Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Počasí u vás

818
# 25.04.2015, 15:47

Spíše bych viděl problém ve špatném byť jen odhadu pokrytí oblohy, skoro zataženou oblohu naše známé firmy úplně klidně opět vydávají za skoro jasnou, například Janova Ves, vysoká oblačnost dnes od dopoledne v Čechách přímo panuje a "roztahuje" se dále k V/SV.

Otázku symbolů počasí bych už neřešil, rozhodnutí bylo na vedení serveru a nikdo ho nezmění, i tak je zde nabídka nejen symbolů v Počasí u Vás, ale obecně možností na webu dosti široká.

175
# 26.04.2015, 07:21

In-počasí
:prsi: Doplnil bych tam naměřené množství srážek za den (jako je v zimě v cm sněhu):prsi: ... Dále jsou tam ukazatelé, které se nepoužívají a místo nich dát třeba: skoro zataženo-skoro zataženo+ bouřka-vánice-...Díky za odpověď ;-)

# 26.04.2015, 10:29

Já vidím největší problém v lidech jako takových.
Počasí u vás je o sdělení a o tom jaké počasí panuje na místě pozorování počasí.
Každý uživatel daného místa nejlépe ví jaké počasí právě u něj panuje.
Je jisté, že někteří mají problém rozpoznat hodnotu, sílu a intenzitu oblačnosti.
A jsou i zde takoví lidé puntičkáři kteří díky tomu dokáží druhým znepříjemňovat život.
Najdou se i jedinci kteří si hrají na velké pány a znalce počasí a druhé považují za hlupáky.
To jsou smutné stránky takových to vlastností.
Těžko můžu hodnotit jaké počasí panuje v sousední vesnici vzdálené třeba 3 km když zde nejsem, natož pak 200 km a více.
A nepomůže mi pak ani žádný radar ani žádné globální či centrální pozorovací zařízení.
Sám když sleduji všechna tato zařízení a různé formy radarů, sám pak vidím, že jisté detaily určitých míst se neshodují s realitou.
Musíme brát v úvahu, že dané místo pozorovatele může být ovlivňováno mnoha faktory.
Pokud budu jako pozorovatel v místě ohraničeném třeba hřebeny může být pak jiné počasí než za hřebeny. A tak tomu může být i v jakémkoliv údolí nebo v místě nějaké vyšší hory.
V takovém místě mohou pak být jiné horní a dolní proudy a oblačnost se pak do takového místa může dostavit v jiný čas než je tomu za kopcem což už třeba na radarovém snímku jako že v té oblasti plošně může již oblačnost být.
Počasí u vás je o tom, jaké panuje počasí právě u vás na daném místě kontrétního pozorovatele.
Pokud bychom spoléhali pouze na radary, tak potom veškeré informace uživatelů ztrácejí jakýkoliv význam.
Je smutné, že jsou zde uživatelé tak zvaní útočníci a škodilové.
Počasí u vás jsou informace dobrovolných uživatelů obyčejných lidí a amatérů, které počasí baví a rádi fotí a rádi se dělí o informace a obrázky které umí počasí společně s přírodou učarovat.
Uživatelé v Počasí u vás nejsou zaměstnanci nějakého chytráka ani poddaní, ale jak zdůrazňuji dobrovolní amatéři se srdcem se dělit o radost.

Je pravda, že se občas nachází i mnoho chybných informací, které se dají ve slušnosti řešit.
Nebo, že se nacházejí i takoví lidé kteří si dělají z počasí žerty a podobně, to jsou také smutné stránky vlastností určitých lidí.

Mojím velkým přáním je, aby Počasí u vás všem uživatelům přinášelo radost a cenné informace o počasí.

Také bych si moc přál, aby každý uživatel se snažil dávat co nejvíce věrohodných a přesných informací o počasí dle svého svědomí a znalostí a nenechal se otrávit někým kdo si myslí, že je přeborník a pánem všeho.

A pokud někdo dává komentář k nějakému obrázku u počasí, tak k tomu má nějaký důvod pokud není neslušný a urážející.
Také hodnocení obrázků či fotografií u počasí.
Mnohdy mě mrzí, že někteří se urážejí, když jím nedám bod.
Je to tím, že mám jistá kritéria co musí daná fotografie říkat a o čem mě má informovat. V případě že někomu nedám bod tak se velice omlouvám.

Vše s velkým přáním ať Vám všem Počasí u vás přináší jen samou radost Vám přeje Jaroslav Něnička Divoch Novohradský...

951
# 27.04.2015, 11:27

Psát počasí bych povolil výhradně a jenom registrovaným uživatelům!

818
# 27.04.2015, 13:07

Evolve
Plně souhlasím, anonymní si v drtivé většině případů jen "hrají", registrace je navíc velkou výhodou a nevidíme tedy též důvod proč by tu měl psát kde jaký host.

157
# 27.04.2015, 21:00

tom-791: tak už to nebudeme řešit.... Nikde jsem nezaznamenal, jaké bylo rozhodnutí vedení serveru k připomínkám symbolů - nikdo neměl odvahu nám ho sdělit. K čemu ty návrhy tedy byly?

# 27.04.2015, 21:38

Vedení nám nějaké návrhy představilo když se podíváme trochu vejš, ale zájem uživatelů se k tomu vyjádřit zřejmě nebyl a někteří jak je vidět to spíše hatí tak to ochladlo jako nezájem.
No co se dá dělat, necháme to bejt a třeba někdy budeme překvapeni :!!:;-)

# 27.04.2015, 22:34

Nystrom
Sledujeme, jen to není úplně jednoduchá změna. Přístupových míst k Počasí u vás je více (především mobilní aplikace) a vše musí být sjednocené. Tohle jsou tedy spíše úvahy na delší dobu, ale určitě jsou oprávněné a přínosné pro nás.

Registrace nebo neregistrace na kvalitu příspěvků významný vliv nemá. O zrušení této možnosti tak zatím neuvažujeme.

# 28.04.2015, 11:02

No já třeba nerad používám mobilní aplikace proto, že mobilní aplikace neumí uchovat identiku z foťáku či přesné údaje o času a focení. Potom v mobilu i tabletu raději používám klasické internetové prohlížeče, které tyto údaje uchovávají.
Přitom mobilní aplikace mám moc rád a dobře se mi s nimi pracuje, ale tam pak může uživatel dávat staré fotky, nebo fotky které nafotí během pěti minut a týden je pak z postele hodinu po hodině rozesílá právě mobilní aplikací.
Byl bych rád kdyby mobilní aplikace uměli také zachovávat přesné údaje o foťáku aby pak nemohli další uživatelé pochybovat o tom zda není fotka několik let stará a zda je opravdu právě z reálného času :!!:;-)

# 30.04.2015, 21:27

Rušit možnost dávat informace o počasí neregistrovaným by byla škoda a velký krok ke špatnému jménu těchto stránek, které si myslím, že jsou pro věřejnost, kde věřejnost či obyčejní lidé, kteří mají rádi počasí a chtějí informovat o tom jaké u nich právě panuje počasí.

Pokud jsou lidé kteří si dělají jen žerty, či legraci s počasí, dá se po opakovaných potíží zablokovat jejich adresa.

Ale je již více anonymů či neregistrovaných, kteří mají k počasí vztah a rádi přispívají informace o počasí jaké právě u nich panuje a dělají to rádi.

Je to přeci lidový portál pro lidi o Počasí u vás.

Je pravda, že být registrovaný má určité výhody, ale i nevýhody.
Pokud je uživatel registrovaný, mohou pak některé neúnavné ezpézetky neustále komplikovat právě registrovaným a tím pak nepříjemně narušovat klid a pohodu na stránkách in-počasí.

Což být neregistrovaný má tu výhodu, že od těchto nepříjemných ezpézetek mají více méně klid ;-)

Sám velice moc dobře chápu, proč je mnoho neregistrovaných.
A pokud by tato možnost byla jednou zrušena, tak by tyto stránky byli už jen pro odborníky a né pro veřejnost a obyčejné lidi.

Na tyto stránky jak je vidět a je známo uvádějí počasí jak ti kteří to mají jako povolání, tak ti kteří si hrají na odborníky, ale nejvíce je těch obyčejných lidí.

Smutné je, že problém dost často nastává, když obyčejní lidé vyjádří jaké u nich panuje počasí svými vlastními slovy tak jak počasí vnímá a vidí což tomu obyčejní lidé i rozumí a chápou a pak se objeví někdo chytrej, který chce ukázat, že je něco víc, že je odborník a informace obyčejného člověka hatí a snaží se tak běžného uživatele otrávit a znechutit mu radost z počasí. To jsou velice smutné stránky takových to vlastností.

Zdůrazňuji, že běžní obyčejní lidé sem dávají počasí právě proto, že mají počasí rádi a chtějí se podělit o to, jaké právě u nich Počasí panuje a je i mnoho těch kteří i rádi fotí a rádi se podělí o své obrázky o počasí s druhými. Jsou to přeci veřejné stránky pro lidi, nebo si to aspoň myslím.
Obyčejný běžný uživatel, který má k počasí vztah se vždy snaží dávat ty nejlepší informace jak jen umí dle svých možností a schopností.
Je pak smutné, že jsou zde i takový kteří jim tu radost berou.
Pokud někdo opravdu počasí rozumí, tak by neměl machrovat, jaký je přeborník, ale snažit se s pochopením lidem pomoc pokud o tu pomoc stojí.
A né se snažit běžnému uživateli vnucovat něco čemu nerozumí a mnohdy ho ani některé odborné výrazy nezajímají.
Pokud někdo počasí rozumí tak to má ukázat sám na sobě, ať fotí kvalitní fotky a správně či odborně to nazývá a popisuje, což to si myslím, že je správná cesta jak se pak běžní uživatelé mohou něčemu přiučit.

Určitě není dobré běžným uživatelům vytýkat to jak informace o počasí vyjádří svými vlastními slovy.
Dobré by bylo pokud tomu někdo rozumí a umí to s lidmi, je spíše povzbudit a né je otrávit.

Přeji všem uživatelům in-počasí a také i pracovníkům a celému vedení jen to aby tyto stránky měli nadále úspěch a měli z nich všichni užitek a radost.

To vše Vám všem přeje běžný uživatel Jaroslav Něnička Divoch Novohradský...

# 01.05.2015, 16:26

dotaz: jak je to tedy s případnými změnami v kolonce "stav" v počasí u Vás? Pracuje na tom administraci Počasí IN, nebo ne? Budou úpravy, nebo ne?
Současný stav výběru se mi zdá poněkud nešťastný, chybí mi údaje:
1) mžení

2) Stav "přeháňky, bouřky" se mi zdá nesmyslný, tak buď jsou přeháňky, a nebo bouřka, ale obojí dohromady???

3) Stav "skoro jasno, přeháňky" mi taky přijde zcestný a nepravděpodobný... jak může být skoro jasno a k tomu přeháňky??

4) Uvítala bych pojem "Bouřka s deštěm", "bouřka bez deště". Myslím, že obojí se v našich končinách často vyskytuje.

Díky, hezký den.

# 01.05.2015, 16:54

Ruzova.perlicka
Už je to tu jednou zmíněné, změny se připravují, ale v delším časovém horizontu (měsíců). Současný systém tu vydržel několik let, tak není nutné na změnu spěchat, ale připomínky jsou určitě vítané.

# 01.05.2015, 16:55

In-počasí
Ok, díky za info.

818
# 01.05.2015, 18:36

A co dát na výběr všechny či téměř všechny prvky. Základem by bylo pokrytí oblohy a k tomu by bylo možné přidávat průběh počasí. Například: "oblačno" + "přeháňky" + "silná bouřka". Teď je vše opravdu ale na vedení, jak moc podrobně chce menu zpracovat a co podle jeho uvážení bude mít smysl = bude to vyhovovat uživatelům.

Přeháňky/bouřky = každá bouřka je součástí přeháňky, takže bouřka = přeháňka, při níž jsou pozorovány elektrické projevy. Takže lze to rozlišit na "přeháňky" a "bouřky".

"Skoro jasno přeháňky" je podle mého názoru vykládáno jako převládající malá oblačnost s výskytem slabé přeháňky. Není to častý stav počasí, ale objevit se může.

Jinak souhlasím též s už vyřčeným v předchozí diskuzi, zejména by to chtělo přidat bouřku beze srážek a mrholení. Chápeme určitě, že se musí ve vedení změny promyslet, zkonzultovat a poté teprve začít případně programovat, tedy pracovat na jejich tvorbě. ;-)

182
# 01.05.2015, 23:45

Ruzova.perlicka


Tak např.ten termín "Bouřka bez deště" bych ani nezaváděl. :)

Spíš je to vyjímečný stav - např. při vznikající bouřce. A psát to ve smyslu "blízká bouřka" či okraj mraku, nemá smysl.

# 02.05.2015, 00:09

Stranik
No tak u nás bouřka bez deště je jeden z nejčastějších stavů.
Tady dost často šijou blesky do hromosvodů, země i vedení a ani nezaprší.
Nevím, možná že tyto stavy bývají spíše ve vyšších polohách, ale bydlel jsem již na mnoha místech a suché bouřky byli všude. Možná jsou to určité lokality kde na to mohou mít vliv některé druhy kopců, to nevím, a je zcela možné, že v určitém místě se nahromadí bouřka a jinde se vyprší. Někdy se stává i to, že řádí suchá bouřka kdy šijou blesky jak jsem již psal a potom až je již bouřka fuč tak potom spadne pár kapek, ale nezaprší.

Je pak těžké uvádět bouřku když neprší, ale dá se to napsat ;-)

818
# 02.05.2015, 13:16

Je nutné rozlišovat bouřku a přeháňku. Když neprší není přeháňka, ale může být registrována v daném místě pozorování bouřka - tedy akustické projevy blesků = bouřka bez srážek v místě pozorování.

# 27.05.2015, 18:30

Otázka pro vedení těchto stránek.

Myslíte si, že by v budoucnu šlo vylepšit mobilní aplikace o to, aby i mobilní aplikace jako je třeba i Meteoradar uměli zobrazovat údaje o fotu (datum, rok, čas a vše ostatní ) jako každý jiný prohlížeč?
Mám mobilní aplikace rád, ale moc mi to tam chybí a tak je nechci ani používat. Při cestách se do mobilní aplikace snáž vkládají fotky, než když musím v mobilu nebo tabletu jít přes běžný internetový prohlížeč, což někdy se mi ani nepodaří foto načíst. Když se to podaří a načte se to přes internetový prohlížeč, tak tam údaje o fotu jsou, ale načítání přes mobilní aplikaci jako je Meteoradar a podobně je mnohem snažší a stoprocentní, ale údaje o fotu to neumí.
Už jsem se mnohokrát setkal s pochybením druhých, a sám to i chápu, protože se tak dá snadno propašovat hodně stará a neaktuální fotka, kterých si mohu nadělat zásoby a pak je kdykoliv a kdekoliv posílat k počasí.
Ale protože mám počasí rád, a rád dávám počasí zodpovědně dle svých možností a schopností a nechci, aby byli k mojím obrázkům o počasí pochybnosti tak mobilní aplikace nepoužívám což tím dávám i méně fotek, protože něž se dostanu do místa, nebo k počítači tak aby tam ty údaje byli, jsou už vlastně neaktuální. A to je škoda, protože právě na cestách nebo mimo domov, nebo jsem třeba i doma na farmě zachytím mnohem krásnější záběry, které by pomocí mobilní aplikace šly poslat okamžitě, ale bez údajů o fotu nechci. Byl jsem již dříve mnohokrát napadán a zaplavován v osobních zprávách kde byli moje fotky zpochybňovány.
A tak pro klid posílám fotky už jen pomocí počítače a nebo tam kde je tak dobrý internetoví signál, že foto projde i přes internetoví prohlížeč skrz mobilní zařízení.
I doma je to rychlejší poslat tabletem než přes počítač, ale právě pomocí mobilní aplikace Meteoradar.

Děkuji za odpověď.

622
# 31.05.2015, 17:05

Dnes se něco stalo s ikonami na mapce Počasí u vás,
trochu ta číslovka splývá s dolním okrajem :(,nevím ale ty minulé vypadaly asi lépe.

# 31.05.2015, 18:00

Karel83
Pravděpodobně se nezaktualizovala grafika, zkuste to prosím nyní (případně aktualizujte stránku, klávesa F5). S dolním okrajem by nic splývat nemělo, když tak pošlete prosím screen. Úpravou se zvětšila ikonka a trošku i text tak, aby údaje na mapě byly lépe čitelné.

Změny zatím nejsou finální, spouštíme je postupně. V následujících dnech se změní přidávací formulář v Počasí u vás.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.