Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Do Evropy se rozlévá studený vzduch, čekají nás podprůměrné teploty

17
# 08.07.2020, 21:33

charlie
Carliku, to s bahnem pisu o miste pod velkym stromem, kam skoro nesvitne slunce. Ze jsem mel jeste pred tydnem uplne promocenou zahradu je fakt. Fakt nemam duvod si vymejslet na anonymnim foru, ktere pro me ma naprosto minimalni dulezitost. Ale klidne si sem dej tech obrazku od sucharu treba milion, ja se spolehnu na osobni zkusenost :) A mimochodem, ja se nachazim v te tmavezelene oblasti....

A ze nekoho pobavim, je jen dobre :) Rozhodne nemam potrebu tu nekoho napadat a osocovat, jak to delaji nekteri mistni "experti" :D

Tak vlhke sny preju :)

380
# 08.07.2020, 21:57

ROFA
:) Já asi za chvilku začnu psát jako DAWE, tenhle rok si na teplo (chlad) nemohu stěžovat, připadá mi to tak akorát, navíc letošní vyšší vlhkost mi tu hezky imituje takové minitropy, banánovníky už vylezli přes dva metry ( za měsíc a půl), všechno je sytě zelené, úroda všeho (mimo meruněk) je nebývalá, díky typu domu opravdu netopím, spíše větrám, protože venku je krásný svěží vzduch, tak to nechávám večer protahovat, ráno mám stejně v baráku dvacet plus..plus jsem koukal na měřáky a i v 40cm je parádní vlhkost, navíc mám plnou nádrž dešťovky. Slunce je přiměřeně, za mne spokojenost.. Chápu ty, kteří nadávají, když jim z mokřadů dělají nálety hejna komárů. já zjistil, že v dutině tvárnic, co jsou na střeše na zatížení stojanu na anténu mi sídlí cca 50 malejch netopýrů,.. každou noc vychytají spousty létajících potvor, je paráda to pozorovat, doporučuju jako eko likvidaci hmyzáků..:D.. hledám radši positiva, než si stěžovat na kdeco a eventuálně zcela absurdně na počasí..:cool:

F4
Avatar
109
# 08.07.2020, 21:59

ROFA
Tak samozřejmě, že to nejde úplně srovnávat. Uvedl jsem to spíše pro ilustraci, kdy nadbytek v březnu a dubnu hravě překoná nedostatek za květen a červen.

96
# 08.07.2020, 22:13

charlie
palma
Tak já se příště vyjádřím jasně.
S tím počasím nemám žádný problém. A jako vždy si ho užívám. Nikdo to nečekal a je to tady.
Nářek je jen nad těmi kouřícími komíny (zimomřivých Pražáků) co se sem na léto vetřeli. S tím mám podobný problém jako F4

76
# 08.07.2020, 22:29

ROFA
Vůbec to nebylo myšleno na tebe, vím, jak si to myslel.;-)

380
# 08.07.2020, 22:34

ROFA
Já to bral spíš jako poznámku k chladnějšímu období a s určitou nadsázkou..a čmoudíky jsou otravné, jeden usne u otevřeného okna a za dvě hodiny se probudí jak kdyby spal v krbu..:D

# 08.07.2020, 23:03

Tak kdo by to byl řekl, když jsem v 6 večer koukal na radar, že zase pomalu nejvíce naprší v mojí oblasti. Za dnešek spadlo 6,8 mm, takže za červenec už je to 16,8 mm a za rok 470 mm. Zítra už by nemělo téměř pršet a postupně se k večeru začne vyjasňovat. Po docela přijemně teplém dopoledni, přišlo podmračené a né chladné odpoledne, ale večer už teplota spadla pod 14 C a docela solidně sprchlo. Zítra má být okolo 22 C a v pátek slabě nad 30 C, bude to docela teplotní skok nahoru.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.