Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

77
# 30.03.2021, 20:32

Mike11
Dej vědět, až takových případů budou miliony, do té doby to je pro drtivou většinu populace rýma.

ota
Avatar
2132
# 30.03.2021, 20:59

palma
Díky za článek, je zajímavý a vlastně i potvrzuje co jsem psal. Že dlouhodobých následků vakcíny je minimum, viz v článku zmíněný syndrom, který postihl 1 osobou ze 100 000. Zaujalo mě hlavně tohle: "A také vznikly ony nezávislé mechanismy, které mají zabránit tomu, aby byl vývoj vakcín překotný a aby politici pod společenským tlakem neprotlačili schválení látky, která není dostatečně prostudovaná a tedy i bezpečná". A přesně s tímhle naprosto souhlasím a proto jsem proti výjimkám pro jakoukoli vakcínu.
Jinak já rozhodě nejsem fanouškem nucení k očkování. Podle mě se má na základě objektivních informací každý rozhodnout sám, jestli se očkovat chce nebo ne. A musím říct, že úvahy o zvýhodnění očkovaných se mi moc nezamlouvají a docela by mě zajímalo, co by na to řekl ústavní soud.

42
# 31.03.2021, 00:32

charlie
už je milión mrtvých v Evropě
a přes půl milionu v USA

Hold "imunizovali" se přirozenou cestou :D

182
# 31.03.2021, 00:34

Mike11

No ... děkuju nechci. :cool:

168
# 31.03.2021, 00:38

Upřímně raději vakcínu než nějaký infarkt. Jako chápu, že jsou lidi proti vakcinaci, ale jako není lepší se fakt raději naočkovat a neriskovat? Tohle jsem tady nechtěl psát, ale myslím, že to poukáže na fakt, že vakcína je asi spolehlivější jak imunita po. Nedávno mě zemřel kamarád, mladej sportovec, hrál fotbal profesionálně, boxoval, hrál florbal, prodělal již covid-19 na začátku léta, měl protilátky a stejně podlehl, tedy ta "imunita" po prodělání nebude 100% nikdy.

Vakcína by ho a další podobné případy zachránila. Pak je zde Volný a spol, kteří podporují všechno nechat, neočkavat,ale pak to bude a má na svědomí desítky tisíc mrtvých, ale prej nás to zachrání.

No, tak určitě.

Každý má ale právo na výběr. Ale já riskovat nechci. Navíc má obavu o ten postcovidovej syndrom. Asi 6 spolužáků skončilo na ARO, většina zdravých, sportovně založených atd.. A tři budpu mít následky. Jeden bojuje o život. Imunitu prý také má, tedy ty protilátky. Tady nastala chyba asi co?

77
# 31.03.2021, 08:39

Mike11
Podle odhadů prodělalo Covid 5milionu Čechů, než se to u nás prooockuje a vyřeší se geopolitika, promoří se další 2miliony, imunitní paměť bude důležitá.

77
# 31.03.2021, 09:04

Mike11
To je hezké, teď ještě kolik z tech 5 milionů cítí jinak, zda se jim čich vrátí a to i po případném očkování a zda neztratí čich i ti , kteří Covid neprodělali a byli očkování. Jinak když se necháš pravidelně šťourat v nose, myslím hluboko (PCR testy), tak to na čichu nějaké stopy asi taky zanechá.
A neřekl jsem, že je to pohoda, je to pro nás možnost, která nám možná zbyde jako jedna z mála.

42
# 31.03.2021, 10:51

Podle článku až 50%

168
# 31.03.2021, 10:53

Mike11
Dle mě tam imunizace je né zrovna 100% funkční viz. to co jsem zde popisoval výše. Rozhodně lepší očkování dle mého. Odborníkem není nikdo, ale vždy to bude pouze o názoru.

Raději očkování.
Očkování tedy není také 100% funkční, ale pořád lepší jako imunita díky prodělání.

272
# 31.03.2021, 12:01

ota
Dle ústavního právníka je zvýhodňování očkovaných úplně v pohodě, ona naše slavná svoboda není totiž jen nárok na něco, ale jsou to i povinnosti, a to i něco strpět, něco nedělat, nechodit do hospod nebo netrajdat po tramtáriích je ještě úplně to poslední, bez toho nikomu žádná újma nevznikne (kromě provozovatelů samozřejmě), na to se fakt neumírá.

Jinak ohledně imunitní odpovědi je nejlepší samozřejmě covid prodělat, ale z hlediska zdravotního a psychického stavu je samozřejmě lepší ho neprodělat a naočkovat se, bohužel častěji než se čekalo.

77
# 31.03.2021, 12:41

Yurri
To je právě to, co u této nemoci nevíme, protože uběhla stále krátká doba. Očkování se nakonec přijme, ne kvůli tomu, že bychom vir vymytili, to určitě ne, budou stále nové a nové varianty, v laborkach je toho dost, ale aby společnost začala NĚJAK fungovat. Na povinně nepovinné a nepovinně povinné se tu bude hrát častěji ve všech oblastech, protože v soukolí jsme jen nicky.

ota
Avatar
2132
# 31.03.2021, 13:42

Yurri
S tím omezením pohybu a ujmou bych byl hodně opatrný. U psychicky méně odolných lidí to může naopak představovat obrovský problém.
Co se týče zvýhodnění očkovaných, tak většina odborníků se shoduje, že to možné bude, ale jen za určitých podmínek. 1. je, že očkování bude dostupné všem, což zatím není, do budoucna to však problém asi nebude. A 2 podmínka je, že to nebude diskriminační vůči těm, co se očkovat nemohou. Jinak řečeno musí být alternativní varianta, nejspíš test. Tam pak záleží na podmínkách, pokud bude test zdarma a budete se muset testovat třeba 1 týdně, tak to asi bude ok. Pokud by byl test nutný každý den a ještě za poplatek, asi už by se o diskriminaci jednalo.

42
# 06.04.2021, 17:55

palma
Budu argumentovat, že v případě prodělání covidu by ti stejní lidé zemřeli. Protože AstraZeneca vyvolává umírněnou imunitní reakci na Covid. No Charlie teď nechápe jakou to má souvislost, vždyť ten "kašlík" vůbec nezpůsobuje krevní sraženiny.

Do 24. března bylo v Británii tímto přípravkem očkováno 18 milionů lidí, krevní sraženiny mělo 30 z nich.

Do 24. března bylo Covidem nakažených v Británii 4 milióny lidí, z toho 126,882 zemřelo.

42
# 06.04.2021, 18:09

A teď trocha matematiky, následek vakcinace AstrouZenecou v ČR bude krevní sraženina u 15 lidí.

Šance, že to budete vy je jedna ku milionu.

Šance, že zemřete na covid je 1 ku 100.
Šance, že proděláte covid a budete mít trvalé následky na orgánech (včetně krevních sraženin) je 1:10

77
# 06.04.2021, 18:25

Mike11
Jojo, nemám potuchy, uvidíme to na Izraeli. Za půl roku zvládli proockovat většinu populace na 2x a jede se nové kolo a po půl roce další za další půl roku znova atd atd, tak uvidíme, jak budou zdraví:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.