Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hodně oblačnosti, v severní polovině území postupně slunečno

Diskuse o počasí Počasí u vás

637
# 31.05.2015, 18:17

Už je to v pořádku :),jsou ale nějaké nové,asi jak se to postupně vylepšuje.

# 02.06.2015, 21:27

Moc se mi líbí nová úprava u zadávání Počasí u vás. Jsem velice spokojený s novými ikonami a také i s tím že je pěkně popsané co se kam píše a uvádí.
Doufám, že to mnohým pomůže se dobře orientovat a že každému bude jasné co se do počasí píše a jaká fotka se zde zadává.
Mlha a mrholení tam je a to mě velice uspokojuje ;-)
Dekuji za nové úpravy.

# 03.06.2015, 08:59

Divoch Novohradský
Skvělé, změny už jsou nyní hotové.

Seznam stavů je nyní mírně odlišný. Přidán byl stav počasí vzdálená bouřka, který označuje pozorovatelnou blýskavici nebo slyšitelné hřmění v místě pozorování, kde zatím neprší. Nově lze také přidávat stav sněhová bouřka. Dále byl přidán stav mrholení a proběhlo rozlišení stavu krupobití na krupobití s bouřkou a bez bouřky.

Zrušena byla možnost přidávání tzv. Pozorování. Služba nebyla využívána, rozhodli jsme se ji zrušit.

2198
# 03.06.2015, 11:11

Opravdu dobrý nápad s rozšířením, hlavně to mrholení /které je aspoň zde na Vysočině hodně časté/ a se vzdálenou bouřkou.

818
# 03.06.2015, 13:38

Přidávám se, velmi velmi přínosná změna nabídky v Počasí u Vás. Ale chtělo by to zavést něco, pro přidávání záznamů o význačných jevech v minulosti - např. nemůže dotyčný zaslat v aktuálním čase, avšak se jedná o velmi pozoruhodný jev, včetně jeho dokumentace. K tomu Pozorování sloužilo, ale pravda využité bylo v poslední době velmi málo.

311
# 04.06.2015, 15:04

Tak velká pochvala :-). Myslím, že jsme si to všichni tak nějak představovali, ale nenapadlo mě, že to jde takhle elegantně přes ty ikonky. Je to opravdu hezky provedeno a přispěl tomu možná i půlroční tlak uživatelů, kterým chybělo plno stavů počasí a upozornili na to. I těm patří dík.

# 05.06.2015, 09:39

Tak to je skvělé, že se vám nový systém líbí a samozřejmě děkujeme za dřívější zaslané podněty, ze kterých jsme čerpali.

# 05.06.2015, 14:38

Mně se to nové počasí u vás také líbí

818
# 09.06.2015, 13:21

Obzvláště bych chtěl ještě pochválit ikonu mrholení/slabý déšť, která zde opravdu chyběla a hodně zpřesňuje údaje, tj. bude dosti využívaná. Je navíc hezky graficky zpracovaná.

170
# 09.06.2015, 21:25

Po delší době tady a jsem velmi mile překvapen. Hned využívá, pro dnešní mrholení. Poděkování.

ota
Avatar
2313
# 09.06.2015, 21:36

Musím souhlasit se vším výše napsaným, opravdu perfektní vylepšení. :)

# 24.07.2015, 22:32

V poslední době, do Počasí u vás přichází čím dál více podivných a velice nerozumných fotografií, které nemají s počasím nic společného. :D
Také mě udivuje, kolik uživatelů zde vkládají fotografie poměrně nesplňující požadavky o počasí, kdy vlastně je jeden obrázek za druhým někde ze dvora a není téměř ani poznat jaká je obloha, nebo je zde plno obrázků kde je tma a nic, nebo nebe a nic, nebo prales rostlin a obloha nic.:!!:
Myslím si, že by se mnoho uživatelů mělo zamyslet sami nad sebou, co nám chtějí o počasí říct, zda je to skutečně o počasí zda nám dává kvalitní informace o počasí. :)
Tyto stránky o počasí jsou velice známé široké veřejnosti a tvoří se společně s uživateli a mnoha dalšími lidmi, kteří mají k počasí dobrý vztah. Měli by informovat, širokou veřejnost o kvalitních informacích o počasí v celé ČR, krajích, ale i v jednotlivých městech, vesnicích i samotách různých začátků a konců ČR.
Byl bych rád kdyby se každý kdo chce podat informace o počasí zamyslel sám nad sebou a udělal vše proto aby podal ty nejlepší a nejkvalitnější přesné informace o počasí ;-)

# 12.08.2015, 23:09

Ve dnech 10.8. až 12.8. se bohužel v sekci Počasí u vás do databáze špatně ukládali komentáře k fotografiím. Z tohoto období tak nebudou komentáře k dispozici. Omlouváme se za komplikace.

2198
# 14.08.2015, 07:51

Přidal bych se k Divochovi - co se týká přibývání cvoků, kteří zde přispívají fotkami, které nemají s počasím absolutně nic společného. Případně záměrně "zmršenými" či s nesmyslnými údaji.
Možná by stálo za to dát možnost ukládat fotky či informace o počasí pouze řádně registrovaným členům a ne anonymním dobrodruhům. Jejich cílem je jen provokovat a znehodnocovat jinak seriózní web o počasí. Díky...

# 15.08.2015, 14:28

Teď je návštěvnost hodně vysoká a přispěvatelů je tedy hodně. Počkal bych tedy až skončí léto, potom je návštěvnost nižší a snad se tím i situace uklidní. Pokud by se tak nestalo, bylo by nutné nějakým způsobem změnit pravidla.

# 21.07.2016, 19:36

Ahoj, u aktuálního počasí na mapě mi trochu vadí to, že pokud jsou místa pozorování hodně blízko u sebe, tak čerstvá aktuální zpráva je překrytá zprávou třeba 2-3 hodiny starou. Myslím, že by měly být v popředí zprávy aktuální podle času napsání. ? :-)

# 24.07.2016, 12:55

Ondráš*
Děkuji za nápady, z té ikonky už by to poznat nebylo, pro popsaný stav bych použil znak místní bouřky - pokud už je slyšet hřmění, lze ji považovat za místní. Je to zjednodušená klasifikace, bližší popis lze uvést ve zprávě). Srážkovou mapu zvážíme.

medvěd 09
Uvažujeme o jiném typu map, ale chvíli to bude ještě trvat připravit. Máme teď interaktivní mapové podklady díky našemu novému projektu VentuSky.com a v budoucnu bychom rádi takové mapy využili i v Počasí u vás. Potom by se vyřešilo i překrývání (změnou úrovně zoomu).

# 20.05.2017, 18:40

Stále mi dost vadí systém překrývání informací o počasí v dané lokalitě na mapě, když jsou místa hodně blízko sebe. Chápu, že se to překrývat v tom případě musí, ale vadí mi, že aktuální info není NAVRCH! Je tam třeba zpráva v 16:30 hod, těsně vedle někdo napíše zprávu např. v 19:30 hod., kdy je počasí už úplně jiné, ale jeho info je schované pod zprávou 3 hod. starou. Už jsem o tom tady psal někdy loni, ale nic. Byla by úprava problém, aby novější zprávy byly navrchu?
medved 09 Kladno ;-)

637
# 21.05.2017, 16:23

Já si myslím že je to spravedlivé,kdo dřív přijde ten dřív mele..:)a má záruku že to bude 3 h zobrazeno.
Bylo by to divné kdyby tam někdo dal poctivě příspěvek,a za minutu by ho někdo"přeplácl"..:)
Dalo by se to asi řešit rozčleněním mapy,je ale otázka jestli by to ale potom spíš bylo nepřehledné,ne nadarmo se říká:v jednoduchosti je síla..:D

# 21.05.2017, 17:44

Obráceně to vypisovat jednoduše nejde - prohlížeč prvky takto sám seřadí. Museli bychom pro výpis dat na mapě napsat jiný příkaz. Problém překrývání by to navíc stejně nevyřešilo.

Uvažujeme spíše o interaktivních mapách (s možností zoom), ale to je zatím jen úvaha. Současné řešení mi tady nepřijde zase tolik problematické.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.