Diskuse o počasí V novém týdnu už přijdou srážky, budou sněhové i dešťové
JUGOCV
ano přeháňky na hřebenech
Tak srážkově tady spokojenost, za ty dva dny 13mm..Z toho ovšem pouze 3mm v mokrém sněhu, zbytek v dešti, větší část v mrznoucím..
No, poslední zimní, opravdu povedené rozhraní v Pošumaví, hlavně Vimpersko, Prachaticko, bylo začátkem prosince 2023..
50-60, ale i 70cm sněhu za 36 hodin..
Pak přišlo poměrně rychle oteplení, ale ten zážitek x hodin bílé tmy byl ne nepodobný situacím u Velkých jezer v USA..
velmi zajímavá a velice nízká budou noční minima v celojasných nocích příští týden, hlavně zpočátku. to na sněhu i ve městech může padnout k -15°, v údolích klidně i k -18°C, na horách samozřejmě ještě níž, tak můžem poté tipovat naše minima
Aktuálně začalo sněžit bez odrazu
Usti zase začalo vytvářet a zase pěkně snezi
U nás to byla ve zbytku dnešního dne zajímavá situace. Tak k 17. hodině začalo nejdříve mrholit, potom to přešlo spíše do takového pokapávání a později do slabého deště, který byl i zmrzlý, ale na zemi se to nijak neprojevovalo, protože teplota byla kolem +1 °C. Trochu sněhu nejprve ještě odtálo, měli jsme tak 4 cm. Po 19. hodině to ale přešlo nejdříve do deště se sněhem a potom rychle do sněžení a byla i vánice. Do teď připadlo zhruba 5 cm, takže máme asi 9 cm sněhu a to je dosavadní maximum této zimy. Ještě trochu poletuje, ale větší intenzita už nebude, takže nic nepřipadne. A teplota je pořád podobná, teď 1,1 °C, takže jsem rád, že se to i tak drželo.
Pavell
A to hlásily jen centimetr
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.