Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Od středy musíme počítat se srážkami, zprvu hlavně na západě

615
# 09.05.2023, 11:48

Tady bohužel jen 1,5 mm za květen, ale zemi to zatím nechybí protože konec dubna byl bohatý na srážky. Ráno naštěstí už mráz ve 2 m nebyl (2°) akorát radiační mrazík na střechách aut.

44
# 09.05.2023, 12:04

Tady je dlouhodobý květnový úhrn srážek nějakých 80 mm, máme zatím 12.
Nějak se s tím srážkovým týdnem od středy unáhlili, tento týden to tak horké nebude, něco většího přijde tady až v nedělu a třeba Ecák je docela štědrý... ale jak bylo poznamenáno, prochcat dle těch jejich předpovědí mělo už celý tento týden, jen se to odkládá, teď do příštího čtvrtku až k 70 mm a normál by byl splněn... nějaké bouřky se odložily až ke 20.5.

268
# 09.05.2023, 16:51

Ráno +3 a od dopo vítr jako prase, ještě o dost silnější než včera, úplně to tady
hučí, zachraňuje to slunce, ale na tričko to není ani náhodou, večery hodně studené, sucho se prohlubuje, líbí se mi předpověď srážek GFS, běda jestli z toho bude v nejbližších 16 dnech polovina, to by bylo takové minimum.

165
# 09.05.2023, 18:45

Jako těch srážek tam je od neděle až do příštího pátku fakt hodně ale každý výstup se to posouvá jinam takže zatím těžko odhadovat kde a kolik spadne ale bude to zajímavá situace.
Píše o tom i meteo Včasné varování.
Hlavně žádné teplo pres 20 stupňů není v dohledu.

167
# 10.05.2023, 06:22

Dneska nakonec teplota neklesla v minimu pod +9°C, což je paráda. Je jasno a mělo by slunečno vydržet nakonec i dneska a možná i zítra. Jen odpo by to mohlo být s kupovitou oblačností. Výhledy zatím slibují dost srážek od neděle, tak uvidíme.

46
# 10.05.2023, 08:08

A voda z modelů pro moji oblast prakticky pryč.. nu což, asi to tak má být... :zz:

čekáme na vodu jako na smilování...
v pátek již z modelů mizí a bude určitě i z dalších dní..

380
# 10.05.2023, 08:19

kapr84
Začíná mi to připomínat minulý rok (léta?) , nejdřív navnadění na 12 mm tři dny za sebou, pak to klesne na 5mm, pak se to vymaže a posune o týden...zatím to maluje nějaké ty níže, co mají jít na "řetízku" přes nás, či okolo nás,.. a na tom záleží.

46
# 10.05.2023, 08:29

Jo, snad nějaká voda spadne.. zelenina v zemi, už chybí jen :prsi:... tak snad něco v to pondělí. Nízký tlak bude, srážky z níží mají jít i přes nás. Od 14. dubna přibývají občasné denní úhrny po milimetru a to je málo..

63
# 10.05.2023, 08:32

U nás dnes ráno už taky krásně teplo a slunečno, ale zase :vitr: to snad nedá pokoj, co naprší to hned vyschne.. už je to tak otravné jak pořád jen :vitr:
Srážky vypadá, že přijdou možná až teda tak v pátek v sobotu :D:D takže uvidíme jestli vůbec něco bude

44
# 10.05.2023, 08:36

Sleduju to bedlivě a tento týden u nás cajk co se týče srážek. Mělo by to začít až v tu nedělu a pak celý týden, no tak uvidíme.
Dnes je to úplně v háji, opět začlo fučet o dušu :vitr: :vitr:, co na plat že svítí, prostě pocitově kosa. V pondělí venku nemakám a co se ve výhledu děje kolem 20.5 to je fakt už psycho, naštěstí je to ještě daleko

2215
# 10.05.2023, 09:59

palma
Pesně tak, postupný odsouvání až do vytracena :D Tohle mě vždycky nervuje, nejde si nic naplánovat. Letos to začíná nanovo.......

107
# 10.05.2023, 12:15

crossflow
Naplánovat prostě tu nejhorší variantu podle hesla "neexistuje špatné počasí, jen špatně vybavený turista".:D

Jinak podle aktuální textové předpovědi ČHMÚ pro JM kraj na sobotu to vypadá na čistý apríl, no posuďte sami:
"Zatažená obloha s lokálními přeháňkami se bude během dne protrhávat a odpoledne budou přeháňky postupně ustávat. Později může být výjimečně i polojasno."

380
# 10.05.2023, 12:51

No, na neděli a pondělí mi to tu ukazuje zatím přes deset milimetrů každý z těch dvou dnů.. to by šlo, půda už na povrchu proschla, tak by se to zase prolilo.. už je středa, něco byy teda vyjít mohlo.. Jo a brzo se můžeme těšit na pěkné detailní obrázky a vyšší přesnost předpovědí...;-), https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/v%C4%9Bda-a-techn...

46
# 10.05.2023, 13:40

ludvicek
Nevím, jestli se to zdá jen mě, ale s dneškem je ta přepověd psaná tak nějak jiným stylem než dosud.. jestli v tom budou pokračovat i kolegové. Tak to beru.

107
# 10.05.2023, 13:50

kapr84
Ano, zdá se i mně, že to není jen takové strohé sdělení.

1222
# 10.05.2023, 13:55

Tady je už několikátý den krásně :slunce:.
Teploty kolem 19°C, slabý vítr.
V příštích dnech by se to moc měnil nemělo, až v neděli s tlakovou níží, snad budou i bouřky. Bůhví, jaké teploty budou příští týden.

44
# 10.05.2023, 14:04

Plánuju teď hlavně sobotu, tak zatím stále beze srážek, neděle byla od začátku nejistá a teď se tam na srážkách ještě víc přidává. Nejlepší byla předpověď z pondělka: středa-čtvrtek na většině území déšť, tak nějak se jim to zaseklo no :cool: Tady na východě jsem byl celkem v klidu a tak jsem se venku v práci odvázal :D ten vítr se jim ale poved, jsem už venku dost vyfoukaný, ještě chvílu a jdu dom, to přestane fučet, těch +19 je tu taky ale pocitovka začátek dubna

76
# 10.05.2023, 15:13

srážky co příjdou příští týden budou poměrně vydatné..shodují se na tom modely
úhrn srážek do 16. 5. 2023

ACCES G
ECMWF ifs
ECMWF
46
# 10.05.2023, 15:44

JUGOCV
to z toho teda moc nezbylo... :D a to ještě určitě nejsou poslední verze modelů.. jinak si oprav popisky, máš přehozené dva modely. Ale to je detajl... celkově si myslím, že to půjde ještě níže..

165
# 10.05.2023, 15:45

JUGOCV
Vypadá to zajímavě ale stále se ta intenzita dost mění,více budem vědět asi až v pátek, sobotu. Když by byly i bouřky tak by ty úhrny mohly být dost vysoké.

Ranní výstup
Polední výstup

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.