Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě slunečno a kromě východu často větrno

Diskuse o počasí Ve středu dorazí studená fronta, přinese ochlazení a srážky

# 10.09.2023, 09:59

Před námi je konec velmi teplého a slunečného počasí. Ve středu přes naše území přejde studená fronta, která ukončí až tropické teploty. Teploty spadnou v průměru o 10 °C a po delší době i zaprší. I tak bude ale příští týden celkově teplotně nadprůměrný.... Více >>

48
# 10.09.2023, 10:54

Tak za mně by tohle počasí, které tu teď máme mohlo ještě s týden pokračovat, ale tak změna v tu středu tam je v předpovědích delší dobu a uvidíme co krom ochlazení přinese. Zatím to srážkově moc nevypadá, nejvíc srážek tam má Ecák 14 mm, jinak bída a jsem zvědavý jak se vybarví ty možné bouřky (možná na samostatnou diskuzi). No je zatím nádherná neděle, ráno už ale tady delší dobu otravovala mlha, která by se dala krájet... příští víkend tam má teď ICON zas kosu, ale mohlo by přes +20 ještě vyjít, už nás pak čeká jen nekonečný podzim, inverze, no hnus přes půl roku :(

80
# 10.09.2023, 12:04

Už aby to dorazilo, tohle je v září hnus... slunce je nízko, peče do oken skoro celý den, v pracovně mám 27 už teď :D Chtělo by to i solidní déšť, ať se nastartuje houbová sezona, ale vypadá to jen na drobky :(

22
# 10.09.2023, 12:31

Za mě by mohlo být klidně takhle krásně do konce září,sucho u nás zatím v žádném případě není,v noci se příjemně ochladí a krásně vyvětrá a v místnostech které jsou na severovýchodní stranu je příjemně po celý den....včera celé odpoledne až do setmění venkovní práce na zahradě,no super to je;-)

110
# 10.09.2023, 14:12

Ondra83
Houbová sezóna, zejména sezóna botrytis cinerea, doufám vůbec nezačne.:D
Ecák po ranním chladnějším výstupu teď oteplil, prostě u nás v JM kraji stále přes 20°C v maximech a příští pondělí dokonce 28°C.

33
# 10.09.2023, 17:14

Déšť teď, prosím, ne. Také doufám, že toto počasí vydrží co nejdéle, krásně se daří rajčatům.

80
# 10.09.2023, 18:37

Miriam
Krom asi 4 dnů na konci měsíce tu byla téměř nonstop měsíční vlna veder a jasno, co teď chcete "dohánět"? :D Rajčata jedou už 2 měsíce ve velkém :)

1236
# 10.09.2023, 19:53

Krom začátku a konce srpna léto jede ve velkém. :slunce:
Krásné slunné dny s tropy na začátku září, to je supr no. Amplituda jsou ale vysoká, ráno to klesne i lehce pod 10°C, ale aspoň se dá hezky větrat, to mi vyhovuje.
To ochlazení ve středu na studené frontě mi vůbec nevadí. Model ICON potom opět maluje oteplení od jihu, takže uvidíme. ;-)
A můžeme se těšit i na nějaké bouřky. :blesk:

33
# 10.09.2023, 20:07

Ondra83
Ono na ně bylo horko až moc. A hlavně slunko pálilo velice silně. V srpnu rajčata začala jakž takž zrát až poté, co mě to přestalo bavit a zavěsila jsem je proti slunci. Zato teď opravdu červenají před očima a i chuť je lepší než v létě.

96
# 10.09.2023, 20:52

Ondra83
Miriam
Za mě si není nač stěžovat. Rajčata jedou tam kde by měly a houby to samé. Prakticky ideální stav.

64
# 11.09.2023, 06:45

Veder už bylo opravdu dost, já už se nemůžu dočkat teplot kolem 20. O víkendu 28 s slunce pálí, už to za mě stačilo až až letos..
Ve výhledu bohužel jsou stále i teploty nad 25:(

142
# 11.09.2023, 07:07

Počasí je konečně OK. Vzhledem k tomu, ze v noci není nad 20, tak ty denní teploty okolo 28-29 jsou celkem super a večer je taky brzo chladněji, takže a celodenní výlety, aktivity apod úplně super počasi konečně. Jen nech ještě těch dnů nad 25 vydrží. Chladných a až "vlezlych" Dnů si ještě užijeme. Snad by mohlo ještě něco napršet, aby se rozjeli houby, na ty je sice u nás ještě trochu čas, ale ať mají dobré podmínky.

80
# 11.09.2023, 07:21

ROFA
Na tohle bych si taky nestěžoval :D Bohužel tady je to s deštěm a vláhou horší a jestli bude tahle sušinka pokračovat, houby letos nebudou... i když jak píše igor, čas ještě je.

110
# 11.09.2023, 07:26

igor127
My jsme byli o víkendu kousek za Brnem u Křtin a jedlých hub mraky, akorát většinou to byly holubinky (namodralé, nazelenalé, bukovky a mandlové) a růžovky, k tomu dost babek a nějaká ta bedla.
Ecák jede víkend a příští týden stále v letním tempu, nejnižší tmax má ve čtvrtek +22°C, což je na půlku září pořád lehký nadprůměr. Mně se to líbí náramně, protože přesně jak píšete, máme vyhlídku na takových 5 měsíců solidního listopadu a duben letos nestál za nic, tak aspoň trochu kompenzace.

# 11.09.2023, 08:59

Za mě by tohle slunečné počasí klidně ještě nějakou chvíli vydržet mohlo, rána už jsou chladná a odpoledne je to maximum teploty jen krátké. Se suchem už asi problém příliš nebude, reálná doba, kdy dochází k nějakému výparu, je tak 11 (odpaření rosy) až 16 (slunce už je dost nízko) a vzhledem k tomu, že skoro nefouká, zůstává rosa ve stinných místech celý den a ve vyšší trávě je hlína, navzdory tomu, že již přes 10 dní nepršelo, stále vlhká. Vinaři a ovocnáři pokračování slunečného počasí jistě ocení také. Z hlediska dlouhodobějších výhledů to vypadá, že by teplejší mód mohl ještě nějakou dobu pokračovat, všude, kam se kouknu, tak je mimořádně teplo, takže ten chlad vlastně ani nemá odkud přijít. Kdyby vydrželo +20 do konce října, tak by to byla naprostá paráda, protože pak přijde, jak zde již mnozí psali, 5měsíční listopad:D.

142
# 11.09.2023, 10:26

ludvicek
U nás nic, ale u nás sezona suchohribu začíná na konci září a končí v listopadu, takže ještě máme čas. Nic jiného lepšího v našem lese neroste.

48
# 11.09.2023, 11:32

Tak výhled teď fakt super :cool:, ranní minima překvapují čímdálvíc, pak jeden den pod +20 ve čtvrtek a zpět do nadprůměru, snad to vydrží. V příštím týdnu od středy už je to zas rozházené, doufám, že se to bude jen oddalovat. Přesně, tohle je kompenzace za ten duben :) kdy zas budu chodit bez trika :D :D

# 11.09.2023, 12:08

Koukám že po tom ochlazení zase teploty 25+ ... na to se netěším.
Už mám náladu na nějaký tem mlhavý podzim s teplotami max 17 stupňů a přes noc už nějaký chládek.:!!:
29 v září je fakt hnus..

# 11.09.2023, 12:17

Ať se to teplo radši teď vyblbne a pak je normální zima od prosince do února, než aby teď byl podprůměrný podzim a pak v zimě déšť mlhy a teplo. To uplně nesnášim.

273
# 12.09.2023, 07:16

Sucho je šílený, asi budu dělat seno, relativní nasycení půdy mám pro MB na 10-20% a ve vrstvě 0-40 cm 30-40%, za mě minimálně S3 výrazné sucho, skutečnost na mapě intenzity sucha nic, co na to říci a fakt to není lokální jev - viz mapa.

10.9.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.