Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, spadne až 20 mm srážek

Diskuse o počasí V pondělí i tropy, pak se na pár dní zatáhne a ochladí

169
# 30.06.2023, 11:04

Tak už je výstraha,ale jen por úplný severozápad.

388
# 30.06.2023, 11:06

ludvicek
No, je to o vláze, tady pršelo fest, a sucho nějaké někde na povrchu je, ale třeba teď jsem dorazil zpět do ČR a koukám na třešně, jak palce od nohou ( takový standard míry třešní, podobně jak ta řepa u česneku..:-)) , rybíz taky už pomalu na sklizeň a angrešt už jde taky mlsat, cibule je parádní a rajčata i cukety a vlastně vše, jede jak o život, zatím dle mne parádní rok.. jo a víno má taky pěkně nasazeno..

275
# 30.06.2023, 12:18

ludvicek
Nepaličák bývá prý nakonec větší a pěstuje se jinde mnohem více než v ČR, ale i ty uštípnuté pacibulky mi chutnaly a celkově paličák Bjetin je mohutný a vydrží sucha a nevadí žlučníkářům. Já mám dokonce zralou 1. papriku normálně volně venku k kraji Vysočina, by mě zajímalo kdo měl dříve, je to radost a je na co se těšit.

Se suchem bych počítal už prakticky většinu letního období, vzhledem k vyšším teplotám by musel být srážkově hodně nadprůměr, abychom vláhu udrželi, teď je to ztvrdlé jako kámen, by muselo pršet pozvolna 14 dní a to teď nikdo nechce.

# 30.06.2023, 12:58

To nedojde ani do Východních Čech, natož na Moravu.
Zase bude kulový h.

# 30.06.2023, 13:01

igor127
Tak u Vás v Maďarsku možná, jinak je chladněji

142
# 30.06.2023, 13:05

John Deere
Spíš u vás v Rusku je moc zima, v nížinách Moravy a Čech je léto normální či teplejší každý rok, s dostatkem tropických dnů, necemz se zde shodnou skoro všichni a průměrné letní teploty taky nevykazují podprumer, abychom mohli konstatovat, že jsou léta chladnější...

33
# 30.06.2023, 14:05

celyl
Stejně tak můžou přijít extrémní srážky a podprůměrné teploty. Počasí se občas dost nečekaně mění z měsíce na měsíc. Zatím nic hrozného nevidím. Sucho v roce 2015 a 2018 bylo mnohem horší a je k němu stále závratně daleko.

49
# 30.06.2023, 14:17

Dnes +29, předpovědi +25 :zz: no jedem teď na točených, trop si myslím to dnes nedá..
Srážky do neděle od 5 do 21 mm tak aby aspoň něco spadlo, protože příští týden to vypadá s největší pravděpodobností opět nasucho :zz:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.