje cca v 50% prohlížení výhledu, především tedy sloupkového grafu..to je dost. A jak to tam skočí, už s tím nejde nic dělat..
Mobil, tedy android..
Je to reklama, u které nepomůže ani přes ni přejet ani ji zavřít..
Ano, je to od googlu...

# 12.04.2023, 09:18

u mě se ta reklama teda spravila (moto G 5G android 11) a již je plně roztažená v prostoru mezi grafem a výhledem a nijak dál nepřekáží.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.