z tédle extrémně líné epizody se to vytáhlo na 29,2mm, což je za 48 hodin celý březen nebo duben normálně, spadlo za 2 dny dvakrát více než za 2 měsíce, musím zatleskat normálně
Diskuse o počasí V novém týdnu konečně zaprší, nejvice na severozápadě
Aidamkoo
Nutno poznamenat, že na uvedené mapě to skoro není barevně poznat Tak kdo má rád barvy: https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/?tab=tepl... - na jihu Moravy výrazně tepleji, přes 20 °C všude.
čert vem nějaké maxima, ale horší to bude opět příští týden s těmi mrazy , tady to máme jako tutovku, že to padne ve 2 m hodně pod nulu
ale předtím příjemnější záležitost- potřebné srážky (v květnu mám 1 mm, duben 14 mm) a to mně dnešní ranní výhled slubuje po-út 37 mm, to jsem zvědav jak to nakonec dopadne
In-počasí
ty nové mapy na webu čhmú.. to je podobná tragédie jako ty na starém webu.. jako nejsou schopní si upravit barevnou škálu. Třeba 18-30 nebo jak to tam mají, to je peklo.. a těch -30 až -50 v květnu, to už je jen pro usmátí.. na druhou stranu, mapy z Aladina jsou prima.
já už jsem to vzdal, psát jim tam nějaké připomínky, stejně na to nereagují.. vlastně na jejich web chodím jen kvůli synoptice, sondáži a zapsat si maxima, minima, srážky z tabulek do svých záznamů, jelikož z webu se nedá prakticky nic uložit... ale to je OT už.
Zpětně lze říci, že předpověď ICON srážek na tento týden byla perfektní: https://www.in-pocasi.cz/clanky/vyznacne/v-novem-t...
ECMWF zklamal na Moravě - tam skoro nic nespadlo.
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.