Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Počasí u vás

818
# 25.10.2013, 14:06

Pavell
Velmi se mě líbí ten Váš nápad ohledně řešení překrývání stavů počasí. Udělat na mapce rozklikávací kraje = kliknutím se zobrazí pouze vybraný kraj a to zvětšený, kde bude přehledně možno vidět všechny stavy počasí. To by myslím byla velmi pozitivní novinka. ;-)

# 25.10.2013, 15:47

Pavell
Určení kraje slouží především k bližší identifikací města (každý ví, kde je kraj - město už moc ne). U Prahy je ovšem tohle bezpředmětné a pro ostatní uživatele je informace o tom, že Praha se nachází v kraji Praha poměrně zbytečná.

Část příspěvků chybí, protože v té době se přecházelo na nový systém.

Zvětšení mapy možné je. Samotné dělení Česka do krajů není úplně praktické v počasí - počasí se neodehrává podle hranic krajů.

818
# 16.12.2013, 12:47

V poslední době pozoruji velmi časté příspěvky některých uživatelů a to čistě kvůli fotkám, za které dostane uživatel body a ve výsledku i docela dost. Přidávají i někdy 3-4 příspěvky za sebou s tím samým charakterem počasí. Navrhoval bych, povolit výběr pouze jednoho snímku, zvláště za předpokladu kdy je počasí delší dobu stejné. Dávat třikrát fotografii jasné oblohy je dle mě zbytečné - jednou oblohu, podruhé přímo sluníčko, potřetí kondenzační stopu například. I když se zde neklade důraz na kvalitu a obsah fotek jako v galerii, měly by i zde být fotky vytříbené a trochu by měla být podpořena kvalita oproti kvantitě. Zpočátku myslím, byla tato možnost chápána tak, že je fotka jen takový bonus ke stavu počasí a dnes se to dle mě u některých přispěvatelů obrací - s prominutím odfláknou stav počasí a vloží tři fotky jen proto, aby jim bylo přičteno hodně bodů. Vidím v tom tedy honbu za body. Nebo by bylo na místě zpřísnit bodování fotografií.

Díky. ;-)

# 16.12.2013, 20:01

tom-791
Body by získat neměli, pokud pro fotku nehlasuje někdo z moderátorů (kromě fotek s více než 10 hodnoceními pěkné). S ohledem na nárůst uživatelů a tím pádem i hodnocení se v dohledné době mírně změní bodová stupnice. Někteří z uživatelů takto přispívali ještě před zavedením bodového systému.

Je pravda, že je nesmyslné zasílat 3 podobné snímky hned po sobě - daným uživatelům jsem poslal zprávu. Děkuji za informaci.

Příspěvky do Počasí u vás zasílejte v rozumných časových rozpětích (nemá smysl informovat o počasí každou hodinu, pokud se výrazně nezměnilo). Nápověda

# 10.08.2014, 20:15

tak dnes mi byl smazán již druhý příspěvek, doufám, že se dočkám odpovědi proč ..

screen
86
# 10.08.2014, 20:36

storm_ice
Sice jsem ho nesmazal, ale je k tomu určen. Už jste úplně stejný příspěvek posílal v 16:59, takže byl smazán správně. Je zbytečné posílat do Počasí u vás stále stejné příspěvky slovo od slova.

# 10.08.2014, 20:51

Až na to, že jsem v 17h nic neposílal, je to dobré, jste tu lháři nebo co ? Náraz 8 m/s jsem měl až před 18h :pozor::pozor::pozor:

86
# 10.08.2014, 21:08

storm_ice
Na profilu je příspěvek z 10.08.2014 16:59. Nechápu, kde se tam tedy vzal?

Stejný příspěvek
# 10.08.2014, 21:47

To já také ne, navíc je tam psáno měřeno v 19:45, jak můžu psát něco z 3h předstihem ?
Ale odpoledne mi byl také smazán příspěvek, takže to neberu jako náhodu. Proto chci vědět důvod, jestli má vůbec cenu sem něco psát.

818
# 11.08.2014, 09:57

storm_ice
Příspěvek z 16:59 hodin tam je a to tedy postačí neboť jsou skutečně shodné. Buďto se stala chyba na serveru, v což nedoufám a nebo jste si screen upravil ve snaze nás zmást a osočit moderátory z toho, že Vám byl smazán neprávem příspěvek.

# 11.08.2014, 12:34

storm_ice
Moderátoři nemají právo upravovat čas příspěvku. Příspěvek jste tedy buď musel odeslat v 16:59 nebo nastavit čas při odesílání v jakýkoliv čas (třeba večer) na 16:59. Nejedná se náhodou o Vámi zmíněný odpolední příspěvek, který moderátor upravil (přidal ad. měřeno v 19:45, protože byl stejný)?

157
# 02.01.2015, 17:33

Zdravím - měl bych připomínku k symbolům v rubrice stav u Počasí u Vás: místo symbolu "skoro jasno+bouřka" či "polojasno+bouřka" použít vzdálená bouřka (blýskavice) a bouřka na stanici bez srážek. Dále si neumím představit rozdíl mezi "občasný déšť" a "dešťové přeháňky". Název "sníh" zaměnit za "sněžení", uvádět vše v jednotném čísle "přeháňka" (i když mám problém poznat přeháňku když zrovna začala...) - prostě dát tomu oficiální názvy dle meteorologického slovníku, setřídit. Třeba s rozlišením slabý/mírný/silný. Zásadně mi tam chybí "mrholení", ta "blýskavice", "námraza/jinovatka", "náledí/ledovka" atd... Dalo by se udělat pořadí používanosti symbolů a ty nepoužívané nahradit nějakými novými. Děkuji.

818
# 02.01.2015, 19:33

Nystrom
Souhlasím, symboly by nebylo od věci vlivem dosti velkého zájmu o zasílání počasí do této sekce rozšířit. Pro mrholení musím také používat občasný déšť, neboť dát beze srážek by bylo nedostatečné a chybné. Bouřka beze srážek, jednoduše vzdálená od místa pozorování, se také hodně hodí, btw. zvláště (bohužel) pro některé lokality, ty ji využijí často. Také je nutno pro tento stav počasí používat chybně bouřku, kde jsou zobrazeny rovnou i srážky. ;-)

293
# 02.01.2015, 19:39

Souhlasím rovněž. Jen přemýšlím, jak by měly některé nové symboly vypadat. Kdo má nějaké návrhy, tak sem s nimi. :)

Jinak stránky už mají velké povědomí. Dokládají to dnešní zprávy na TV Prima, kde použili zdejší teplotní mapu.

28
# 02.01.2015, 19:52

Nystrom
No mezi formulací "občasný déšť" a "dešťové přeháňky" je patrný rozdíl. Zjednodušeně řečeno: Když vidím že od rána prší, dopoledne přestane, odpoledne se zase rozprší a večer zase přestane, je řeč o občasném dešti. O přeháňky se pak bude jednat tehdy, kdy se poměrně rychle střídá déšť s pauzou.

Jinak se zbytkem námětů v zásadě souhlasím a taktéž se přikláním k případné změně.

818
# 02.01.2015, 20:07

Fero
Přeháňky jsou od občasného deště rozlišeny ve zdejších symbolech protrháním oblačnosti, což je dosti zásadní rozlišovací znak těchto hydrometeorů, zde problém právě v symbolech nevidím.

536
# 02.01.2015, 20:24

Blýskavice , náledí a jinovatka ? Já vždy doplňuji textem.To mě problém nedělá. Copak při náledí či jinovatce neexistuje stav oblohy ? Jestli chápete tedy.

# 02.01.2015, 20:35

Mě osobně tam chybí symbol pro mrholení..
Mnohdy mrholí celý den tak silně a namrholí tolik vody co kolikráté ani za běžných deštíků nenaprší.
A možná oblačno s občasným sluníčkem.

Je pravda, jak označit bouřku bez deště, že mnohdy se blýská a bouří hodinu, a nepadne ani kapka...
Jinak nějaké jinovatky a náledí, to napíši do zprávy....

S čím bych ještě souhlasil, je to kdyby se upravil systém bodování, jako trestné body, tím myslím to, že když někdo k počasí vloží starou fotku neodpovídající reálnému času, že by mu bylo ubráno třeba i 10 bodů, a možná i za focení prkotin, a možná by si to pak pro příště i rozmysleli, posílat prkotiny. A možná bych i omezil množství na maximum 3 fotky za den. Přijde mi, že někteří posílají i 6 pořád stejných obrázků a kvalita uváděného počasí nikde. Byl bych rád kdyby se hodně dbalo na kvalitu počasí a ne množství fotek a bodů...

Také by se mohli strhávat body za sprostá slova a urážky a hned to následně mazat...
Přál bych si aby to bylo heké počasí slušných a rozumných lidí...

Možná by byla i dobrá volba, kdybychom mohli při hodnocení kdy dáváme puntík (pěkné), vložit i puntík červený nebo černý ( nelíbí ) nebo podobné slovo...


No a co by se mi ještě líbilo, kdyby byli vytvořeny kolonky pro tlak, vlhkost, vítr v km/h a v sekundách, a symboly směrů větrů a na množství srážek, stejně jako je tomu u teploty a sněhu.... No chtěl bych toho moc co?....
Hlavně prosím mrholení ......

28
# 02.01.2015, 20:37

tom-791
Však já právě že také ne :), jen jsem to vysvětloval Nystromovi, který v tom údajně nevidí žádný rozdíl.

Jinak možností stavu počasí by tam mohlo být klidně i 50, ovšem nevím, kdo by si pohrál s těmi symboly. :)

Jarda.
To by mohlo být v jiné kategorii, ne ve stavu počasí, tedy co se jinovatky, náledí, ledovky...apod. týče. Blýskavici bych tam klidně zařadil, každopádně v takovém znění, jako např. Skoro Jano, blýskavice

# 02.01.2015, 21:24

Pro současné stavy by mohl vypadat lepší přepis takto:

Jasno
Skoro jasno
Polojasno
Oblačno
Zataženo
Mlha, nízká oblačnost
Malá oblačnost, v dálce bouřka
Malá oblačnost, v dálce přeháňka
Bouřka
Dešťová přeháňka
Občasný déšť
Trvalý déšť
Trvalý déšť, občas bouří
Sněhová přeháňka
Smíšená přeháňka
Déšť se sněhem
Sněžení
Kroupy

Bylo by to takto lepší (přehlednější)? Zároveň bych vedle textu chtěl ve formuláři zobrazovat ikonu daného stavu pro rychlejší orientaci.

Stavy jako ledovka, jinovatka, námraza nebo náledí vyjádřit takhle nejdou a nejedená se o stav oblohy, tato informace patří do samotné zprávy. Nějaké nové stavy by přidat šly, ale musí se týkat oblohy. Třeba to mrholení by mělo smysl.

V samotné meteorologické terminologii je cca 100 stavů, které jdou rozeznávat. Takové podrobné rozdělení by významně snížilo přehlednost a spousta lidí ani některé termíny nezná.


Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.