Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí V úvodu nového týdne chladněji, potom se opět oteplí

# 23.04.2023, 13:32

V novém týdnu musíme počítat s přechody několika frontálních systémů. Začátku týdne bude chladnější, než je běžné pro závěr dubna. Ke konci týdne se ale vrátí normální teploty.... Více >>

167
# 23.04.2023, 18:03

To jsem zvedavej jestli Teda nebude ve čtvrtek ráno mrznout když uvádíte že bude 0-4 a čhmú má až-3

# 23.04.2023, 19:04

kuba
Taky jsem na čtvrtek zvědavý,mráz by u nás neměl být,no v televizy říkají mínus tři,to by bylo po ovoci,všechno je v květu.

168
# 24.04.2023, 07:24

Venku krásně teplo, už teď po ránu +14°C, zatím neprší, tak super. Jo výhledy vypadají mnohem lépe. Víkend tady vypadá na +20°C oba dny a zatím i beze srážek, tak snad se to nezmění. :)
A co se týče mrazů, tak minimum teď v týdnu zde na In-Počasí aktuálně +3°C, tož to ujde.

167
# 24.04.2023, 09:35

Tady to vypadá ve středu na minimim k +1 možná k 0 protože bude nějaká oblačnost a ve čtvrtek by byla po většinu noci tak to by taky nemuselo pod nulu spadnout, ale známe modely a klidně může být celou noc jasno a mráz.

109
# 24.04.2023, 09:42

kuba
Já jsem se teď "kochal" zdejším numerickým modelem, měli bychom uprostřed týdne v 5:00 ráno mít kolem +3-4°C (=stejný závěr jako Aidamko o pár příspěvků výš). Západ Čech je pravda chladnější, spíš kolem+1°C, ale nějaké -3 °C v nížinách nevidím snad nikde.
Jak pravil kdysi Werich: "tak je to lepší, než jsme se báli, že by to mohlo bejt, když jsme mysleli, že by to mohlo bejt moc špatný... ovšem musí se to hlídat!";-)

271
# 24.04.2023, 10:08

JMorava bude tentokrát teplejší, ale určitě bych se neradoval předčasně

Při zemi bude ještě o cca. 2°C chladněji
# 24.04.2023, 11:21

Mám vypozorováno, že tady na in-počasí jsou minimální teploty většinou nadhodnocovány, takže beru je s rezervou a většinou odečítám tak 1-2°C. Nevím zda to berou z nějakých 3h dat modelů nebo jak, ale když vidím podrobnější graf např. v aplikaci "Klara", která má data z ECMWF tak je minimum na příští dny nižší než udává zde in-počasí. Takže dle mého názoru bude středeční a čtvrteční ráno ohledně mrazíku dost těsné na mnoha místech. U mě to bude klasické dilema zda dát rajčata dovnitř a tipuji zde tmin 2°C takže je to přesně ta hranice kdy člověk neví zda jim to neublíží...

Jinak výhledy do konce dubna už nic moc slibného nenabízejí. Relativně nejteplejší je v posledních dnech ICON, ale GFS a ECMWF jsou spíše chladnější a do konce dubna mi dávají maxima do 16°C což není žádné terno. Duben má momentálně odchylku cca -2°C i po tom teplém víkendu, takže nemyslím si že už se to do konce měsíce nějak výrazně změní. Dnešek je ještě také nadprůměrný s víceméně zatím konstantní teplotou 11°C a pak budou cca 3 dny pod normálem a 3 normální takže víceméně zůstaneme na konci měsíce někde okolo -1,5 až -2°C od DP.

271
# 24.04.2023, 12:21

JohnBattler
Dnešek je rozhodně podprůměrný, od rána se to tady motá kolem +10 do konce pracovního týdne podle zdejší předpovědí nebudou maxima nad +12, jasně zabitý celý týden do pátku, víkend už bude cajk, včera +22 na Slovácku, to byla panečku pecka, ale na práci na zahradě je mi to vlastně jedno.

# 24.04.2023, 12:33

Yurri
Já vychazel z průměrné dubnové teploty +9°C a dnešek ma zatím průměr přes 11°C takže tak. Ale večer to pujde dolů takže celodenní průměr bude nejspíš někde okolo 9-10°C a tedy průměrný dubnový den v mé lokalitě. Tak abych se trochu opravil. Bavim se samozřejmě o celodenním průměru.

# 24.04.2023, 12:45

Tady prosvítá skrz mraky slunce a je 15,4°C a trochu větřík,docela pěkný den.

46
# 24.04.2023, 13:56

Laďo, no mrknu sem, mrknu na teploměr a máme úplně stejnou teplotu :cool:
Akorát té oblačnosti je více a dnes nám spadl celý 1 mm srážek!
In-počasí opět mimo, ale občas mu to vyjde, jednou za měsíc možná.. minima ještě jakžtakž, ale taky bývá o stupínek dva teplejc.
Na víkend to háže 13-15 stupňů, doufám, že je opět mimo..

385
# 24.04.2023, 14:15

Tady od rána drobně poprchává, zatím 3mm, +13 a začaly mě kvést třešně, což mohlo pár dní počkat, včely lítají, ale momentálně se jim moc nechce, asi kvůli tomu deštíku, uvidíme co bude do čtvrtka, nicméně mi to tam teď žádné mrazy neukazuje, stojí to na +2..už druhý den.
Jo a za duben zatím 47.3 mm takže po mokrém březnu, až až,..

# 24.04.2023, 14:29

Tady teplotně průměrný den, motá se to kolem 15 stupňů.
Jinak srážky bída, 1-2 kapky :(
Snad se to ještě oživí a něco sem dorazí.

Na západě Moravy možná i zabouří.

3299
# 24.04.2023, 14:30

Tady taky žádná změna, srážky opět žádné, aktuálně je oblačno, teplota nad 16st., srážky za duben zatím 16,5mm

# 24.04.2023, 14:36

Jinak duben 28 mm, což je cca 50 % průměru. Navíc srážky padaly v jednotlivých dnech po desetinach nebo jednotkách mm.
Takže zde začíná sucho :(

271
# 24.04.2023, 14:39

To máte všichni fajn teploty, tady furt +11 a drobně kape, úplně o ničem, bouřky na Z Moravě chci vidět, ruzpustí se to v téhle zimě jako vždycky, JČechy jedou, včera krátká průtrž, protože šla od jihu, to je pro nás mnohem lepším směr, takhle je to o ničem a bude celý týden, aspoň že není sucho.

167
# 24.04.2023, 15:34

Stim mrazem ve středu a ve čtvrtek ráno to vypadá čím dál tím lépe, už i chmu má minimum +3 až-1 a po obě noci by mělo být hodně oblačnosti až k ránu ve středu by se to mělo nějak rozpustet ale to není jisté, tak budem věřit že ta oblačnost fakt bude, když bude po většinu noci oblačnost tak věřím že pod nulu nepůjdeme. Stromy proti mrazu asi stříkat nebudu protože bych musel až zítra když má pršet ještě, a musí to stejně účinkovat 2 dny tak snad to pod ten -1 nespadne.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.