Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Ve středu dorazí studená fronta, přinese ochlazení a srážky

# 12.09.2023, 13:50

Ale že to dvoudenní ochlazení má být u nás pouze jinde v Evropě ne nějaký zvláštní i Norové nám předpovídají chladnější ráz počasí je my si jedem podle svého

12
# 12.09.2023, 20:47

Smogová situace se nejlépe snáší u vody:prsi::prsi::prsi::prsi:
tak snad ve středu zaprší a pročistí se znečistěný vzduch:vitr:

ČHMÚ - "smogovka"
Ventusky - středeční "smogovka" PM2.5
radar IN-POČASÍ
32
# 12.09.2023, 23:33

Frantis95
Já bych těch pět měsíců definoval jako:
1. pravej listopad
2. prodlouženej listopad s Vánoci
3. trošičku chladnější listopad
4. listopad velmi podobnej tomu pravému
5. listopad, ale slunce už občas zahřeje
:D

439
# 13.09.2023, 10:13

Na.Guru
A po pátém listopadu nastoupí leden 2 (duben) - na Velikonoce se ochladí pod nulu a nasype 10 čísel sněhu :D:snih:

# 13.09.2023, 10:39

Na.Guru
Já bych ještě prosinec pozměnil na prodlouženej listopad s březnově-dubnovým intermezzem v poslední dekádě, abychom zhodnotili to každoroční Vánoční oteplení:D:cool:.

110
# 13.09.2023, 11:29

Na.Guru
Akorát teda letos byl leden u nás o pár desetin teplejší než únor... Ale jinak ano, tak nějak to bude s vyvrcholením jak jinak než na Velikonoce, jak píše kolega Marcyn.:D

80
# 13.09.2023, 13:19

Ono na druhou stranu léto není o moc kratší - začně v půlce května a jede to nonstop až do konce září. Letos je to naprostý extrém, tady bylo za ty 4 uplynulé měsíce jen asi 4 dny pod 20, naopak většina dní letních, k tomu hromada tropických dní a nocí. Slunce svítí letos zřejmě rekordně.
Na vesnici nebo okraji měst to je v pohodě, ale tady teda žádnej med.

64
# 13.09.2023, 13:43

Ondra83
Moje slova.. léto mi přijde ze všech období nejdelší bohužel

48
# 13.09.2023, 14:57

Lucina
Mně zase ze všech období v roce přijde nejdelší topná sezóna, vleklo se to tady do první dekády června a nový začátek vidím poslední týden září nebo počátek října :( Tož tak no, za měsíc budem na léto jen vzpomínat u kamen, doufám, že by příští rok mohly být teplejší jarní měsíce, tady jim to v posledních letech cosi trochu vrže

2
# 13.09.2023, 15:19

Lucina
Tak to nevim,jestli zijete opravdu na vychode Cr. Vzdyt tu se o lete da mluvit az od července...

64
# 13.09.2023, 15:22

ryngle
Od července? Tak už v květnu byly letní dny a od června to valilo... Jako ono se to nezdá, ale v tom Zlíně je fakt hodně teplo a to nebydlím v centru naštěstí....a teď to pokračuje dál a dál ty vedra, je to už opravdu k nesnesení, pořád jen slunce a horko , navíc se mi zdá že to pořád strašně pálí na září

64
# 13.09.2023, 15:24

Leknín
Jak jsem psala ryngle tady je fakt horko.. navíc bydlím bohužel v panelák,takže netopím vůbec přes zimu, jen když dojde návštěva, já todle beru hold jinak no.. miluju podzim i babí léto i mlhavé podzimy...Toto za mě bohužel né.. Stačí měsíc léta za mě a jsem spokojená :D:D

# 13.09.2023, 16:04

Je to o subjektivním vnímání teploty, každý to máme nastaveno jinak. Pro někoho je 25 akorát, pro někoho zima...
Jinak zde do půl června byly chladnější noci, červnu I kolem pouhých 7 stupňů, ale denní teploty od června dosud až na několik výjimek nad 20, často nad 25 a několikrát nad 30. Takže léto teplotně samozřejmě teplotne nadprůměrné, pro mladou generaci průměrné :cool:

439
# 13.09.2023, 16:35

Tak asi se odstěhuju do Rožnova p. Radhoštěm; z toho, co si čtu tady na diskusi je to kousek Sibiře v mírném pásu, kde léto trvá jen dva měsíce místo těch čtyř u nás (od půlky května do půlky září tu pravidelně naskakují teploty 25°C a víc), tím pádem pro mě naprostý ideál :cool::cool:

Teď ale vážně, ty monstra co naskočily na západní/střední Moravě, to sem nesmí dojít; ať radši pěkně zahradnicky zaleje v noci.

# 13.09.2023, 17:52

to je tak nudná fronta, že jsem z toho usnul a to se nestáva jen tak :D naštěstí je pod mrakem výrazně chladněji

# 13.09.2023, 19:22

Zase Morava to už není normální tady nepršelo 18 dnů a dnes taky nic a do budoucna taky nic zase sucho začíná fakt počasí na dvě věci nemůže to vzít celorepublikově musí většinou část většinou Moravu

# 13.09.2023, 21:30

Baumrtnik
0 ,7 mm zde na východě Moravy, chystám pytle s pískem :D
Významné srážky se vyskytly jen na malé části Moravy a vy píšete jakoby na celé Moravě plošně spadlo 50 mm.

# 13.09.2023, 22:56

Je vidět že je velký rozdíl v lokalitě kde kdo bydlí v rámci ČR a taky jak ma kvalitní obydlí resp. jak dobře zateplené. Např. u nás doma byla poslední topná sezóna v rozmezí 9.11.2022-30.4.2023 což je docela fajn. Faktem je že jsme otužilí a 19°C je v pohodě. Ve starším domě a u lidí co topi na 21 či více to natahne topnou sezonu o dost. Ale jak tu občas nekdo psal o pritapeni v srpnu to mi přišlo už hodně přehnané.

Každopádně loňský říjen byl dost teplý a prvni týden v listopadu jsme byli na dovolené takze docela pochybuji že letos začne naše topná sezóna tak pozdě. Snad aspoň skončí dříve v dubnu a bude teplejší jaro. Nicméně už se těším až vyvetrame těch 25°C co tu máme teď...

64
# 14.09.2023, 06:47

U nás je zatím ještě pod stromy sucho, začalo pršet pořádně až teď v 5 ráno. Teplota teda šílená 19, takže se moc dobře nespalo.. Je to,ale nádhera se probudit cca po 12 dnech a nesvítí konečně :slunce:

# 14.09.2023, 07:47

U nás ani kapka , další déšť možná až příští sobotu . Září bude suché.
Pěkně zapršelo na Moravě a na krajním Jihu Čech u hranic s Rakouskem a v Rakousku

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.