Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí V novém týdnu nadprůměrné teploty, úvod bude hodně větrný

# 11.02.2024, 09:43

Tak tady v Praze to srážkově opět jede, zatím od půlnoci 2,5 mm a má pršet zase celý den. To teplo má alespoň pozitivum v tom, že táhne do Evropy velké množství vody. Tady je již půdní profil nasycen v plném rozsahu, takže voda může putovat i do podzemí a doplňovat tak ztráty vzniklé v jiných suchých letech. S velkou pravděpodobností skončí tato zima srážkově rekordní, jsem zvědav na čísla z hřebenů Krkonoš, tam to mohlo letos dát za prosinec+leden+únor i přes 1000 mm.

48
# 11.02.2024, 09:57

Tak další "povedený" týden za náma a co bude dál, příští týden to máme jasné, pak otázka...
Jinak nepršelo tento týden pouze v úterý a srážek máme za únor 36,5 mm, aktuálně :prsi: Ve dvou metrech tady mrzlo jen 1.2. a teplota v pěti dnech přesáhla +10, dnes vlastně už šestý den a včera bylo tmax +13.8... na to jaro jsem fakt zvědavý, ale než se to pořádně zazelená tak si počkáme, zatím řvou jen přemnožení zasraní ptáci :zz:

# 11.02.2024, 11:24

Tahle situace má přijít když by bylo kolem -1/-2 v nížinách, ale to se nestane, kdyby bylo pod 0 tak týden nejsou žádný srážky :D

# 11.02.2024, 12:52

Dnes v podstatě na celém území prší, často trvale. 💦 Kolik srážek zatím spadlo, ukazuje mapa stanic: https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/?tab=sraz... Vydatnější jsou srážky v Krkonoších a Jeseníkách, kde spadlo kolem 20 mm a stoupají zde horní toky řek na 1. nebo 2. SPA. Zítra během ale srážek ubude a situace na řekách se během dne pozvolna začne zlepšovat.

Mapa srážek za 12 hodin 11.2.2024
273
# 11.02.2024, 18:12

Srážky tady u mě nejsou vůbec žádné téma, dnes drobné bezvýznamné crcání a 0,5 mm a celý únor nám i tady v okolí dal zatím do 5 mm, od ledovky kdy byla promrzlá celá ornice tady mám sotva 2 sudy ze všech střech, doufám, že se to zlepší a pořádně zaprší, tímhle stylem bych nedal ani 15 mm za celý únor, severu a nyní i východu republiky mohu jen závidět.

ota
Avatar
2141
# 11.02.2024, 20:39

No tady dnes přes 10 mm a extrémně deštivá zima pokračuje. Srážky by si klidně mohly dát chvíli pauzu, únor už má téměř splněný měsíční průměr a to bahno všude je už opravdu hodně protivné. Na druhou stranu jsou v důsledku téhle deštivé zimy spodní vody u nás ve skvělé kondici, voda ve studnách je tady hodně vysoko.

# 11.02.2024, 21:28

voda je na tom po těch letech perfektně. ani nemá cenu počítat ty srážky, to se do konce měsíce ještě dost změní asi. snad je to cesta k vlhčímu létu a žádný bouřkový oj.by. naopak závětří krušných a vysočiny má při severozápadním proudění smůlu pro zahradníka :(

hluboké vrty. ty se doplňují celkem špatně. hydro.chmi
mělké vrty velmi pozitivní. hydro.chmi
jihozápadní polovina si obecně neužívá. hydro.chmi

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.