Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí V novém týdnu nadprůměrné teploty, úvod bude hodně větrný

# 04.02.2024, 11:48

Zatímco velká část tohoto týdne se nesla ve znamení inverze a tlakové výše, nový týden nabídne odlišné počasí. Počasí budou ovlivňovat spíše tlakové níže a teplotní inverze i díky větru nehrozí. Teploty po většinu týdne budou nadprůměrné a hlavně na horách spadne i dost srážek (většina v dešti).... Více >>

386
# 07.02.2024, 13:46

No, tak teda dneska je to jak duben jak vyšitej, ráno +7 pak prokouklo slunko a rázem bylo + 9,3 pak vítr, zatahlo se a pěknej liják, a v tu ránu je +5, jsem zvědav, na dnešek tu bylo v predikci i 2 cm ve sněhu..:cool:

32
# 07.02.2024, 14:13

Rychle se ochladilo. Za 1,5 hod. o nějakých 6°C.

palma
2 cm na Kladně jsou nesmysl. Asi bude sice sněžit, ale sotva se to někdy v noci dotkne 0°C a půjde to zase nahoru. Navíc, zem rozhodně není nějak prochladlá.

# 07.02.2024, 14:40

U nás je 11,5°C a pořádný vichr,venku se nedá nic dělat,občas vykoukne i slunko zkrze mraky,úplně jak v dubnu.

386
# 07.02.2024, 14:40

Na.Guru
Jo, taky s tím nepočítám, nicméně tady na In počasí to stále v predikci mám dneska 1 cm, zítra 1 cm..:D, bude koulovačka..no divil bych se hodně, všechno je samozřejmě rozmrzlý, podklad mokrý, takže, i kdyby něco spadlo ve sněhu, okamžitě to roztaje, s teplotou pod nulou v tomhle období nepočítám.. nicméně jestli tu spadne dalších 15 mm v dešti, jak to predikuje za dva dny, tak už budu muset zase odpouštět vodu z nádrže... ale na jaro se voda šikne.

76
# 07.02.2024, 15:20

tak tu máme novou aktualizace od ČHMÚ a jsem upřímně zvědavej jestli se bude chytat..
ten povrch je docela vyhřátý..

168
# 07.02.2024, 16:01

JUGOCV
Podle mě se to chytat nebude, aladin to teď zase posunul více na jih ale jak je zem všude podmáčená tak se to bude držet maximálně na střechách.

86
# 07.02.2024, 16:32

JUGOCV
Jako klidně se může vydat informace o sněžení formou výstrahy, ale doprovodit ji v tomto případě textem: Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržovat pokyny Horské služby. je celkem nesmyslné :D To množství sněhu bude malé a na teplém povrchu bude odtávat. Nějaké komplikace to může působit na silnicích, když někdo nepřizpůsobí jízdu. Lámání stromů atd. mi přijde v takovém množství nereálné.

47
# 07.02.2024, 18:49

Tady je teď větrno, +9, inpoč. dává na zítra ve výhledu 2 cm sněhu za celé výhledové období, takže vlastně není o čem mluvit. Ráno může být nějaká komplikace na cestách, tady bude asi kulové a jsem zvědav jestli bude aspoň trochu bílo, protože to dál vůbec nevypadá na nic, jen vítr, ráno nad nulou a déšť.
Ta nastávající situace mně trochu vzrušila a vytrhla z letargie, ale fakt jenom trošičku :zz:
Ty jo, to je zatím únor na palici

76
# 07.02.2024, 19:19

těm srážkám se sem moc nechce..
jde to spíš celé na J/JZ :(

41
# 07.02.2024, 19:23

Icon d2 a Aladin lehce oteplily na SZ/S Čech (v noci a zítra ráno) minimum v nížinách má být kolem +1°C (původně tam mělo být kolem 0°C), mrznout nejspíše bude jen nad 350/400mnm. Výstraha ČHMÚ je absolutně o ničem, mohu říct s velkou jistotou, že pod 300m nenapadne ani 1cm sněhu - nejspíše ani ten poprašek, a to co spadne nad 400m taky bude max. do 4-5cm. mj. na polohy nad 400m by výstraha měla platit, kdyby spadlo 10cm/12hod mokrého sněhu a to nehrozí. Další zbytečná (státní) výstraha...

55
# 07.02.2024, 19:42

Praha - západ krásně sype a už se to chytá. :snih:

386
# 07.02.2024, 19:43

Tak se omlouvám In počasí, na Kladně už leží 1 cm sněhu.. a lehce padá dál, sníh je to teda mokrý jak hadr na podlahu..:cool:

# 07.02.2024, 20:01

ale náhodou je zajímavý, že vždycky když je nějaká situace, tak jí posere čhmú. tohle je v podstatě copy of listopad.
to že tady sníh nebude jsem věděl už dávno. ale to, že se to propadne náhodou níž, tak to je fakt rigged s tou teplotou.

1236
# 07.02.2024, 20:07

Sem rozhraní prozatím přineslo jen propršené odpoledne z nimbostratu. Alespoň to už ukončí ten silný vítr. Aktuálně tu je 1.5°C, takže se třeba v noci a ráno nějaká sněhová vločka objeví. V pátek nás opět čeká 10°C a déšť, ve výhledech žádná významná změna.

# 07.02.2024, 20:29

Hezky padá už i v centru Prahy, sice se to nedrží (a ani držet nebude), i tak je to ale pěkné zimní intermezzo v tomto předjarním období:cool:.

# 07.02.2024, 20:32

Krásný. Minule rozhraní moc severně, teď rozhraní moc jižně. SZ nikdy nesmí dostat a ta výstraha rozhodnutá Práglovskými to taky nedává smysl, 4cm mokrého sněhu které napadnou na jihu a výstraha SZ..hahaha. Tak nic no. Zima snad skončí.

# 07.02.2024, 20:50

Leknín
Souhlas, únor no coment.
Tady celý den převážně oblačno, čerstvý narazovity vítr, občas slabé přeháňky.
Teď slabý déšť, 7 stupňů. Na Lysé hoře kolem nuly, ale na Ostravsku 1-2 stupně. Jsem zvědav zda i sem chladný vzduch zatece v době kdy budou srážky a dojde na :snih:

# 07.02.2024, 20:54

Zajímavé je, že v každým rádiu mluvili o tom, jak hodně sněhu může na severních horách napadnout, Němci (wetteronline.de) psali do pátku do rána na severu Čech o 20 - 40 mm srážek, ale meteogramy Aladin hlásí už od včera stabilně pro Pec pod Sněžkou jen slabounké sněžení a zesílení srážek až během pátku, a to v dešti. Tak nevím, myslíte, že v severních horách z té situace něco napadne ?

379
# 07.02.2024, 21:05

Úžasná podívaná teď na družici na tu přetlačovanou ze severních směrů a JZ, J proudění..
Modely opravdu klobouk dolů, tohle rozhraní předpověděly více než týden dopředu..
Ten tlak ze severních směrů je aktuálně velký, Atlantik je seklý teď pod Islandem, rozhraní protíná VB..
Ale sílu na to, aby ten studený vzduch nepustil více k jihu nejspíše má..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.