Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí V novém týdnu výrazné ochlazení, na horách opět napadne sníh a sněžit může i mimo hory

# 21.04.2024, 06:22

Tak Karlovarský kraj dostal další :snih: . Tentokrát i v nižších polohách .

379
# 21.04.2024, 07:55

John Deere
Jj, ty seš ten , co tu v půlce března ujišťoval všechny, že už tohle jaro žádný mráz jistě nepřijde, pár dní na to pomrzly meruňky na velké části území a ty ses ztratil z diskuze jako pára..Ale aspoň se ke svým výrokům teď hlásíš a netrpíš náhlou ,,ztrátou paměti,,..
S mazáním uživatelů, v tvém případě zrovna, opatrně..
Za své vulgarity a osobní narážky vůči uživatelům v příspěvcích jsi tu dlouhodobě v podmínce..
Jinak.
V meteorologii a v počasí hrají někdy ,,maličkosti,, fatální roli.. Třeba ,,detail,, jestli máme +2 nebo -2, -3 °C, a dojde ke škodám na vegetaci nebo nedojde, nebo detail, jak se o 50-100km posune rozhraní jinam, než dávaly predikce a místo 20mm srážek dostaneme 2 nebo nic, atd, atd..
Právě v detailech je počasí často nevyzpytatelné a překvapující a tím i zajímavé.. prospěšné nebo taky nebezpečné..jak kdy.

386
# 21.04.2024, 08:03

Tak zatím jsme v noci na dnešek měli nejnižší minimum+0,9.. takže docela dobrý, co bude zítra opět budeme vědět zítra.. holt sem došel ten knedlik od Berlína..jinak by to bylo horší..
Koukám.. u Karlovej Varů se to začíná hezky přetáčet..

48
# 21.04.2024, 08:04

Tady je to asi zakleté. Viz obrázky
Jinak, ráno troška sněhu, souvislá vrstva tak ve stínu na přikrytém dřevě, jinak louky pocukrovány. Od 20h se teplota drží +2 až 1 a vyleze to dle modelů na max +3, nejchladnější den v dubnu. Doufám, že už takový nebude, ale je tady furt ta hrozba mrazů, které nás dnes minuly

úhrn 24h
úhrny ZL kraj
# 21.04.2024, 08:25

Ve městě taky jen místy poprasek, ovšem za městem jiný svět

379
# 21.04.2024, 08:31

palma
Ano, ta TN má poněkud východnější trajektorii a část Čech bude od JZ zřejmě ovlivňovat po celý den..
Na východě naopak sněží teď už v SV proudění ..
Zajímavé, studené sevření střední Evropy, které je během zimy velká vzácnost, ovšem v dubnu většinou no problém..:D
Tahle TN se dle predikcí sveze přes Alpy až nad Itálii, nabere tam znovu vlhkost a energii ze Středozemí a pak se nám sem v úterý od jihu vrátí..

# 21.04.2024, 08:33

swan1
Jo ted je chladneji, nez za cely unor :D
V breznu tohle cekali jen magoři, že tohle jeste bude a vyšlo jim to :D Neříkám nic a gratuluji. :love:

# 21.04.2024, 09:02

i dneska jsme byli mrazů ušetřeni. v měrunicích musí asi solidně chumelit z tý přeháňky. minimum 1,2

48
# 21.04.2024, 09:35

Tady to aktuálně vypadá takto:

168
# 21.04.2024, 10:01

Tak po ránu to bylo hodně velké překvapení, na to že to nemělo prelézt ani hranice a nakonec se to dostalo až k nám a sníh se drží a díky oblačnosti alespoň ráno nemrzlo, teplota při sněžení se držela nejméně na +0.2 a sněžilo fakt celkem silně, teď už sněžení ustalo a spíše prší a teplota jde nahoru. Tady pár fotek ze zahrady,musel jsem i oklepat nějaký větve aby se nezlomily.

107
# 21.04.2024, 10:07

No jinak fakt překvapení. Ve srážkoměru halda srážek už asi do 50mm nevím nebyl jsem venku a všude sníh. Taky mám zasněžené rozkvetlé stromy jabloně jadernice.
Teplota venku 1st.C No a moc to netaje. No je to fakt zajímavé divoké asi jsem ještě takové situace neviděl a nezažil.

rozkvetlá kalina. V dáli zasněžené kopce
Rozkvetlá Jadernice
rozkvetlá kalina zbytky sněhu kolem cca 1cm
107
# 21.04.2024, 10:14

Aldy, Aidamko, John Battler,atd.

HOŠI NECHTE TEHO FURT, BUĎTE RÁDI ŽE JE TO ZA NAMA. HOVNO JE ZA NAMA!!!
(( dědictvíanebkurvahošigutntág ))

48
# 21.04.2024, 10:15

Krásné fotky :love:
No já dnes už nevytahuju paty, mám rozkvetlou zasněženou sakuru, nikdy nekvetla v dubnu, tady vždycky až počátkem května.
Letošní duben je rarita, nikdo takový vývoj dubna nepředpokládal, žádný model, snad už květen bude čistě jarní měsíc bez nějakých extrémů. Ve výhledu se objeví oteplování a už se tady bude strašit tropama a zase suchem, to je mně jasný :D
Tak uzavíráme tento týden, srážky denně a suma 46 mm, normál je 58 a +z předešlého období, tož možná spadne i stovka.

386
# 21.04.2024, 10:16

Fstorm
Jo jo, taky jsem teď prosil dvanáct měsíčků, ať už přestanou chlastat a dohodnou se v jakém pořadí sedí okolo ohně.. ale únor je pěkně nalitej a válí se v náručí dubna...:cool:
Leknín
Já už mám sakuru odkvetlou a olistěnou..

# 21.04.2024, 10:58

Plzeň musí mít vše. Tady 0, 0, 0. Alespoň nemrzlo. Středa posunuta tentokrát na jih východ.

# 21.04.2024, 11:37

U nás ráno -1,8°C ale jsem zvědavý na další dvě noci.

1236
# 21.04.2024, 12:36

Tady dnes ráno minimum -2.1°C, to ještě jde. V úterý ráno to bude horší.. Ať už jsou ty mrazy za námi. Jinak aby té kalamity na konci dubna nebylo málo, tak Aladin “trochu” přidal na středu srážek. Icon i Ecák to vidí podobně. No bude to jako vždy s tou TN ještě zajímavé, obzvláště teď.

168
# 21.04.2024, 12:37

Ta úterní a středeční níže se pořád mění a modely si stim vůbec nevědí rady,každý výstup je v modelech něco jiného, jednou jsou tam vysoké úhrny a pak zase nízké, ale vypadá to že asi dostane nejvíce Morava.

# 21.04.2024, 12:42

Poprašek 🤣😂

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.