Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

273
# 01.07.2021, 10:56

charlie
Souhlasím s panem Šinkorou, dokud nezmutuje do pro děti životu nebezpečné formy, tak bych s vakcinací doporučovanou očkovací látkou počkal, co je výhodné pro dospělé, nemusí být pro děti, hlavně pokud si nemohou sami vybrat a relevantně se rozhodnout, tohle fakt není obrna, myslím, že mluvím za většinu, ale epidemiology v jejich ideálním světě chápu;-)

273
# 02.07.2021, 10:16

Rarach
Jak se někdo může vážně ptát, proč v Praze roste počet nakažených? Prostě akce s mladými lidmi a JMoravě bych daroval kvalitní dezinfekci z Vysočiny v podobě slivovice, to by setkalo s ohlasem a řekl bych na dlouho dopředu;-)
https://m.vtm.zive.cz/dalsi-studie-potvrzuje-ze-us...

386
# 02.07.2021, 10:56

Yurri
Praha, nejvíc turistů, nejnižší očkovanost mladých skupin, největší nevázanost... byl jsem na nákupu v Metropoli Zličín, v době vysvědčení, chtěl jsem si koupit i pár kousků v KFC, radši jsem odešel, hlava na hlavě, lidi s táckama do sebe vráželi, všeobecná objímačka... v obchodech taky leckdo bez roušky či respirátoru, já ač teda již očkován, jsem to na nose měl, venku hloučky bratřících se... chápu, prázdniny. dlouho se to nesmělo, mladí rebelujou, ..tak jo, jejich odpovědnost, jejich boj..snad se to zas nerozjede, další lockdowny tahle společnost nepotřebuje, a taky možná nedá..:cool:
¨p.s. Moravu po tornádu bych do toho netahal, boj o živobytí odsunuje ostatní záležitosti stranou, tak to je, slivovice tam snad ve sklepech zustala, pokud ne, tak dodat...;-)

273
# 02.07.2021, 11:59

palma
Moravu do toho zatáhl p. Válek v odkazu Raracha výše a samozřejmě měl pravdu, ale já nabídl snadné řešení, pač ústní voda moc populární nebude, ale slivka určitě ano, zajímala by mě ta ořechovka, mimochodem čerstvě naložená.
Baráky budou stát nové, hezčí, poctivé a ponovu třeba i s okenicemi, jen to holt bude chvíli trvat, nemám strach, že by o někoho nebylo postaráno, v tomhle jsem vysloveně optimista, nemám takovou citovou vazbu na budovy, asi ještě nejsem tak starej, ta moje stará střecha ať klidně odletí, hlavně ať to nikoho nezraní, tu novou už by to brát nemuselo, ale tak je pojištění, takže klid, hlavně ať to totálně neproprší, ale plachet mám dost, takže o co de.

386
# 02.07.2021, 12:14

Yurri
Tak, jesli je listerin určen k likvidaci nežádoucích bakterií v ústech, může zabírat i na likvidaci viru, pokud už tento není v organismu, já, když na mne jde škrábání v krku, kašel chřipka angina, kloktám docela dost osolenou vodu, působením soli vznikne osmotický tlak a mikroorganismy včetně virů pěkně prdnou, ne-li explodují.. je to dostupné a velmi účinné..:),
p.s. Ať Vám střecha slouží jak má...

273
# 02.07.2021, 13:16

palma
Tak jde v 1.řadě o prevenci a pak o složení, ze soli bych se asi pozvracel, ta moje ořechovka obsahuje i výluh z Gonseen čaje a kardamomu, obojí antibakteriální a detoxikační účinky, ráno a večer panáčka a slizniční imunita bude šíření viru ušetřena + inhalace Justu 32 a podle mě nic lepšího nevymyslíte, koneckonců i ten lék na Covid bude dost o inhalaci, logicky, když jde ponejvíce o plíce, snad bude levnější než tenhle můj mix, ale jedno vím jistě, můj bude chutnat o dost lépe;-)

386
# 02.07.2021, 15:41

Yurri
To asi jo, takže nová značka, Jaegermeister už je tu dlouho, teď bude v kurzu Yurrimeister..:D , no tak si vždycky dejte "na zdraví"..

273
# 02.07.2021, 16:22

palma
Určitě mám v plánu registraci ochranné známky na likér, ale raději pracuji na doladění receptury, jen název budu mít hezčí, minilikérek by mohlo být podobně jako minipivovarů, zvlášť v alkoholu zaslíbeném Česku, navíc s mnohem větším zdravotním potenciálem než u chlemtacího piva nebo siřičitanového vína, ale to jsem odbočil, třeba někdo taky na nějaké anticovid řešení přijde, zatím jsem jich teda tady moc nezaznamenal.

182
# 03.07.2021, 00:06

Je jasný že dovolenkáři co jedou (a musí jet za každou cenu) do zahraničí k moři atd. dotáhnou novou mutaci do ČR .... V Září a Říjnu se máme na co těšit. :(

273
# 03.07.2021, 10:39

Stranik
Ono se to blbě vysvětluje, když je nějaká stovka pozitivních a v nemocnicích z mladých skoro nikdo, nařízení si pak můžou strčit za klobouk a roušky někam, takže mladé naprosto chápu, vybodli se na ně, protože zavřeli nesmyslně školy, tak teď bude protest party a epidemiologové a vláda mohou vymejšlet co chtějí.

Hygiena neví to, co dojde snad každému, prostě veselice a obchodní domy:
https://cnn.iprima.cz/cisla-rostou-ministr-zdravot...

Podle mě dělá Vojtěch blbýho tak trochu naschvál, aby tu pro sebe typickou neschopnost svedl na lidi, že opatření jakože nedodržují, ale že by řekl jasně, kde chce chirurgicky řezat, za jakých podmínek a co dál, to z něho nedostanete, protože to neví, vyslechne si odborníky, ale jako Babiš loni v srpnu, nechá to bejt, bude jenom dovolená, vládne stejný odpad, tak co čekáte, poctivou podrobnou přípravu? Zase jen promarněný čas s nesmyslnejma aplikacema, odborníky dávno odradili a lidi si tohle nechají vládnout dál, všude jen posměšné fotky, ale skutečná akce žádná, jen párty a stěžování si = ubohost.

42
# 03.07.2021, 19:57

Yurri
Ta mutace by se dřív nebo později dostala do ČR i bez dovolených. Nesouhlasím se zavírání hranic mezi státy EU. Co je potřeba udělat očkování povinné. Pak nebudou vznikat a šířit se další mutace.

273
# 03.07.2021, 20:24

Mike11
Obávám se, že kolektivní imunity po tom všem nedosáhneme ani kdyby bylo očkování povinné, je sakra rozdíl nechat hranice jako cedník nebo být důsledný a nenechat proklouznout ani myš, ne, že by se sem mutace vůbec nedostala, ale po zkušenostech víme, že měsíc času navíc může znamenat spousty záchraněných životů, myslel jsem, že už to všichni chápou a ono furt nic.

386
# 03.07.2021, 20:28

Mike11
Problém povinné vakcinace je i ten, že ze zákona nesmíte omezit ty lidi, kteří nejsou očkovaní vlastní vinou, tedy, chtějí být očkováni, ale ještě se na ně nedostalo apod., čili by jste vše musel uvolnit.. o tom to taky je, jinak hrozí hromadné žaloby., plus odškodnění v případě následků..

77
# 03.07.2021, 20:57

Mike11
To tvé očkování nikdy, nikdy a ještě jednou nikdy nevymýtí koronaviry a nikdy je nedonutí nemutovat. Vždy budou o krok napřed, tedy mutace a pak úprava očkovacích látek. Jako s počítač.viry, nejdřív vír až pak antivir.
Už se s tím jednou smiř, tohle není tubera, tyfus, nebo černý kašel.🤦🤦🤦Demagogu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.