Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

385
# 06.04.2021, 18:27

Nu, ještě nedávno jste tvrdil, že nejsou žádné důkazy, že vakcína může zabít, no, takže může či ne? O tom jsem mluvil, přínos samozřejmě má, ale není bez rizika, a za tím si stojím..a stejně tak u dětí, tam chcete z objektivních důvodů odklad, či neočkovat, a už vám hrozí nahlášením apod. Nebo třeba bez očkování nikam nebudete moct..tak si holt zvolíte, jako rizikový jedinec, nebezpečí trombózy, a to zcela dobrovolně, přece máte možnost volby, no ne?

# 06.04.2021, 19:08

Já tedy o tu milionovou šanci nestojím. Diskuze o lepší nebo horší vakcině je zbytečná, EU jen využila šanci jak se pomstít anglánům za brexit a vyšlo jim to.

42
# 06.04.2021, 19:18

palma
Nezabila je vakcína, ale jejich vlastní imunitní reakce. Která by byla ještě silnější v případě prodělání covidu.

Budu argumentovat stejně, ještě nedávno jste tvrdil, že vakcína nezabrání šíření, jen těžkému průběhu. No vidíme jak se masivně epidemie šíří v Izraeli po 60% očkovaných, že?

Když se tu bavíme o rizicích, i pro ty nejrizikovější je stále bezpečnější vakcína jak prodělání nemoci. Vždyť se proboha bavíme o tom, že jeden z MILIONU.
V celé EU 447 lidí.

Stále ale nechápu vaši pointu, chcete si na jednom případu z milionu dokázat, že máte pravdu? Nebo chcete tím říct že je lepší milióny mrtvých, aby 447 lidí neohrozila vakcína?

168
# 06.04.2021, 19:23

Vakcína je bezpečnější než imunita po prodělání covidu-19 a jelikož mluvím z vlastních zkušeností, tak vím nejlépe co dovede ta svatá imunita po covidu udělat při druhém nakažení. To by někteří čuměli... Já vakcínu dostanu jako poslední, jelikož se pod 18 let neočkuje, takže jsem zvědav jak se to vyvrbí.

Snad ji brzy dostane každý kdo chce.

77
# 06.04.2021, 19:45

Mike11
Argumentovat Izraelem s nevhodnými klimatickými podmínkami pro šíření viru cca od brezna do září, října je poněkud unáhlené, nemyslíš? Počkejme do listopadu jak se to tam zacne vyvíjet a u vakcín tomu dejme čas až 10let, zda byly přínosem, nebo ne.

42
# 06.04.2021, 19:53

charlie
Jasně počkejme 10 let v lockdownu :D
Ale jen připomenu, že Izrael měl první vlnu v dubnu a druhou v červenci a třetí v září. Já myslel že je teď duben?

77
# 06.04.2021, 19:57

Mike11
Asi jsme si nerozuměli, počkejme 10let na vyjádření, zda vakcíny byly přínosem, nebo ne. Nemyslel jsem to tak, že teď to stopneme a 10let počkáme na to, co to udělalo s již naockovanymi.

77
# 06.04.2021, 20:07

Mike11
Asi koukáme každý na jiná data, já tam vidím dva vrcholy, v říjnu a v lednu...

168
# 06.04.2021, 20:14

charlie
Já tam vidím sice čtyři, ale tak každý si to může pobrat po svém. Jedna v květnu, pak pozvolné klesání, které je zakončeno říjnovou bomba křivkou, která pak klesá a navazuje na dva výrazné vrcholy v lednu a únoru a teď koukám, že tam nic moc nehlasí. Závidím jim to.

Pokud zítra Babiš odvolá Plagu a Blatného (v což nevěřím), tak máme vystaráno na daleko silnější vlnu.

385
# 06.04.2021, 21:04

Mike11
Neříkal jsem, že nezabrání šíření, ale že proto nejsou důkazy, teď klidně uznám, že z velké části zabrání, vaše argumentace je taky bezva..nezabila je vakcína, ale reakce organismu na ní... čili, když někoho zabije nějaký lék a druhý člověk to přežije, pak je to chyba jeho imunitního systému..dobrý, vy by jste se docela hodil do schvalovací komise pro vakcíny, schváleno ihned..:D,
Jo a ještě, kde ještě přišel na to, že je zabila imunitní reakce?

42
# 07.04.2021, 00:59

palma
Asi jste nečetl co jsem psal - v případě prodělání covidu by to bylo ještě vážnější. A s metodou vakcinujte se kdo chcete by se určitě dřív nebo později nakazili ;-)

Jak jsem přišel, že je zabije imunitní reakce? Z principu, jakým se očkování provádí tradiční metodou již spoust let. V očkovací látce je část patogenu, na něj zareaguje imunitní systém a vyrobí protilátky. No v případě že nejste očkovaný, žádné protilátky nemáte, ty se vytvoří až virus zlikviduje pár miliónů vašich buněk, ve kterých se rozmnoží.

Víte proč jsem tak sebejistě psal, že vakcína zabrání i infekcím? Protože vakcíny se používají již více jak 100 let a je logické, že imunní lidé nejsou velkými přenašeči, protože mají protilátky proti konkrétnímu viru a ty ho nenechají množit se. Řekněte mi, jak chcete z testů najít na to důkazy. To byste nejspíš musel zavřít očkované do jedné místnosti a přihodit k nim jednoho nakaženého.To by bylo ale proti etice a bylo by zbytečné něco takového dělat, protože očkování prostě není nová věc. Ano vědci nemůžou o něčem tvrdit že to tak je, bez dat, bez důkazů. Proto byla odpověď - zatím nevíme. Nic víc, nic míň. Je smutná vizitka společnosti, že taková objektivita je často zneužívaná pro antiočkovací propagandu.

385
# 07.04.2021, 08:14

Mike11
Však jste napsal, že je nezabila vakcína, ale jejich imunita, tak jak to je?- váš příspěvek 6.4 v 19:18 hod.
"Nezabila je vakcína, ale jejich vlastní imunitní reakce. Která by byla ještě silnější v případě prodělání covidu."(citace)
.čili, tak jsem na to přišel..pak jsem dumal nad tím, že kovid by je zahubil přehnanou reakcí v podobě imunitní odpovědi, čímž by vlastně za způsobenou smrt nemohl, protože když to samé udělá vakcína, tak za to může reakce organizmu a ne vakcína..pozoruhodné...

63
# 07.04.2021, 09:47

Takový technický dotaz.. Všiml si někdo, že před 8 ráno bylo v nemocnicích podle ministerstva 5700 nemocných a v 9 hodin to skočilo na 6744, přitom podle údajů nepřibyl v nemocnici nikdo, tedy 0 ...?
By mě zajímalo jestli je to chyba jenom a nebo si ty čísla cucají z prstu..
Taky mě velmi překvapilo jejich rozvolňování, které je opět úplně nesmyslné..tak jako bylo před Vánoci :D
A ke všemu ještě podle Novinek chce v 11 hodin dnes dopoledne odvolat de... Zeman a ještě věší de... Babiš, Plagu i Blatného :D:D:D

77
# 07.04.2021, 10:27

Lucina
Ta čísla přestala být věrohodná již dávno, věštění z křišťálové koule je pouzitelnejsi.

168
# 07.04.2021, 10:35

Tak Blatný prý fakt jde pryč.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3294177-blatn...

Klasická hra Zemana a Babiše. Sotva Blatný řekl, že neschválí Sputnik jako očkovací látku, jelikož nemá schválení, tak hned musí Babiš odvolávat.. Tak jako kde jsme? To, že má někdo jiný názor a hned ho za to odvolám, tak to není čestné, ale normální a sprosté popírání základů demokracie. Však jim to jednou sečteme. Blatný nebyl špatný ministr, jelikož neposlouchal jako beránek Babiše a Zemana. Ten novej je pro sputnik, takže kamarád ruska.

Je to škoda. Čekám, že teprve teď začne kolotoč.

63
# 07.04.2021, 10:40

charlie
No to jsem si právě říkala,jestli si z nás dělají fakt už prd... a nebo je to nějaká chyba, kdo ví,že ..Přitom kdyby bylo opravdu 6740 tak žádné rozvolnování rozhodně!!

385
# 07.04.2021, 10:47

Lucina
Teď na to koukám, se divím, že to Bábovi ještě někdo vezme a na toho ministra mu kejvne..

63
# 07.04.2021, 10:52

palma
Já hlavně nechápu, že jeho ještě nikdo nevyhodil , dyt patří do kriminálu za všechno!!!

385
# 07.04.2021, 11:19

Lucina
Ale no tak..:D, on je jen předseda vlády...a za vše můžou "neschopní ministři" on ne, on to přeci nemá na starost, no né..:D:D:D

63
# 07.04.2021, 11:23

palma
Já nemluvím jen o covidu taky, mluvím uplně o všem, nemá tam vůbec co dělat takový člověk.
A už si to opravili, takže za 1 den přibylo přes 1000 lidí v nemocnicích,ale jo pojdmě rozvolňovat ... toto už vážně není normální, nevezmou si své chyby k srdci, to co udělali před Vánoci dělají i teď
Hlavně,že rozvolnění přijde až bude 3000 lidí v nemocnicích

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.