Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

386
# 25.04.2021, 21:03

Mike11
Jste poněkud ducha mdlého, ten pán je dezinformátor z profese a dělá si šoufky z kde čeho, tu knihu jsem četl a je skvělá..takže jsem potvrdil, že je dezinformátor, a vy mi tady melete něco o odborníkovi na covid, předhodím vám argument na zlatém podnose, a vy to nepochopíte..no, vlastně čemu se divím, že..:D

272
# 25.04.2021, 22:46

palma
No jo, jenže při vší úctě takovej Charlie tohoto dezinformátora bere naprosto vážně, nikdo nemá čas si zjišťovat, o jaký stupeň legrace autorovi ve skutečnosti šlo a o tom to je, někdo to převezme a už si nesmysl žije vlastním životem, v kontextu pro znalé je to super legrace, ale o pár uživatelů dál je to pobuřující smrtelně vážná věc, znemožňující jakoukoliv další relevantní debatu, pač má dotyčný červeno před očima. Už v definici dezinformace máte, že může být až z 90 % pravda, ale stejně to tak není a těch 10 % rozhoduje, pokud nejste vytrénovaný v tomto typu komunikace nebo nemáte nějaký analytický talent, tak je to jen otázka času, než něčemu naletíte, tohle kritické myšlení v informačním chaosu je základ a plánuje se učit už na střední (někde se už tak děje) a odborníci doporučují začít už ve školce, fakt to není překlep. Rusáci to dobře vědí, pokud v tomhle boji budou úspěšní, nepřítel jim otevře bránu města sám a ještě je bude oslavovat.
Jinak teď Maďar jasně řekl to, co si myslím delší dobu, na další pandemii nebudeme muset čekat možná ani 10 let, takže Covid je jen taková rozcvička, v živočišné říši čeká prý asi milion patogenů, které mohou být nyní v kontaktu s člověkem a kde polovina má povahu coronaviru, takže je to jen otázka času, naprostá jistota.

77
# 26.04.2021, 00:15

Yurri
Jinak mezi některými dezinformacemi a skutečností je čím dál kratší časový úsek.

272
# 26.04.2021, 08:08

charlie
Relativizace je typická vlastnost dezinformátorů, tyhle rádoby chytré bonmoty mi vždy připomenou koho máme v čele státu, ale nejste sám koho to vždy zaujme, parl. listy mi neposílejte, o nich jsem si udělal obrázek už dávno, nejsou zdaleka nejhorší, to je pravda. U EU mě zajímá nikoliv co plánuje, ale co skutečně schválí, nějaká redikce už měla být dávno z doby hned po 11.září, samozřejmě, že nepůjde šířit cokoliv, jen naivka by s tím nesouhlasil, vždycky se spíš divím, ze to trvá tak dlouho, než se to prosadí, takovej ISIS mohl být snadno desetinovej a nemuselo se tak dlouho a draze válčit, v čase hybridních válek to je řekl bych očekávatelné.

77
# 26.04.2021, 09:00

Yurri
Yurri, to nebyl rádoby bonmot, na ty já nikdy nebyl:)

77
# 28.04.2021, 22:38

Mike11
Nesmíš hltat Novinky, to pak slyšíš i trávu růst:D

42
# 28.04.2021, 23:20

Co mají Novinky společného s rozhodnutím Brazílie?

386
# 28.04.2021, 23:21

Mike11
No, ale to je přesně podle toho co hlásáte, přínosy převažují, ochrání to proti covidu a jako bonus obdržíte i imunitu vůči adenoviru, tudíž nebudete ani kašlat..:cool:
P.s. doufám, že jste viděl ty záběry před pár dny z té fabriky kde se dělá vakcína Johnson&Johnson...https://echo24.cz/a/SLRgv/problemy-s-hygienou-a-pa...

77
# 28.04.2021, 23:30

Mike11
Narážím na relevantnost zprávy z Novinek. Ovšem cestu ke Sputniku jsme si uzavřeli, takže můžeš být v klidu, u nás problémy nehrozí.

ota
Avatar
2132
# 29.04.2021, 10:49

charlie
Sorry, ale narážet na relevantnost novinek a sdílet tu parlamentní listy je dobrej vtip.:D Novinky nejsou žádnej zázrak, ale oproti parlamentním listům je to ráj seriózních zpráv. Krom toho ta zpráva z Brazílie se dá ověřit na spoustě dalších webů...

171
# 29.04.2021, 10:51

Zítra jdu ráno musím jít kvůli škole na testy, tak snad dopadnou dobře.. Aspoň se přesvědčím jak probíhá to testování ve školách a kolik zbývá testů.

272
# 29.04.2021, 10:53

Ani Sputnik nepomůže, když jsou lidi telata a pojedou na dovolenou k móři, by muselo být proočkováno tak 90% obyvatel (mutace), včetně států, ze kterých turisté pocházejí, jinak to bude další loňský chorvatský srpen, jak to může někdo takhle furt podceňovat? https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/chile-ma...

# 29.04.2021, 11:10

Yurri
A co jako že lidé pojedou na dovolenou? V Česku se při běžném životě mohou nakazit mnohem pravděpodobněji než někde na dovolené. Já např. na dovolenou pojedu, ale nejsem člověk co by se válel někde v rezortu. Vyhledávám pláže mimo město a nebo jezdím do hor, takže reálně fakt větší šance nakazit se v ČR ve městě. Snad bude letní sezóna už normální.
Jinak proočkovanost 90% zdaleka není potřeba. Stačí proočkovat všechny byť jen trochu rizikové lidi (tedy když to nadsadím třeba 30% populace) a je po covidu. Samozřejmě postupně by se měli očkovat i mladší, ale není to nic co extra spěchá. Už nyní máme v nemocnicích pod 3000 lidí a to je je to hlavní na co bychom se měli soustředit. Situace je stabilizovaná a bude se to už jen lepšit.

A ten článek na novinkách je jen zbytečné strašení. Chile má má 19 mil obyvatel a zažili rekordní přírůstek 9000 nakažených za den. To mi nepřijde jako tak hrozné, prostě další strašení lidí. Určitě by ti běžný člověk v Chile řekl, že se tam nic vážného neděje.

77
# 29.04.2021, 11:38

ota
Už sama o sobě ta zpráva je kulišárna třeba z juesej, Brazílie je obrovský trh.

386
# 29.04.2021, 12:06

Ještě jedno rýpnutí si neodpustím...před nějakou dobou tu někdo psal o tom, jak Morava drží při sobě, jak Čechy tohle nedokáží a proto je tam v Čechách, tolik kovidu..teď je to tedy jak??:D

171
# 29.04.2021, 12:11

palma
A jelikož jsem čestný, tak přiznám že jsem to psal já.. Tak si poslužte s rýpáním, já jsem zvyklý...

Jak je to teď no hold já nevím, je mi to jedno, zatím žiju...
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/dusek-zlinsky...

Vina je to vlády a hlavně státního prezidenta s ruskými zájmy...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.