Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Čeká nás výrazné oteplení, naměříme i přes 15 °C

# 20.10.2020, 10:33

Podle výhledu to vypadá, že inverzní počasí převzalo svoji podzimní vládu. Je čas naplánovat výlety na hory za :slunce::)
Už včera v devět večer byla lehká námraza na autech, ale ráno už byla jen rosa na oknech.
Jinak ta nízká oblačnost vypadá dost neprodyšně, možná se protrhne až pozdě odpoledne.

Ještě k suchu: Za poslední srážkovou epizodu jsem měl 30mm, prakticky nic se nevypařilo a drží se mokro. Když jsem se na konci té epizody díval na přehled srážek za 24 hodin, bylo na V místy 100mm, kolem Prahy 40mm, u nás 15mm a v Klášterci 2mm. Frustrace F4 na místní diskuzi je velká, ale tohle mu prostě nevyvrátíte, to je fakt k vzteku...

271
# 20.10.2020, 10:58

ludvicek
A ja mám hnusnou inverzi a +7 a to bude pomale poledne, včera se to sice protrhalo, ale byla též zima.

109
# 20.10.2020, 11:08

Yurri
Hm, u nás dost fouká, což bude sice teplotu pocitově snižovat, ale zase to jasno je po tolika dnech deště k nezaplacení.

Edit: Loni touhle dobou jsme byli na výletě na Bítově, což už je Váš kraj a bylo to obráceně, v Brně ráno mlha a od Miroslavi krásně.

50
# 20.10.2020, 12:49

Tak tady se žádný :slunce: nekoná, ještě než se rozpustila nízká oblačnost, už je nad ní vysoká neprůsvitná a je to mix, tady slunce asi jen tak neuvidíme, nepamatuji, kdy naposledy svítilo.
První pokusy na mrazík vždy zhatí mlha nebo nízká oblačnost, nejnižší teplotu letošního podzimu sem měl +1,5°C nad ránem při mlze.
Já jsem spokojený, takhle nějak má vypadat podzim.

385
# 20.10.2020, 13:06

Tak tady konečně slunce vykukuje, a občas i hezky zahřeje, zasvítí, prima podzimní den, konečně neprší ani nemží, tak se dá něco dělat i venku. Do dnešního dne ještě jinovatka nebyla, pod nulou taky ne, nejnižší teplota +2,2..dneska po ránu +4,1 teď jsme na přijatelných +10.., jinak ještě slušně zelený stromy, pouze v údolí už to zežloutlo a padá..Sranda je, že máme na jeden úkol do školy nasbírat barevný listí, asi ho budu muset nasprejovat..:D

293
# 20.10.2020, 13:58

U nás je jako na Kladně, cca hodinu svítí slunce, ale oblačnosti je taky dost a i teplota je shodná 10°C. Doufám, že v příštích dnech budeme mít také štěstí a sluníčko prokoukne a nebude tu ta hnusná deka, na kterou máme obvykle štěstí.

32
# 20.10.2020, 14:57

Jojo, začíná nám "nespravedlivé období" inverzí, kdy bude slunečno akorát na Ostravsku, výběžcích a horách a naopak v Polabí, Poohří a hlavně východní Vysočině zataženo. U mě dnes max těch deset a kolem poledne :slunce: slabě svítilo, ale bylo to přes opar, takže nezahřálo. V Lounech celej den mlhavo a už se to šíří i sem.

385
# 20.10.2020, 15:28

Na.Guru
To je nejen nespravedlivé, ale je to přímo nevhodná distribuce slunečního záření, dostalo se mi dnes poučení o nevhodné monotónní distribuci srážek, tak jsem si, ač nemám na to copyright, dovolil tento odborný termit použít při této příležitosti.
Koukal jsem na predikce, tak doufám, že i ta šedivá deka, co nás tak nějak čeká, bude mít sem tam modrou díru..:D

8
# 20.10.2020, 15:29

Na.Guru
Ano, na Ostravsku bude jasno, popř. polojasno, ale jen do té doby pokud bude foukat od J, JZ. Když se vítr uklidní nebo bude foukat od S, SV, tak tu máme poklici jako blázen.

271
# 20.10.2020, 15:49

ludvicek
Tady celej den až na pár okamžiků zataženo resp. skoro zataženo a i když teplota stoupla na +11, tak díky čerstvému větru je to typickej listopadovej hnus.

13
# 20.10.2020, 18:21

Rano -2st a silna jinovatka a namraza na autech..
Mlha, ktera plynule presla do mohutne deky nizke oblacnosti.. Uz to vypadalo, ze celodenni, ale nakonec se to mezi 13-14 hodinou konecne rozplynulo..a z nejakych 7-8 st se rychle diky obcasnemu slunecnimu svitu pri polojasne az oblacne obloze oteplilo az ke 13 st..Odpoledne bylo proste nadherne..
Doufam ze se ta deka zitra bud neudela nebo se rozplyne driv

96
# 20.10.2020, 18:36

Tak koukám, že jste se dnes všude pěkně ohřáli. Tady jsme sice po ránu měli jen těsně nad nulou, ale přes den se teplota nevyškrábala ani na +4°C. V tomto mají i ty šumavské ledové kotliny výhodu. Průměrnou teplotu mají stejnou, ale přes den to tam krásně dobíjelo slunce. Měl jsem barák postavit tam ;-)

13
# 20.10.2020, 20:26

F4
Zkuste se prosim na vse podivat trochu sireji, z vice uhlu, z vice oci, z vice mist v republice..
Myslim ted vsichni, nejen F4.., nez jen z toho jednoho mista, kde zijete..
Me uz dost vadi ten nekonecnej konflikt tady, mezi vami F4 a hodne lidma tady na foru.. Fakt to tu hodne kazi atmosferu . Skonci to nekdy, nebo se to aspon ztlumi, zmirni.. ?
A hlavne mi nepiste, ze to bude, az v Klasterci poradne naprsi a neuschne..:D
A hele, hodne si za ty pripominky a trochu pranyrovani od ostatnich muzete sam, nekterymi svymi fakt hysterickymi vylevy ohledne treba toho, ze si nekdo sysli nekde srazky, ze vam pocasi dela naschvaly, ze sice u vas neco naprsi, ale o par km vedle vas stejne prselo nespravedlive vic, ze nektere oblasti jsou srazkove zvyhodnovany.. (proboha kym..?) atd, atd..To je proste mooc, chapete? Je to pres..
Zijete v oblasti, kde vam vzdy okolni kopce a hory budou srazky brat, vzdycky.. Vzdy u vas bude mene, nez v jinych, orograficky priznivejsich lokalitach.. i v ramci jen Z pulky CR. Podle me u vas nikdy nenaprsi nejvetsi uhrn z CR..
Ten srazk stin mezi Krusnymi a Doupovem, ten v podstate prikop, je proste v tomto vrazedny..
A i pres to je dost mist zapadne a sz od Prahy, kde tech srazek nemaji vice, nekde i mene.. nez vy..
Nikdo myslim nezpochybnuje, jaky je rozdil letos ve srazkach mezi V a Z CR, nikdo soudny nebude zpochybnovat deficit spodnich vod, ktery tam
na SZ mate, nikdo nezpochybni snad ani vas zajem o pocasi, vase znalosti, fundovanost v problematice..A kdo to zpochybnuje tak nestoji za vasi reakci..
Ale hodne lidi nadzvedava ta vase casta nasrana hysterie..
Vsichni zazivaji nepravidelne srazky, cela CR..
Nekde je jich az moc, nekde malo, nekdo ma rad slunce, jiny dest a zimu..
No a co..no a co? To je prece v poradku:)
Neslo by to vsechno brat nejak trochu s odstupem, trochu s nadhledem..nekdy i s humorem? Misto vecnych frustraci..vzteku..
Bylo by to fakt super..
No nic, sorry za roman..
Ale me uz to proste nedalo, ta situace tady, tedy F4 versus ostatni me dost mrzi..no


96
# 20.10.2020, 21:21

walden
Jen pro zajímavost. Klášterec dnes patřil k nejchladnějším místům v republice. Slunce se tam ve skutečnosti vůbec neobjevilo. F4 by klidně mohl prohlásit, že z tohoto pohledu pro něj neexistuje lepší místo v republice a já mu to upřímně přeji.

Já bych už raději to slunce co nám některé modely predikují.

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IKLTER2...

13
# 21.10.2020, 06:36

ROFA
No tak mi tu ta otepleni od J, JZ vzdy ,,schytavame,, v prvni linii..
Dnes se brutalne oteplilo, po vcerejsich -2st dnes mame +6, otepleni o 8 st C.. Mlha je jak mliko.. Snad se to rozpusti.. Sumava ma mit dnes opet nejvyssi teploty z cele CR..

9
# 21.10.2020, 06:50

walden
F4 je zrovna z lidí, kteří netáhnou za jeden provaz... běda aby někde napršelo víc a je zle. Ta cesta k tomu, aby si to uvědomil bude ještě dlouhá a trnitá... držím palce a snad časem zjistí, že existuje i širší pohled na počasí, než jen jeho zahrada a jeho nastřádané [mm].

# 21.10.2020, 08:21

Tak nám dnes znovu začíná loterie o to, jestli vyleze nebo nevyleze :slunce:
My dole máme chladno a tmu, ti nahoře se nám už začínají smát. Už jen ten pohled je pro bohy :cool:

Webové kamery ČHMÚ, Svatobor
13
# 21.10.2020, 08:26

Martin_21
No..to je kopecek tady u nas nad vsi, u Susice.. Svatobor..
Mame tu pekne mlicko..:D

# 21.10.2020, 08:30

Walden
Ve Velharticích je možná ještě mlíko, ale už v Zámyšli nebo alespoň na Čachrově už to musí hezky svítit. Hned bych vyrazil s batohem na zádech :)

13
# 21.10.2020, 08:36

Martin_21
Jj, Zámyšl nebo Hory Matky Boží, tam uz :slunce: šajní..
I kdyz jen skrz vysokou oblacnost..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.