Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě beze srážek a s teplotami kolem 21 °C

Diskuse o počasí Počasí u vás

# 21.05.2017, 17:44

Obráceně to vypisovat jednoduše nejde - prohlížeč prvky takto sám seřadí. Museli bychom pro výpis dat na mapě napsat jiný příkaz. Problém překrývání by to navíc stejně nevyřešilo.

Uvažujeme spíše o interaktivních mapách (s možností zoom), ale to je zatím jen úvaha. Současné řešení mi tady nepřijde zase tolik problematické.

# 17.01.2019, 15:29

Pavell
Děkuji za informaci, údaje jsem smazal.

# 10.12.2019, 19:30

Chtěl bych se zeptat, ohledně sekce Počasí u vás, jestli by nebylo možné dát možnost uživateli když není přihlášený nebo anonymnímu návštěvníkovi, který se rozhodl napsat aktuální počasí v daném místě, smazat nebo upravit (editovat) svůj příspěvek, tak jako je to možné u přihlášených uživatelů.
Přece jenom někdo se třeba zapomene přihlásit a chtěl by si příspěvek svého počasí opravit, popřípadě smazat a nečekat, až to udělá Admin nebo moderátor. Což se ve většině případů vůbec ani nestane a pak některé ty nepřihlášené či anonymní příspěvky podle toho také tak vypadají.
Vím, že by to bylo asi dost složité to takto zařídit a nevím ani jak by to šlo, ale přece by jste mohli něco takového vymyslet.

Děkuji.

# 10.12.2019, 22:35

Ondráš*
To je technicky neřešitelné.

# 27.05.2021, 17:49

jirka z chrudimi
Už je, akorat na Meteomapach ne.

154
# 18.02.2022, 19:49

Počasí u vas je super ale mohla by se přidat ikona bouřka s deštěm se sněhem. ;-)

# 19.05.2022, 19:20

Tady se zase někdo zbláznil...!!! Zase někdo spamuje. :pozor:

# 19.05.2022, 19:39

Ondráš*
Děkujeme za upozornění, jde o nějaký spam. Už je smazaný.

65
# 19.05.2022, 20:57

Chci se zeptat, když chci přidat do sekce počasí u vás počasí na nějakém místě, kde jsem třeba jen krátkodobě, tak když chci zadat nadmořskou výšku, tak zadám číslo a za číslo m.n.m no a právě to m.n.m mi tam nejde napsat ale číslo ještě ano. Když tam napíši pouze zkratku m (např 250 m) tak prý je nadmořská výška zadána špatně. Nevíte co s tím? Je ale možné že je to chyba mého telefonu. Předem děkuji za odpověď

# 19.05.2022, 21:00

In-počasí
Není zač. :)

Jinak proti podobným situacím bych navrhoval, při přidávání příspěvků do sekce Počasí u vás nepřihlášeným uživatelům nebo návštěvníkům bez registrace na In-počasí dole v Rozšiřujících údajích zadávat nějaký kód.

Daný kód by samozřejmě byl při každém individuálním příspěvku nebo špatném zadání kódu jiný.
Stačilo by kliknout na Nový obrázek pod okénkem s kódem a ten by se změnil.

Možná to znáte z nějakých dalších bezpečnostních přístupů k něčemu chráněnému.

Představoval bych si to asi takto. Viz obrázek, screenshot dole.
Samozřejmě grafiku a zobrazení už nechám na vás, aby to vzhledově nějak zapadlo do toho vyplňovacího formuláře.

Myslím, že by to alespoň částečně pomohlo proti podobným spamům nebo robotům. Ale zajisté nic není stoprocentní a všechno se dá obejít.

Děkuji.

Formulář pro vyplnění rozšiřujících údajů v Počasí u vás - Bezpečnostní kód pro neregistrované či nepřihlášené
# 19.05.2022, 22:00

Jinak těch spamů bude za celou historii Počasí u vás určitě mnohem více, které nebyly smazány.

Chtělo by to lepší kontrolu i do minulosti přispívání Počasí u vás nebo nějaké moderátory, kteří toto kontrolovali i v dávnějších příspěvcích.

# 20.05.2022, 08:37

DeggyCZ
Napište tam jen číslo bez písmen (to m se tam nedává).

Ondráš*
Tohle bylo od přihlášeného uživatele. V každém případě tam přidáme nějaký limit příspěvků na hodinu, to pomůže.

# 20.05.2022, 09:30

In-počasí
No takové uživatelské jméno a profil tady sice existuje https://www.in-pocasi.cz/uzivatele/qwerty-100112/, ale ty spamy byly psány anonymně, bez přihlášení. Takže je mohl psát prakticky kdokoliv, pod tím avizovaným Nickem.
Navíc to vypadá, že ten uživatel podle všeho nemá ani platný účet, takže to jako přihlášený psát ani nemohl nebo pouze jako nepřihlášený anonym.

Takže to znamená, že za jednu hodinu bude možné napsat třeba pouze do max. 5 příspěvků do Počasí u vás? A až vyprší hodina, tak dalších pět atd... Také dobrý nápad.


A jak budete řešit ty starší spamy za celou historii Počasí u vás. Budou také promazány?

# 20.05.2022, 09:42

Ondráš*
Ochranný limit bude stanoven na určitý počet za hodinu. Aktuálně nevím, kde tam jsou. Pokud o nějakých víte, klidně je pošlete.

# 20.05.2022, 10:00

In-počasí
No zatím nevím, ale za těch téměř už 15 let fungování sekce Počasí u vás (první příspěvky v polovině září 2007), jich tam bude nebo různých překlepů a duplicit určitě dost. :D

Kdyby tam byl alespoň seznam těch Nejpřidávanějších měst podle abecedy, dole pod posledními komentáři k fotografiím, aby se v tom lépe hledalo. Kdysi tam býval, ale pak jste ho omezili jenom na Nejpřidávanějších 10.
Těžko a dlouze se v tom teď hledá když to tam není všechno.

Jinak bude tedy přidán do statistik v profilech uživatelů i ten Počet komentářů v Počasí u vás? (viz příspěvek v jiném tématu)

153
# 20.05.2022, 22:26

Ondráš, In-počasí

Kdyz se na to podivam z informatickeho hlediska, tak (dotaz z roku 2019) editovat pozdeji prispevek, ktery byl vlozen neregistrovanym uzivatelem - to neni prilis technicky mozne. Jedina moznost me napada, ze by musel uzivatel mit stejne cookies pri vlozeni i pozdejsi editaci prispevku. A to by musel vedet uzivatel sam, jak si vse nastavit a neudelat chybu.

Ochrana proti spamu.

Obecne proti spamu ochrani silna Capthcha, treba od Google to vybirani dopravnich prostredku. To je ale i pro samotneho uzivatele decimujici. Slo by to mozna pri registraci, tezko pri prihlaseni a psani prispevku. Dalsim krokem je povolit prispivat pouze registrovanym uzivatelum, tak jako je to u dizkuze. Vzhledem k popularite webu a mnozstvi uzivatelu, je schvalovani registraci moderatorem tezko proveditelne.

Vetsina spammeru pochazi z ciziny a neumi Cestinu. A tak lze celkem jednoduse vymyslet captchu jednoduchou pro Ceskeho uzivatele, slozitou pro cizince. Tak je to treba v dizkuzi na infometu. Na forum.root.cz spocivala CAPTCHA v doplneni dvou prislovi pro neregistrovane uzivatele. Ted uz je tam registrace povinna (i mezi Cechy je dist spammeru a trollu). Nicmene CAPTCHA, jez je na infometu a co byla na forum.root.cz ma dobre vysledky a neni slozita pro Ceske uzivatele. Diakritika neni vyzadovana. Vyzadovani diakritiky by byl problem i pro Ceske uzivatele.

Dalsi moznosti je pri psani prispevku jednoducha CAPTCHA pro registrovane uzivatele, dokud nedosahnou urcite bodove hranice. To by proti Ceskym trollum, co si tady udelaji ucet a pak az prijde vhodny cas, prudi, take pomohlo.

# 21.05.2022, 14:32

Chtěl jsem se zeptat na příspěvek od @simon1, vážně si nemyslím že je v Kolíně aktuálně bouřka a 45 stupňů.. ;-)

- změna: 14:35 příspěvek již smazán :)

154
# 21.05.2022, 15:03

In-počasí
Jaký limit???

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.