Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí V příštím týdnu nás čeká další sněžení i přechodné oteplení a déšť

50
# 26.01.2021, 07:58

swan1
Jo vím, pochopte, že takové silné mrazy na nějakých 10-14 dní tam GFS plodí celkem pravidelně a nevyjde to ani v 1% případů. Naposledy to vyšlo v únoru 2018, ale takový silný mráz prostě nemůže být každý rok. Jestli tomu věříte, tak jste naivní. Můj komentář nebyl ani hloupý ani zbytečný, ale pravdivý.

Jinak finální varianta vypadá tedy na teplotní rozhraní, které bude v JZ polovině ČR přinášet větší teplo a více srážek, než na SV půlku ČR. Rozdíly budou velké a takové výrazné teplotní rozhraní nebývá tak často, jde tedy o velmi zajímavou meteorologickou situaci.

73
# 26.01.2021, 08:24

U nás je klasická zimní situace , tj. přemrzlé sněhové fleky, na přímém slunci nic, ve stínu téměř souvislá vrstva sněhu.

edit: některé ansámblové nudle GFS to ochlazení okolo 10. února mají, takže to nezmizelo úplně ;-)

107
# 26.01.2021, 08:51

Stranik
No tak přes noc se připojili ještě další krtci a je z toho ten slibovaný brněnský hyperloop:D.

Jinak jak tu psal kolega Ursus, příroda je "blbá" a neví, jak bude za týden nebo měsíc. Na druhou stranu ti živočichové i rostliny můžou mít za miliony let evoluce radary, o kterých se lidem ani nezdá. Jako když losos trefí svoji rodnou říčku či potok po tisících kilometrech cesty.

53
# 26.01.2021, 10:36

Tak jsem na dnešek zvědav, suché chodníky, už je +1 svítí slunce. Tak se možná dočkáme konečně sněžení.

Jinak včera se mě někdo vysmál, že v Brně bylo k +5, tady důkaz... Dyjákovice i přes +5,

Včerejší maxima
370
# 26.01.2021, 10:44

aura33
S finalni variantou te TF bych byt vami pockal az na ten ctvrtek..at to nedopadne jako s tou tutovkou kalamitniho snezeni pro Plzensko pred par dny..
To arkticke ochlazeni kolem 10.2. neni jen nahly vystrelek GFS, jak jste uvedl..
S touto variantou se uz par dni zaobiraji meteorologove cele Evropy.. Jak zo nskonec dopadne, nevi v tuto chvili nikdo a ze se tu o to lide zajimaji? Co je na tom divneho..?
Myslim, ze vubec nic..

50
# 26.01.2021, 10:55

swan1
S tutovkou to vyšlo, tak co povídáte :D nejvíce srážek bylo na SZ Čech a to byla ta tutovka, použil jsem to slovo, když jsem reagoval na F4, když na dva dny dopředu nechtěl uvěřit, že v jeho regionu spadne nejvíce srážek.

Jinak tlakové níže, teplotní rozhraní apod. jsou nepřesné pro předpověď, ale přítomnost teplotního rozhraní nad ČR a okolím je už zcela jistá a bude se pomalu a dynamicky pohybovat a vyvíjet, zkrátka žádná teplá fronta, která by rychle přešla během dne přes celou ČR.

Ta předpověď arktických mrazů je k ničemu, je to moc dopředu, věštba z koule a ve výsledku z toho nic zvláštního nebude. Klidně sem dávejte předpověď modelu CFS na 1000h dopředu, která předpovídá -20 plošně v ČR, ale je to fakt zbytečné...

370
# 26.01.2021, 11:05

aura33
Ne, nevyšlo.. Na vystrahu na kalamitni snezeni pro nizsi polohy Plzenskeho kraje to fakt nevyšlo...kalamita se nekonala ani nahodou...Bylo tepleji nez byly predikce..
Koukal jsem ted na Nory..
Davaji nam sem na JZ na ctvrtek, stejne jako GFS snih a teploty kolem nuly..
Bude to s tou TF jeste napinave..
Jinak, my jsme tu s oteplenim damo ze prvni na rane..tak uvidime...

238
# 26.01.2021, 11:08

Tohle bude do poslední chvíle o nervy! GFS i ICON tam teď zase hážou chladnější variantu. GFS pro nás do konce týdne dává 26-30mm srážek ve sněhu, ale stačí posun o 100-200km a jsme v řiti.

50
# 26.01.2021, 11:17

swan1
Vyšlo to se srážkami.

Prady
No vidíte...

53
# 26.01.2021, 11:20

ICON maluje 2cm a GFS asi 8 nebo snad pomalu k 10cm, večer tam bude něco jiného. GFS solidní přestřelení, bude to jinak, každopádně zatím věřím pouze aktuálnímu stavu počasí, po neděli raději ničemu. Navíc modely snižují pro příští týden teploty, takže začínám být trochu naštvanej.

No uvidíme, ta situace dá tak k 5-7mm nejvíce, více nečekám, vše spadne v tradičním pásu.

370
# 26.01.2021, 11:49

aura33
No ohanel jste se tu tutovou vystrahou Čhmu, ktera byla proste planná ..Tečka.
A podivejte jak s tiu TF modely stale spekuluji, 100km sem a pak zase tam.. Finalniho zatim neni naprosto nic. Je to az za 2-3 dny.. Chce to klid a s uctem pockat na hostinskeho, nebo aspon na to, az se pohne od vycepu smerem k nam:D

Nam se dnes ty vetsi zelene fleky bohuzel vyhybaji.. No uvidime co to nakonec dá...

47
# 26.01.2021, 11:52

Co teď gfs kreslí.. to je zajímavé. To by byl totalní kolaps. Hustý sněžení, dešť, mrznoucí déšť a na uterý -3 a asi 4mm v dešti :D Výhled je teď nádherný

76
# 26.01.2021, 12:21

tak jak to vypadá s těma teplotama, mám očekávat oblevu nebo ještě něco připadne? jsem z toho zmatenej, každej model udává něco jiného :D:D

182
# 26.01.2021, 14:25

Dalších pár cm přibylo ... :) +1

Jinak obleva se ODKLÁDÁ ... Možná že bude až ta druhá ... pokud teda vůbec. :D

107
# 26.01.2021, 14:52

Stranik
Odkládá se až do příštích výstupů z modelů, jste chtěl asi říct.:D Jak bude reálně se dozvíme patrně až ten den samotný.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.