Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně odpoledne a večer často přeháňky, déšť a bouřky i s vydatnými srážkami

Diskuse o počasí V pondělí i tropy, pak se na pár dní zatáhne a ochladí

# 27.06.2023, 22:16

no zase tady hezky lije, ale jen trvaláček. most, aspoň severovýchod si snad užívá jednu konvekci za dnešek. ale ta blesková aktivita byla slušná, víc jak za všechny výrazné situace letoška.. (nepočítaje vzdálené od roztroušeného bordelu minulý týden :D)

3605
# 27.06.2023, 23:23

TheRealStormCZE
Opět to holt brala Bílina a okolí. Tady nakonec 2 minuty sprchlo kolem 22h. A jeden blesk ve vzdálenosti 6km. Ostatní 7-15km, hlavně směr Bílinsko a Litvínovsko. Tak opět gratulace ;-) V příloze srovnání srážkoměrů, Most vs. Bílina. V Mostě 0-1 mm, Bílina 5-7 mm :prsi:

Most
Bílina a blízké okolí
170
# 28.06.2023, 07:57

Ten příští týden je pořád takový nejistý, jeden výstup tam jsou tropy a pak sotva 25, mělo by se tu udržovat teplotní rozhraní takže více budem vědět tak o víkendu.
Tady vidíte rozdíl, icon tam má tropy a tlakovou nizi více na na západ a gfs zase více na východ.

Icon
Gfs
49
# 28.06.2023, 13:26

Já o tropy moc nestojím, hlavně mám teď venku moc práce a nevim kde dřív skočit. Ale zase +17 co je na sobotu je fakt málo, hlavně nasr.ané budou děti, to je druhá sobota, minulou bylo +15,5... dnes inpočasí valí taky +17, ale je právěv +22,0 a mírný vítr, to se ještě dá, níž už přelom června/červce fakt nechcu už... ideál pro rodinu 23-27, mně těch 20-25 a ono je to buď pod nebo zas trop, nic mezi tím, chtělo by to delší takové období a ne ty skoky...
Výhled vypadá tak nějak normálně protože-nejistota, tak se střelí nějaký průměr,.. až na úlety GFS, srážky v tu sobotu... no je tam zas bomba číslo, to chcu vidět kolik teda spadne, zrovna v sobotu no :(

9
# 28.06.2023, 13:56

Jsem zvědav kdy to teplotní rozhraní odejde a začne do Evropy proudit suchý a teplý vzduch z Afriky. Tohle už je asi třetí léto po sobě, kdy je to jak na houpačce, bez nějakých extrémních teplot a spíš s chladnějším rázem počasí.

142
# 28.06.2023, 15:58

Yor3
Chladnější ráz v létě? kde to žijete :D Já teda u nás nic takového nepociťuji :D Je pravda, že nejsou tak dlouho trvající vlny super tropů, jako tomu bylo třeba 2015, ale i tak jsou léta dost teplá a těch +-30 tropických dnů mi přijde dost :D

# 28.06.2023, 16:33

igor127
Část (a mám pocit že dosti velká) našich spoluobčanů má pocit, že pokud není 30+ a slunečno, není léto :cool:
A přitom zde jsou pro letní období normální denní teploty od 20 do 28 stupňů.

170
# 28.06.2023, 21:49

No ráno to tady na západě a jihozápadě vypadá na pěknou zimu na konec června, má být až 7 stupňů :(

# 29.06.2023, 06:55

kuba
Kdyby bylo těch sedum,u nás bylo 5,7°C,na léto dost zima.

275
# 29.06.2023, 08:28

Teploty cajk, min dnes sice studených cca. +10, ale přes den 25ka bude, někteří budou mít koukám dost velkou amplitudu, včera i předevčírem nárazy větru i přes 10 m/s, úplně vysušeno do mrtě, když dáme o svátcích 40 mm, tak budu spokojenej.

170
# 29.06.2023, 19:56

Na příští týden je to stále dost nejisté, budem ležet blízko rozhraní takže gfs tam měl minulý výstup tropy a teď sotva 25

1250
# 29.06.2023, 20:03

Bude to zajímavé, zda zvítězí tropy nebo teploty pod 25 stupňů. Zatím to vypadá, že si příští týden užijeme teplého počasí a v druhé polovině týdne by se mohly ukázat nějaké slušné buřiny, ale s tím i to ochlazení. Situace bude velmi nejistá, ale chvíli tropy a potom nějaké příjemnější teploty by mně vyhovovaly. A jak to bude dál nikdo neví, ale GFS tam potom stále cpe tropy, žádné chlady tam nevidím, jenže to už je hodně daleko. ;-)

# 30.06.2023, 06:28

ježiš ona byla dneska tropická noc :!!: zamračený last day. s těma bouřkama to dneska podle podmínek silně nevypadá. jediný, co by to mohlo držet naživu by byla fronta, a možná tak helicita nebo střih větru.

1250
# 30.06.2023, 06:48

TheRealStormCZE
Fronta by měla s sebou nést i nějaké Cape, tak snad ji to udrží. Jenže Krušně Hory nepřežije. :D

111
# 30.06.2023, 08:31

Tak dnešní ráno musím říct, rajské. Vzpomenu-li na šedivost a chlad rán, která nás nejpozději od října zase na půl roku čekají, říkám nyní "díky za každé nové ráno".

V sobotu potřebuju vybrat ze země česnek, tak prosím žádné velké deště.

80
# 30.06.2023, 09:05

Červen byl v pohodě, denně 21-27, rozumné 4 tropické dny, 3-4 tropické noci, horší to bylo se srážkami, ale aspoň nebyl takový výpar.

Snad to bude pokračovat v létě v podobném duchu a déšť trochu přitlačí, stačilo by 1-2 dny zahradnické deště jednou za čas a bude to ideální :)

173
# 30.06.2023, 09:29

Dnešní ráno, jak už psal Ludvíček, je prostě parádní. Venku +24°C, úplné azuro, takže prostě paráda. Mělo by to vydržet někdy do brzkých odpoledních hodin, takže taky paráda. Letošní červen byl teplotně parádní. Kolik bylo tropických dnů a kolik spadlo srážek shrnu dnes večer v jiném tématu. :)

49
# 30.06.2023, 09:54

Tady z června mám smíšené pocity, do půlky měsíce to teplotně nebylo nic moc, hlavně neuvěřitelná výdrž podprůměrných ranních minim... pak sem byl dva týdny pryč a bác tři tropy, pak hnusná sobota a co je nejhorší tak srážky-jako nějakých 19 mm za celý měcíc, to je opruz největšího kalibru, červen 2003 byl 16mm, takže druhý nejhorší v historii měření. Doufám že červenec to srážkově dožene, vadí mi ta nestabilita, dva dny teplo, dva dny tady kosa, větší rozdíl mezi východem a západem.
Tak snad už konečně zitra něco nakape, tohle se nedá, mladé stromky schnou, zalívat musím furt a mám to daleko, plné zuby tohohle a v práci záhul :(
Dnes končím brzo, takže "zahrádka" to jistí :D :cool:

275
# 30.06.2023, 10:22

ludvicek
Žádné deště nehrozí, na sklizeň česneku ideální, já jsem ho minulý týden ještě pořádně zalejval, bo mu dekádu čas dám, pak na stejné místo výsev kukuřice a hrášku 😉.

111
# 30.06.2023, 10:51

Yurri
Mně už hlavně nepaličák sklání stonky, neklamné znamení zralosti. Každopádně díky dubnové a májové zálivce některé kusy velikostí připomínají řepu. Je zvláštní, že tradičně suchá jižní Morava je na tom lépe než Plzeňsko (viz celyl).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.