Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Před námi je velmi slunečný týden, teploty překročí i 20 °C

# 08.04.2020, 08:28

F4
ty máš už fakt dost :D
Za prvé žádná karanténa není, karanténu mají ti co se vraceli ze zahraničí apod. pro ostatní platí omezení pohybu s tím, že do přírody se smí (já chodím ven normálně, nejsem krtek)
Za druhé co jako čekáš když je takhle pěkně, že lidi budou zavřený doma? Jasně že to teď bude venku žít, navíc je krásně, teplo, sluníčko ;-) Nechápu vůbec tvůj režim, co jako děláš celý dny? Sedíš doma u In-počasí v roušce ?...Za třetí nechápu proč chtít ochlazení a hnus na víkend když lidi mají volno a chtějí si užít hezkýho počasí, není lepší když je hnusně v týdnu když musim dřepět v práci?...Docela mi je líto jakej styl života žiješ, snad to nejsou Tantalova muka...

384
# 08.04.2020, 09:15

F4
Na youtube jsou nahrávky hromů, deště, vodopádů apod. co se dá formou smyčky pouštět celý den, občas si z toho pro pohodu něco pustím... doporučuju to zkusit, uklidňuje to..:cool:

F4
Avatar
109
# 08.04.2020, 17:39

PatrikMO
Není zákaz vycházení, ale lidi mají být hlavně doma a nesdružovat se, což tady rozhodně neplatí. Tak nevím, ale já na rozdíl od vás pracuji. To, že se nechodí do kanceláří a školy neznamená, že je volno, jak si valná většina národa myslí. A venku se dát být v klidu a ne navážet suť, rejdit bagrem od 7 od rána a večer ještě dělal kravál bůh ví do kdy u chlastu a vlastně být slyšet celý den. Jestli tohle považujete za normál, tak mě to vlastně ani překvapovat nebude, pokud jste stejného ražení. A samozřejmě, je sluníčko (ono ho je od začátku roku asi málo), všechno je super, když ubývá vody a na konci dubna to tu bude vypadat jako po suchém létě. Nemáte šanci tohle pochopit, sluníčkáři totiž nikdy nic nechápou kromě jejich pění ód na slunce. Slunce v ČR = spousta lidí se začne chovat jako prase nebo chcete-li dobytek, neumějí slunečného počasí využít ale zneužít. Navíc máme začátek dubna, ne přelom května a června. A utéct člověk taky nemůže, když se nesmí na dovolenou do zahraničí. Nevidím na tom nic pozitivního. A k víkendům: Ne, pro mě není. Když prší, je zima a vítr, tak je aspoň klid. A na co potřebujou o víkendu slunce? Aby zase mohli být vytlemení venku a otravovat hlukem či smradem okolí od rána do večera. A úplně nejvíc mě dostávají kecy typu: O víkendu je vždycky hnusně. - vlastně ano, každý víkend je slunce a vedro, takže souhlas.
palma
To je sice hezké, ale to vás přivede na jiné myšlenky jen na chvíli, poté přijde studená sprcha v podobě návratu do reality.

ota
Avatar
2125
# 08.04.2020, 19:42

F4
No já nevím, ale co děláte o víkendu vy? Chápu, že pokud máte šílené sousedy, tak je to asi na houby, ale jinak je přeci logické, že většina lidí o víkendu ocení hezké počasí a možnost být venku, právě kvůli tomu, že jinak pracují a moc času si venku neužijí. Já osobně si aktuální počasí taky užívám, i když déšť je jednoznačně potřeba, tak špatnou náladou ho člověk nepřivolá. Co mi nyní vadí jsou ty extrémní rozdíly mezi ranním minimem a odpoledním maximem. Za mě klidně ať pár víkendu proprší, ale kdyby mělo pršet každý víkend, taky bych z toho nebyl nadšený, ovšem stejně s tím nic neuděláme. ;-)

# 09.04.2020, 07:20

F4
No nevím kde jsi přišel na to že nepracuji, paradoxně pracuju ve stavební firmě, která nám běží normálně, virus nevirus. Bagry a nákladáky jezdí celý den. Není důvod nic pozastavovat...a kdy mají být jako lidi vytlemený když přijdou pozdě odpoledne z práce? O víkendu teda ne jo ? Jo a o víkendu jedu na mašině přes Klášterec, škoda že neznám adresu, taky bych ti trochu zahulákal pod oknama ;-)

384
# 09.04.2020, 13:39

Tak jsem zvědavej, kam to dneska doleze, jestli třeba na + 25.. teď už jsme za +21..:cool:

F4
Avatar
109
# 09.04.2020, 17:54

PatrikMO
Škoda, že se řadíte mezi ty primitivy. Myslel jsem, že tady na fóru jsou lidé inteligentní. Já jen doufám, že ta pověstná karma (ne ve vztahu k Vám) skutečně jednou zafunguje.
ostatní
Dnes klasická fronta v letním období v ČR, pár mráčků, horký vichr, žádné ochlazení ani srážky. A ochlazení v pondělí opět posunuto o 1 den.

142
# 09.04.2020, 18:09

F4
Vidíš, a u nás je ta fronta bez mráčků :D a skoro +25, ale jo ono se zase na chvíli o nějaké ty stupně ochladí, to je jisté :) A přestaň být pořád tak negativně naladěn, to škodí organismu víc, než slunce a teplo a negativismem té přírodě stejně nepomůžeš a nepomůže jí ani to, že pod tvými okny bude hřbitov. :)

# 09.04.2020, 18:16

Už jsem to tu psal, že to neustálé omílání toho co tu F4 píše, je k ničemu. Takže možná by jsi to mohl trochu omezit. Jasně, že nikdo není nadšený z toho, že je sucho. Ale lepší je opravdu si na tomto slunečném počasí brát to pozitivní a ne jenom stále nadávat. Na počasí totiž nemá smysl nadávat, protože ho nezměníme. Tedy je dobré si na každém typu počasí najít to pozitivní a k tomu ho využít. Za mě je slunečné počasí a teploty okolo 20°C téměř ideální na téměř všechny aktivity. V létě když je 25+ už to tak není. Samozřejmě srážky bych bral všemi deseti, ale jaksi nejsou na skladě.

384
# 09.04.2020, 18:28

JohnBattler
Jo, pravda, dneska jsme po dlouhé době jeli na kolech bez roušek, tak jsem si to užil s dýcháním, teď v podvečer jsem si lehnul na lehátko, takhle zpívající kosy jsem už dlouho nezažil, za chvilku si jdu dát repete, jo, pokud vydrží předpověď, tak za deset dní bude těch +25.. což už je teda na tuhle dobu až dost, tak možná bude i bazén.. to je to positivum, negativum bude sucho, pokud to nevyjde, budu rád, čili samá positiva a sociální jistoty..:D

F4
Avatar
109
# 09.04.2020, 19:20

igor127 JohnBattler
To se snadno řekne, hůř udělá. Já uznávám, že toho je někdy moc, ale asi to nedokážete pochopit, protože jste to ani nikdy nezažili. Nelze nalézt na tomto počasí nic pozitivního, pokud žijete u kreténů. Mě štve, že to přišlo takhle brzy (máme začátek dubna a obrací se to až někdy v půlce září). Kdo ví, jak tohle počasí bude dlouho trvat a spíše to bude ještě gradovat, protože za chvíli (jak to tak vypadá) už bude noc jedinou epizodkou, kdy by se dalo větrat a nepůjde to. Navíc, já dokáži dělat na zahradě, i když je třeba 8°C a zataženo a mám to i radši, protože je venku opravdu klid. V neposlední řadě už je tohle počasí nudné a únavné. 3týdenní šňůra monotónního počasí prakticky bez oblačnosti natož se srážkami s vyhlídkou, že se dalších 14 dní nic měnit nebude, je už na palici, to mi snad dáte za pravdu.

32
# 09.04.2020, 19:34

Hele za mě sice blbý, že je sucho, musím lítat s konví po pozemcích a zalévat sazenice, ale jinak je tohle naprosto ideální. Teploty kolem 20°C (nevadilo by o pár stupňů míň), Slunce už hezký hřeje, ale ještě nepálí (díky slabému ozónu teda trošku jo no), přesně akorát délka dne a noci, v nížinách už se to krásně začíná zelenat a kvést a lidi, ty mi na samotě skoro i chybí, než vadí, ale zase ne tak moc, abych chtěl bydlet jako F4 :D Nevím proč si stěžujete na Slunce ale. Několik měsíců, částečně už mimo březen, bylo po většinou zataženo a foukalo nebo inverze, tak to snad teď nikomu nemůže moc vadit ne?

384
# 09.04.2020, 20:28

F4
No, v jednom máte pravdu, hluk je letos enormní, je to samozřejmě tím, že všichni z nudy či z nutnosti dělají to, co na barákách nestihli za x let, padesát merů ode mne řeže chlap už deset dní den co den dlažbu na terasu a na parkování pro auto, další řeže dřevo na příští zimu, jedou vertikutátory, jedou sekačky, kladiva a dokonce asfaltujou i místní silnici, čili je do cca 16.00 i pěkný smrádek.. a já to beru z té lepší stránky až to pomine, bude boží klídek, skoro všici budou mít hotovo..:cool:

292
# 09.04.2020, 20:30

Dnes byl další teplý a slunečný den:slunce:, maximální teplota vystoupila až na 26,3st. Máme už pátý den v řadě, kdy teplota překročila 20st.

Dnešní slunečné počasí mě vylákalo na procházku do přírody, dám sem nějaké fotky z dnešní procházky.

Kvetoucí alej stromů
Kvetoucí strom
# 10.04.2020, 14:14

Vzhledem k tomu, že už začalo z hlediska počasí zajímavější období, tak se přidám.
Tento týden přinesl velmi teplé a slunečné počasí. Vyskytly se 4 dny po sobě s teplotou nad 20 C. Hlavně 9.4 počasí připomínalo 2. polovinu května. Teplota se včera v Ostravě vyšplhala na 22,8 C. Dnešek je mnohem slunečnější než se předpokládalo. Zatím je stále skoro jasno a k tomu se teplota nyní dostává znovu přibližuje příjemným 15 C. A to se nyní nachází severovýchod Moravy a Slezsko v chladnějším proudění s teplotou okolo 0 C v 850 hPa. Zítra se vrátí znovu teplejší počasí a v neděli a v pondělí je znovu šance na přesažení 20 C. V pondělí by se mohl vyskytnout dokonce typický letní den s teplotou okolo 22 C a s přechodem slabých bouřek. Souhlasím i s těmi, kteří říkají, že současné počasí je velký nápor pro přírodu, protože hlavně na Moravě zima nebyla tak srážkově bohatá viz. moje velmi dlouhé shrnutí v jiném tématu a sucho je zde už pomalu nejintenzivnější od loňského července. A navíc v úterý a ve středu hrozí ranní mrazy, které by mohly poškodit květy ovocných stromů.

32
# 10.04.2020, 22:09

igor127
Jižní Morava opět v jiný dimenzi než zbytek republiky. Na druhý straně je typicky Podkrušnohoří, Krušný hory, oblast kolem Liberce a většina Karlovarska. Ale zajímavý jsou ty tmavší fleky SZ od Prahy (v jednom jsem já). Z toho vyplývá, že v březnu tady svítilo víc než v Budějicích nebo Zlíně :cool:

# 10.04.2020, 23:45

igor127
Ano, trochu "více" zde stále svítí slunce, a navíc ty teploty a další faktory zrovna neprospívají k příjemnému počasí... A to sucho+srážky jsou katastrofa...
F4
1.)Zrovna PatrikaMO bych mezi primitivní jedince neřadil.
2.) Ta negativní nálada je celkem nepříjemná, a při pročítání příspěvků to ve mne a očividně i u ostatních vzbuzuje nepříjemný pocit...
3.) Dostatek a nadbytek slunečního svitu má i své výhody... Zisk Vitamínu D, posílení kostí, paradoxně i zlepšení nálady apod.
4.) Vy si můžete vyvětrat kdy chcete, já ne... Demolují nám Billu! Takže nejenom, že je všude hluk a prach, ale ještě budu urazit o 1km více do jiného obchodu... Pardon za OT


Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.