Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Frontální systém přinese srážky a dlouhotrvající ochlazení, někde i zabouří

Diskuse o počasí Reklamy na webu

228
# 13.08.2016, 16:37

:(:(:(:( strašné hrozne

# 13.08.2016, 17:12

Stranik
Radek31
Dnes jsme zrušili zobrazování reklam přihlášeným uživatelům v záhlaví webu - reklamy by tak na webu mělo být o něco méně.

Samotná vyskakovací reklama je objednaná jen na krátké období a tento formát obsazujeme jen výjimečně.

6
# 14.08.2016, 14:37

Trochu mi uniká pointa, proč se tento web snižuje k prodeji reklamních ploch. Je to web o počasí, kdo sem jde tak ho určitě nezajímá reklama na OMW a podobný pikačoviny, stejně ty firmy všichni znají, nechápu proč mají potřebu si ještě dělat reklamu. Já považuji reklamy na jakémkoliv webu za obtížný hmyz a mám pocit, že se mnou bude naprostá většina lidí souhlasit.
Pokud něco na internetu hledam, tak si to najdu sám přes vyhledávač, určitě nebudu klikat na reklamu o autě na webu o počasí. Každý web, který reklamy má, se podle mě zaprodává a je to trapně ponižující. Asi tak. Já sám web mám, myslím že celkem slušně navštěvující a dmu se pýchou, že tam nemam jedinou reklamu ;-) . Berte to jako inspiraci.
A těch pár šušňů co weby z reklam mají, se dají vydělat i jinak..

54
# 14.08.2016, 15:37

Take jsem s toho nemocný když jdu na tyhle stránky tak jen kvůli počasí a ne aby mi zde přes celu plochu mobilu skákala reklama. Na chromu v pc jsem proti reklamám chráněný blokatorem reklam, ale na mobilu zatím ne..

86
# 14.08.2016, 16:42

To je hodně podivné uvažování - chodím sem kvůli počasí, tak nechci reklamu. Vy někam chodíte jen kvůli reklamě? :D To také přijdete do trafiky a zdarma se dožadujete novin s tím, že za ně stejně nezaplatíte, tak vám je mohou dát zdarma. Pokud nechcete reklamy, musíte platit předplatné. Jinak to nejde.

182
# 14.08.2016, 17:01

Trošku jiný pohled: Vlezlé reklamy by se měli zakázat všude - je to vlezlý nevyžádaný spam který zatěžuje nejen člověka ale i počítačovou techniku. Hovadina která přišla zajisté jak jinak nežli z USA. ;-)

In-počasí: jo, díky. :) Už je to v pořádku. Zatím ...

6
# 14.08.2016, 17:14

Petr12, hluboce nesouhlasím. Viz důvody, které tu zazněly. Pokud tu někomu skáče reklama, že nejde ani přečíst to, kvůli čemu sem dotyčný jde, je asi něco špatně.
Pokud by v novinách byla přes celou stránku reklama, že by nešel ani pořádně přečíst novinový článek, příště si je už nikdo nekoupí. Kdo chce kupovat reklamy, že? ;) Taky si neplatim internet, abych prohlížel stránky s reklamami.

A jinak to nejde? Proč by to jinak nešlo? Je plno webů, kde žádné reklamy nejsou, proč by tam také byly? Když si udělám web, chci aby byl originální a nějak vypadal. To co dovuluje majitel in-pocasí, aby se tady dělo, je vyloženě hnus. Nebudu se omlouvat za svůj názor, je to hnus hnusnej. Stejně jako portál wetteronline, i přes adblock tam nedávno začaly vyskakovat reklamy přes půl stránky a ještě k tomu se zpožděním, takže pokud chci na něco kliknout, tak z 80% kliknu omylem na reklamu. To je ještě o třídu odpornější hnus. Muj názor.

86
# 14.08.2016, 17:42

Ovar
Psal jste o reklamách obecně. Argument, že platíte internet a je to to samé jako platit noviny doufám nemyslíte vážně. Internet platíte za připojení a ne za ten obsah. Myslím, že se s vámi nemá cenu bavit. Admin vám tu udělal ústupek a vy stejně nadáváte. Takovéhle lidi opravdu nechápu. Vám tu jednou vyskočí reklama a hned se rozčilujete jak kdyby to tu bylo každý den přeplácané reklamou.

6
# 14.08.2016, 17:54

Já jsem ale o novinách nezačal :!!: ! Laskavě se zamyslete nad svými řádky, takovéto přístupy také nesnáším, akorát lidi vytáčíte nesmyslnou obhajobou a pokud se ohradí, tak je označíte za nepříčetné. I když to je na druhou stranu úplně normální Česká povaha.

Píši, že je to můj názor, tak se k tomu tak i stavte. Reklamy nesnášim, podle mě nemají na internetu význam, krom webů, kde to dává smysl (zahrádkářské FORUM a reklama na zahradní výbavu; článek o novém autě na automobilové stránce a reklamy na jiné weby se stejnou tématikou).
Nevim komu udělal Admin ústupek, možná někomu z dotazujících se výše, tak nevím proč to pletete do reakce na mě. Já pak vypadám jako ještě větší "ten s kým se nemá cenu bavit". A mimochodem nápodobně!;-)
Své jsem řekl, doufám, že jsem urazil co nejméně lidí a řekl názor na otravné reklamy na tomto fóru a třeba to povede k omezení zbytečných reklam, kterým stejně nikdo nevěnuje pozornost. A třeba taky ne..

86
# 14.08.2016, 18:00

Ovar
Reklamy na internetu jsou, protože lidi nejsou ochotný platit a myslí si, že všechno dostanou zdarma nebo, že už za to platí v připojení za internet (to je nejvíce vtipný názor). Pokud nejsou lidi ochotni platit (předplatné, příspěvky), musí provoz těch webů platit reklamky (což ve výsledku stejně zaplatí lidi v ceně zboží, která je vyšší o výdaje na reklamu). Drtivá většina velkých a volně dostupných portálů je hrazena z reklamy (pokud není placen státem z daní).

6
# 14.08.2016, 18:35

Tak v tom případě nezbývá, než ti popřát mnoho zdaru ve světe reklam, evidentně o tom máš široký rozhled.

Pokud to tobě nevadí, že ti ostatní prdí na hlavu a cpou ti pod nos, něco co nechceš (a ještě říkáš, že to vlastně ani jinak nejde), tak mě to teda vadí a ani náhodou můj názor ty nezměníš. Sám mám velký web, ano jeho provoz něco stojí, od placení domény po design stránek, ale v žádným případě proto nebudu cpát svým návštěvníkům reklamy jako kráva přes celou stránku, ani malé nenápadné pod příspěvky a ještě jim tvrdit, že to je normální a provoz webu něco stojí, to je tak ubohé:). Když si v tom srovnávaní, tak já to beru tak, jako by jsi si šel koupit rohlík do pekárny a prodavačka by si před tvým odchodem z krámu stoupla před dveře a vnutila ti leták na novou sekačku od Mountfieldu. Leták si vezmeš, protože ti nic jiného nezbyde. A proč by ti ho vnutila? Vždyť si za rohlík zaplatil a jiný už nechceš. Co jí je potom, ona se musí nějak živit, prodej rohlíků jí neuživý a dávat letáky je prima přivýdělek. Ani nikam nemusí, je pořád ve svém krámu, stíhá prodávat a ještě si přitom přivydělá letákama ;-) . A jí už nezajímá, že půjdeš příště do pekárny jinam, přijdou nový zákazníci, co leták ještě nedostali a ti co prskají, že už leták dostali, ho pro tentokrát nedostanou ..
Pro ty, co si myslí, že jsem se zbláznil, ne je to jen jistá forma metafory.

Odchýlím se tedy na weby, kde se takové věci nedějí. Překvapivě jich jsou také kvanta, nepotřebují vydělávat reklamou ;-) .

ota
Avatar
2122
# 14.08.2016, 18:47

Stranik
Z USA přišla i ta počítačová technika a vůbec díky bohu za ně, ale to je politika a to sem nepatří.
Jinak plně souhlasím s Petrem 12, přístup k webu je neplacený, mají li být pokryty náklady na provoz, ani není nutné mluvit o zisku, tak jsou 2 možnosti. Buďto web zpoplatnit, a těm co neplatí přístup neumožnit nebo vše financovat z reklam. Ne taky reklamy nemiluji, ale prostě je to nutné.

6
# 14.08.2016, 19:16

Taky názor ;-) a jde říct i takhle..

# 14.08.2016, 19:58

V současné době je zde po přihlášení velmi malé množství reklam (na diskusi nebo v Počasí u vás se zobrazuje jen jeden banner v postranním panelu). Jsme rádi, že na náš server pravidelně přispíváte. Myslím, že malá reklama nikomu nemůže vadit. Zobrazování té vyskakovací ještě prověříme (po jednom zavření už by se nikdy neměla zobrazit - možná tam byla chyba a zobrazovala se znovu při další návštěvě).

54
# 14.08.2016, 21:40

Petr12
Představte si že jste na mobilu a najedete na stranku kvuli něčemu s nejmenovanou tématikou a přes celý display vám vyskočí reklama. Nemyslím si, že se vám to bude líbit.

86
# 14.08.2016, 21:55

Mark
Předpokládám, že tedy vůbec nesledujete soukromé televize - protože když se vám uprostřed oblíbeného filmu najednou zobrazí reklama, je to otřesné. Samozřejmě, že se ta reklama nikomu nelíbí, ale jediný způsob, jak se ji vyhnout je platit (v případě televize si ten film můžete koupit nebo jít do kina). Samozřejmě, že v případě hodně agresivní reklamy s vámi budu souhlasit - ta je už zbytečná, ale v případě tohoto serveru se tomu tak neděje (zkuste srovnat s zive.cz), takže mi tu taková diskuse přijde zbytečná.

182
# 15.08.2016, 16:57

Reklamy bohužel kazí pověst celé platformě - je jedno zda je to internet, televize, noviny. Bohužel by se to muselo nějak vyřešit celoplošně, což bohužel nejde.

... přístup k webu je neplacený .... To je věc majitele, admina, né zákazníka. ;-) Jinak si myslím že i kdyby to bylo zakodované, tak tam budou zase reklamy .... :D

Petr12: Platit za film? To si ho radši koupím na DVD nebo nelegálně stáhnu. ;-) Kino je k ničemu, a není to to co bývalo dřív .... to už nebude nikdy. (dřív to bývala kulturní událost) hlavně nebyly žádné jiné možnosti kde se na to podívat. (ani VHS doma nikdo tehdá neměl)

182
# 08.01.2017, 01:36

Opět mi tu vyskakuje reklama s nějakým autem .... :)

182
# 09.01.2017, 18:12

Vyskakuje Vám to tu také?

ota
Avatar
2122
# 09.01.2017, 18:16

Stranik
Jojo bohužel taky. Na počítači by to tak nevadilo, ale když je člověk na mobilu, tak je to dost nepříjemný.:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.