Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

380
# 29.04.2021, 12:16

Aidamko1
No, já bych to viděl dost následovně, alespoň na Kladensku to tak probíhalo, v jednom městečku se nakazilo hafo lidí, ty jezdili do sousedního města, a z toho města zasejezdili o kus dál, zkrátka se zdá, že to od nás, případně ze Slovenska, doputovalo na Moravu, virus cestuje, docela bych to tak viděl..vina to je celého lidstva, chová se, jak se chová..:!!:p.s. Ještě mne napadla jedna možnost..docházejí zásoby slivovice!:D

ota
Avatar
2119
# 29.04.2021, 12:24

:D Zase parlamentní listy, čtěte něco jiného ? A autor je jakýsi člen KSČM.:!!: Vždyť to je ideologický blábol a ne relevantní článek...

76
# 29.04.2021, 12:34

ota
Ajaj, skálou nehnu....

42
# 29.04.2021, 12:52

Tak už vidím jak by Rusko samo přiznalo, že jejich vakcína je k ničemu oproti americké Moderně nebo německému BioNTechu :D Vždyť by puklo jejich vlastenecké srdíčko :cool:

380
# 29.04.2021, 13:01

Mike11
Aha, takže v Lancetu jsou blbci, když tu vakcinu zhodnotili, jak ji zhodnotili, jedna věc je vakcína sama, druhá věc je banda blbců, kteří ji nedokážou vyrobit v dostatečném množství a čistotě, o to tu kráčí a to je hlavní problém Rusů..

268
# 29.04.2021, 13:54

JohnBattler
Každý epidemiolog či biochemik by řekl, ještě určitě nerozvolňovat, je opravdu jenom politické rozhodnutí, že tohle ano, tohle ne, správně by to mělo být, něco za něco, sice nám teď pomůže roční období, ale v principu funguje pandemie pořád stejně, na to bacha, to musíte na pozadí denních čísel po roce už přece jasně vnímat.
Zkušenost mluví opačně, dovolenkáři loni způsobili podzimní vlnu + hodně cestující VŠ, to bude platit vždy, prostě mobilita, naopak bude potřeba hranice co nejvíce a nejpoctivěji ucpat, zprvu hlavně EU a pak dále, je to největší zbraň vůči dalším mutacím (+očk), teď třeba vůči té tolik obávané indické, to je prostě realita, emoce sem netahejte.

268
# 29.04.2021, 16:24

ludvicek
Jó to je ten spoleh na testy, vzpomeňte i na to trasování kontaktů, to byla a je úplná tragédie, kdyby všichni hlásili poctivě všechny, tak je to zasekané do pár dní a když nenahlásíte skoro ani jednoho, tak je to úplně k ničemu, všichni jsou najednou pomale bezdomovci. Jediné, co jsme se naučili spolehlivě je zdá se mi to, jak ošulit nařízení a nadávat na ty chytrý bedny, co je vymejšlej.

107
# 29.04.2021, 19:04

Yurri
Já úplně vidím toho Babiše, jak tam loni blekotal, že máme chytrou karanténu a vakcína bude a máslo bude a smetana bude... Nefungovalo nic a 30 tisíc lidí mrtvých.

380
# 29.04.2021, 20:09

ludvicek
Řekl bych, že naše ekonomika bude potřebovat pracovníky ze zahraničí, nejlépe z Indie..:!!:

33
# 29.04.2021, 21:37

palma jeste pul roku rok lockdownu, a nebude potrebovat ani cechy :cool:

107
# 30.04.2021, 08:03

palma
Já věřím automatizaci!:cool:
Časem všichni přejdeme na nějaký nepodmíněný příjem a dělat budou stroje.

Ale jinak je fakt, že můj zaměstnavatel korporát má v Brně Indů hned několik.

380
# 01.05.2021, 20:27

Ai-kun
Já ne!:D

76
# 01.05.2021, 20:35

Ai-kun
Proruské dezinformační PL o tom psaly a s lidmi, kteří se v této oblasti pohybují rozhovor dělaly, leč pro některé mají tyto informace nulovou hodnotu.

268
# 02.05.2021, 00:38

Problém přirozené imunity je v tom, že je u každého jiná a u starších lidí, o které nám jde jaksi především, je klidně jenom poloviční, za půl roku při nastávající další vlně bude u spousty lidí už slabá a co teprve po roce, na mutace už to bude mizérie, ale třeba už to nebude tak horké, každopádně J Amerika a Indie to slušně rozjíždí.

Ještě pěkný článek o dezinformacích je zde, asi tuším kam to směřuje, ale to je na jinou diskuzi:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/fake-news-dez...

Nebo třeba tady 3 roky starý článek, Česko jako pokusná dezinformační laboratoř Ruska, stydím se za všechny, co si toho nejsou vědomi, v dnešní době nepochopitelná naivita:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/karel-rehka-i...

76
# 03.05.2021, 12:35

palma
Zajímavé, ovšem ještě zajímavější je nejstarší příspěvek v diskuzi na daný článek.

63
# 04.05.2021, 07:31

Tak super, už nám zase naše chytrá vláda vymyslela nové podmínky pro cestování. Takže naočkovaní šup na dovolené po celém světě a domů bez testů, bez karantény... Tak toto mohl vymyslet jen naprostý d...il.....
To zase v září chtějí vše zavřít.. paráda

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.