Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Počasí u vás

# 02.01.2015, 21:40

In-počasí
Moc prosím dodat to mrholení to opravdu chybí..

No a oblačno s takovým malým kouskem sluníčka...

Možná i přívalový déšť..

Bouřka bez deště a bouřka s deštěm a bouřka s přívalovým deštěm...

No a co když je mlha přízemní nebo rozpadající a přitom svítí sluníčko nebo měsíc?

28
# 02.01.2015, 22:10

In-počasí
Ještě bych si dovolil doplnit:

Mrholení
Mrznoucí mlha
Mrznoucí mrholení
Mrznoucí přeháňka
Mrznoucí déšť

Ony by byly dobré všechny stavy, ale aby byly přehledné, muselo by se nějak jinak sesumírovat to výběrové menu. Já bych např. dal nějaké rozkládací. Člověk by klikl např. na Oblačno a objevily by se mu další možnosti. Potom by klikl na Oblačno, přeháňka a zase by se objevily další možnosti a tak by ty pod možnosti pokračovaly dále, až by se nakonec zobrazil přesný stav: Oblačno, slabá sněhová přeháňka.
Intenzitu srážek bych v symbolech vyznačoval velikostí kapek či vloček.

# 02.01.2015, 22:16

Fero
S tím co píšeš dole, s tím bych souhlasil taky.

Možná pro ty co tomu moc nerozumí bych nechal ty jednoduché ikony a pro ty co mají rádi detaily ty rozklikávací...

818
# 02.01.2015, 22:31

Fero
Ad intenzita: Nebo také počtem kapek či vloček, třeba pro větší zpřesnění.

Mrholení a bouřku beze srážek (tj. velká oblačnost, projevy bouřky, ale zatím či v daném místě zcela bez srážek) by to určitě chtělo přidat. Další závisí na tom, jak chce mít vedení tuto sekci podrobnou a jaké má možnosti. ;-)

157
# 02.01.2015, 22:51

To sem to tady rozproudil... Nevím, proč by to mělo být omezeno jen na stav oblohy, když se jedná o stav počasí. Ale děkuji za každé doplnění a aktualizaci. Jen prosím nespojujte dva výrazy (slunečno a bouřka, trvalé nebo občasné a pod.) je třeba zachovat jasné a jednoduché sdělení, podrobnosti lze vážně uvést do textu. Velikostí nebo počtem znaků uvést sílu či trvání by ale šlo. Díky.

28
# 02.01.2015, 23:14

tom-791
A to by opět perfektně sedlo do toho rozkládacího menu.
Např. v této podobě:

Bouřka > slabá >beze srážek
                            silný déšť
                            silné sněžení

                silná  > beze srážek
                            přívalový déšť
                            velmi silné sněžení
                            krupobití

A tak nějak bych to prostě všechno rozvětvil.

Divoch Novohradský
Kdepak, bylo by to velmi jednoduché, ale pokud by se někdo nechtěl zdržovat detailním výběrem, klikl by si na bouřku a tím by to haslo. Ovšem ti, kteří by to chtěli do detailu, měli by ještě navíc výše uvedené možnosti, které by pochopitelně byly u všech základních stavů, které jmenuje In-počasí. Ovšem jak už zmínil Tom, záleží pouze na vedení serveru. Pokud uváží, že je tahle "maškariáda" zbytečná, budeme se muset uspokojit s dosavadním výběrem.

Ten editor textu by to tady také chtělo "vyladit". Spíš, aby to bralo, klasické HTML, s tímhle se nedá pracovat.

# 02.01.2015, 23:32

Fero
No přesně takto jsem to myslel..
Základní jednoduché pro ty co to více nechcou nebo neumí specifikovat a rozklikávací pro ty co mají rádi přesnější detaili....

818
# 03.01.2015, 12:10

To by bylo nutno udělat asi dvě verze, pro hlubší zájemce by byla zajisté ta podrobná a pro ty méně zkušené (zejména také neregistrované, co píší skutečně jen základy jak u nich je) ta jednoduchá asi v současné podobě. Nevím zda by se vyplatilo a zda by bylo dobré dávat do editoru html, ale mě by to vyhovovalo. Napsat kód barvy nebo místo red jednoduše např. orange pro ne tak vysokou teplotu atd. Otázkou je, zda by to dělalo v informacích dobrotu a nebyly by příspěvky moc přebarvené a přezdobené nebo aby se toho nezneužívalo ke spamování atd. Alespoň vyzkoušet by to ovšem (tyto všechny zmíněné novinky) snad šlo.

# 03.01.2015, 22:23

Určitě by bylo dobré udělat spoustu dobrých novinek a rozšířit to o mnohem více symbolů a položek, tím myslím ty rozklikávací doplňující symboly k základním symbolům, určitě by to uvítali všichni kdo mají rádi počasí a detaily či více specifikace.
Ale také si myslím, že by bylo dobré, aby to bylo nastaveno tak, že běžný návštěvník in-počasí který chce napsat počasí by měl přístup pouze k základním jednoduchým symbolům, a pak až zaregistrovaný uživatel, který podává počasí pravidelněji by se dostal k dalším detailům, třeba po splnění určité pravidelnosti nebo počtu uváděného počasí, a nebo by mohl jako zaregistrovaný který má ve své registraci vyplněné všechny potřebné údaje, jméno i příjmení, tel.číslo, email i adresu, tak by mohl požádat o odemykací kód, který by mu pak zpřístupnil všechny ty další detaily a výhody..

Docela mě překvapuje, že počasí může podávat kde kdo bez vyplněné registrace. Což si myslím, že to mělo být podmíněno vždy řádně vyplněnou registrací, a tím by pak nedocházelo k různým nepříjemnostem a legráckám v počasí či spamům...

Vytvořit se dá mnoho programů i aplikací, a je to opravdu jen na vedení těchto stránek co svým uživatelům dopřejí a také na tom jak jim na jejich uživatelích záleží..

Přání můžeme mít mnoho..

Je zde mnoho uživatelů kteří mají rádi počasí a vše uvádějí a dělají velice svědomitě.
Ale pozoruji také to že je některým vše jedno, hlavně že sem střelí nějakou tu fotku, aniž by to mělo nějaký smysl..

Myslím si že uživatelské podmínky i pravidla by měli být přísnější a důkladnější a že by neměli být anonymní a že by každý uživatel měl být důslednější a svědomitý...

# 08.01.2015, 10:07

Nystrom
Naprosto souhlasím s pisatelem. Bylo by prima tam dát více výstižnějších názvosloví (blýskavice, mrholení, námraza atd...)

A jinak teda poznatek či jak to nazvat.. Když zadávám aktuální počasí přes aplikaci Meteomapy, tak v souhrnném přehledu je uváděná teplota včetně mínusu (pokud mrzne) ale když kliknu na dané počasí , tam co je fotka, už je údaj bez mínusu... :)

# 08.01.2015, 17:14

Ruzova.perlicka
Jedná se o verzi na Android nebo iOS?

# 08.01.2015, 17:33

Android sím pěkně. :led:

# 20.01.2015, 08:52

Bylo by dobré, kdyby se něco udělalo s tím, aby si uživatel nemohl dát sám sobě bod ( + pěkné ) Je to nepříjemné a smutné když se pak uživatel musí obhajovat, že není samolibec, že se to stane nechtěně když se chce podívat kdo ho hodnotil, a omylem klikne vedle, neboť tlačítko v mobilu i tabletu je malé a těsně vedle sebe.
Je mi pak líto, když se pak někoho zeptám proč smazal tu pěknou fotku, a je mi pak odpovězeno, že si ji omylem označil + pěkné a že nechce číst nepříjemné zprávy od druhých kterým to vadí.
Je to opravdu nepříjemné, protože si tam uživatel může sám udělit + pěkné právě proto, aby dosáhl dvaceti hodnocení + pěkné aby pak dostal 10 bodů.
A někoho se pak nato může dívat, že se někdo honí za body.
Tyhle ty slova jsou pak opravdu nepříjemné číst, když člověk fotí rád hezké věci které počasí společně s přírodou umí.
Mě osobně to nevadí, že si někdo sám ohodnotí a dá si + pěkné, ale mrzí mě pak kritika druhých.
Pokud si sám můžu ať už úmyslně nebo omilem dát + pěkné ať to potom druzí nekritizují a berou to s úsměvem.
Ačkoliv uživateli o body nejde, ale je zvědavý komu a kolika lidem se co líbí.
Je jisté, že každého uživatele potěší, že mu přibude nějaký ten bodík a cítí se pak dobře jako aktivní přispěvatel.
Samosebou neuznávám takoví ty automaty, kteří hodnotí bezhlavě vše ať je to cokoliv s cílem proto, aby pak opětovně dostal bod také.
Také jsem již vypozoroval, že jsou i takoví, že když někomu párkrát nedáte + pěkné že vám pak přestane také dávat + pěkné.
Rád hodnotím obrázky, které jsou opravdu pěkné a říkají mi vše o počasí, ale to každý nepochopí.
Mnohdy je ošklivě, a je dobře že uživatelé ukazují jaké panuje ošklivé počasí, ale neměli by se urážet, že zato nedostanou bod + pěkné od ostatních.
Jsem rád že je zde mnoho rozumných a dobře chápajících uživatelů, kteří k tomu mají správný postoj.
Ale jsem i smutný že někteří to stále nechápou a někteří jsou tu i dlouho, že by to mohli pochopit :)
Myslím si, že by bylo opravdu dobré aby se něco udělalo s tím aby si nikdo nemohl sám udělovat označení + pěkné ať už úmyslně, nebo omylem. Mě samotnému se to stává dost často! :D

# 20.01.2015, 09:29

Divoch Novohradský
Nikde není zakázáno označit vlastní věc jako Pěknou. I ve volbách mohou lidé dát hlas sami sobě a jinak tomu není ani na Facebooku, kde lze vlastní příspěvek označit jako To se mi líbí.

Ruzova.perlicka
V příštím updatu chybku opravíme. Děkuji.

# 20.01.2015, 09:58

In-počasí
V tom případě mi spadl kámen ze srdce ;-)

A na MRHOLENÍ a další novinky se velice moc těším :!!:

818
# 20.01.2015, 10:48

Též souhlasím s tím, že by uživatel neměl hodnotit vlastní příspěvky a to hovořím i za Facebook. Je to koneckonců na každém, ale já to zásadně nedělám. Hodnotit sám sebe a svoji tvorbu nelze, alespoň ne objektivně, to musí činit ostatní. Ti, kteří se sami chválí, to o něčem svědčí.

536
# 20.01.2015, 12:07

In-počasí
Malý nápad k ikonkám o stavu počasí , co přidat ke srážkám stav jako , Silné , mírné a slabé sněžení.To samé u deště ?

818
# 20.01.2015, 13:02

Jarda.
Jj, intenzita se tu už výše řešila a i u bouřek. Bylo by to podrobné a podle mě dobré, ale záleží na možnostech či jak to chce mít vedení podrobné, zda by to nebylo moc nepřehledné - viz otázka dvou nabídek (pro menší a větší zájemce o přesnost informací) se tu také řešila.

Co by bylo možno přidat (podoba nového menu) uvedl admin v příspěvku výše - první příspěvek této stránky.

28
# 20.01.2015, 15:50

Já se ještě s dovolením vrátím k tomu bodování. Nevím, ať už se jedná o bodování (i na jiných webech) fotografií, příspěvků, odpovědí, videí, apod., mělo by se vztahovat pouze na ostatní uživatele, kteří tímto projeví, že se jim fotografie či video líbí nebo že s příspěvkem, názorem nebo případnou odpovědí naprosto souhlasí. Bodovat sám sebe mě přijde až doslova trapné a to zcela na všech serverech, které toto umožňují. Admini jiných serverů, kteří budou mít asi podobný názor jako já, tento nesmysl neprovozují, neboť asi vědí, že hodnocení sám sebe je nelogické.

Bodování a hodnocení (zejména u fotografií a videí) je totiž přeci od toho, aby jiní uživatelé danou fotografii nebo video tímto způsobem ocenily a teprve tím se autor dozví, že fotografie nebo video je asi pěkné, když se líbilo tolika uživatelům.

Taky není úplně na místě, přidávat fotografie (teď hovořím přímo k "počasí u vás") jen kvůli bodům, jako že: "Tak dneska přidám ještě 20 fotek a zítra budu mít víc bodů než uživatel XXX" nebo "Jo, už mám tolik a tolik bodů, jsem tady nejlepší".
No a nakonec se v příspěvcích, které mají doplnit hodnocení pozitivním komentářem od konkrétního uživatele, objevují hlášky, které jsou zcela mimo mísu. Pak už se bohužel zcela vytrácí podstata a jméno "počasí u vás" a mohla by být klidně nahrazena jakousi soutěží, kde se každý předhání v bodech a kdo jich má nejvíc, vyhrává! Je to pak stránka o bodech nebo meteorologii?

818
# 22.01.2015, 14:29

Dnes by řada z nás využila možnost přidat ikonu "mrholení". Dáváme to většinou jako "občasný déšť", ale v té intenzitě je dost rozdíl, informace by byly na první pohled přesnější a odpadlo by tedy upřesňování intenzity srážek ve zprávě.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.