Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

273
# 02.03.2021, 13:27

palma
Už to zase zrušili, prej bude stačit dodržovat stanovený režim, nám závodní stravování loni zrušil ředitel, letos bylo umožněno, stejně ho nevyužívám, jídlo jedině z domu nebo kolegyně něco ukuchtěj nebo si dám konzervu a je vystaráno, nejak to moc neřeším.

EU nikdy neměla ambici řešit zdravotnictví každého státu, proto to drhne, pač to neumí, možná za pár let, přirozeně.

Kdy už budou sakryš ty testy v lékárně, ať vím, na čem jsem, vedle pitomý Rakušáci jsou napřed, to je ostuda.

2718
# 02.03.2021, 13:28

palma
Hele oni to dnes povolili, je v tom čurbes ale mohlo to být zavřený ať se co nejvíc sníží kontakty v jídelnách se to právě šíří dost no nebudu jim do toto kecat ale optavdu jsou ty opatření optimální:!!: něčím mi to smrdí že to dolů nepůjde jen tak, ale uvidíme;-) https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jidelny-zavre...
Jinak vy jste zaměstnanec nemocnice? Je to v nich dost přeplněný dnes zas +700 hospitalizovaných, u nás už musejí pomáhat hasiči nestačí se na to, je to špatné

273
# 02.03.2021, 16:24

U nás v katastru města je pouhých 23 pozitivních, jako ORP jsme nejlepší z republiky, snad nebudu výjimka, plíce mě při kašli pěkně bolí.

Opět zrušili čerstvou karanténu osob v 1 domácnosti z 21 na 14 dní, lidi proboha už je nenechte řídit tuhle epidemii nebo to bude stát zbytečné tisíce mrtvých navíc, vždyť jsou to úplní amatéři, okamžitě vyslovit nedůvěru vládě, vždyť už ji dávno nemá, bez ohledu na pindy Zemana, takhle si nechat kaka. na hlavu, to by nikdo nikde nevydržel, lépe to bude řídit snad úplně kdokoliv, klidně i Söder s opozicí, přece nechcete čekat do podzimu, tohle už je fakt experimentování na lidech.
https://www.forum24.cz/premier-babis-nas-uvedl-do-...

2718
# 02.03.2021, 16:31

Yurri
My máme 20 nakažených ale na obci kde je 580 obyvatel což je dost, my jsme tedy z části už promoření, když nepočítám vyléčení tak se tu celkově nakazilo tak 40-50 lidí, já osobně musím zaklepat že jsem se ještě nenakazil:) hlavně se dobře uzdrav, Covid není chřipečka ale pěkná zla nemoc

ota
Avatar
2147
# 02.03.2021, 17:37

Tutugon
U nás 23 na 300 osob, takže skoro 10%. Každopádně musím pochválit přístup policie dnes. Vyrazil jsem si na kolo na moji oblíbenou trasu a zapomněl jsem, že vede i přes jiný okres a u hranice okresu mi policisté jen popřáli šťastnou cestu. :) Na místě, kde jsem se do okresu vracel už zadní nebyli. Je fajn vidět, že uvažují, na rozdíl od vlády rozumně.

77
# 02.03.2021, 18:19

Tutugon
S tím nesouhlasím, pokud se s "chřipečkou"(to samo o sobě je výrazné zlehčování této nemoci) bude zacházet stejně, jako se léčí (neléčí) tato nemoc dílem přírody a dílem homo sapiens, tak bude stejně nebezpečná, ne-li nebezpečnější.

387
# 02.03.2021, 18:47

Tutugon Kmenový zaměstnanec nejsem, ale z minulé doby mám záchranářské a sanitářské kurzy, tak jsem zareagoval na prosbu naší dobré známé doktorky, že mají akutní nedostatek obslužného personálu, a šel jsem dobrovolničit..:)..Protože jinak už nepracuju ( nejsem tak starej, ale už nemusím), tak jsem na to kývnul, hodilo se i to, že jsem covid prodělal a kupodivu mám i ještě protilátky.. Dnešek byl drsnej..uvolnilo se lůžko a šup, už jsem vezl dalšího maroda..už jsem dnes slyšel, jak se nám válí polomrtví a umírající po chodbách..osobně jsem tam žádného nepotkal.:cool:

53
# 02.03.2021, 23:00

Tady někdo něco psal ohledně mhd a covidu-19, tak se podělím o zážitek z dnešní inspekce...
Samozřejmě testování bude u DPMB taky nějak zřízeno a už teď nějak funguje.

Můj strejda pracuje u DPMB, takže jsem ho byl v rámci dobré nálady navštívit. Měl soupravu dvou vozů, takže i když jezdilo lidí dost, tak se tam, nemačkali a měli tam dost místa, takže moc covidu se tam nešířilo. Respirátory měli všichni a pokud ho někdo neměl, tak řidiči je rozdávají zadarmo, takže moc fajn, protože tu utužuje dobré vztahy a sounáležitost..
Tak samozřejmě jsou busy a trolejbusy u předních dveří zapáskované, což je celkem nevýhoda, ale i výhoda v jednom.

No, ale samozřejmě aby to nebylo tak nudné, tak jako každý den se něco stalo.. Na Grohové při jízdě do vozovny mu paní sdělila, že jí zmizela z kabelky peněženka s doklady a nějaké peníze, takže volat na dispečink a řešit s policii.. Já nechápu, kdo tohle může v téhle době dělat no.. Vozy poloprázdný, ale přesto se najdou odvážlivci, kteří to musí dělat.
Paní navíc sdělila policii, že má maminku v těžkém stavu na JIPu, takže o to horší. Tohle lidský hyenismus. Hrůza a děs.


Tedy v Brněnské MHD se nešíří Covid-19, ale chmátal kapsovitý.

A co ukazují data, co má DPMB k dispozici, tak Covid-19 se jim moc nešíří, když vše jede po 5ti minutách.

380
# 03.03.2021, 08:41

MHD a supermarkety jsou mista s nejvetsimi koncentracemi osob v uzavrenem prostoru..a tedy s nejvetsim rizikem prenosu, to je bez diskuzi...
Navic je to prenos anonymni, bez moznosti trasovani a vysledovani zdroju nakazy, zadna data o tomto neni mozne nijak ziskavat..Brno nevyjimaje..Narozdil od tovaren a podniku, kde to mozne je.. alespon castecne, lze vytrasovat infikovaneho kontakty v pci ci v rodine a mezi znamymi.. Ovsem kolik lidi nakazi v MHD pri ceste do pce nebo pri nakupu rovnez nikdo nedohleda... Je opravdu tezke proti viru nejak ucinne bojovat, protoze vsechny doma proste na 3 tydny zavrit asi uplne nejde...

32
# 03.03.2021, 09:20

Nevím, jak vy přátelé, ale já větší strach než z covidu mám z dlouhodobé ztráty svobod a jakési podivné totality. Vždyť tato nemoc tu bude sezonně (u nás bohužel více než půl roku - pravděpodobně hlavní souvislost s vit D) ještě nejspíš několik let či i desítek a bude mutovat, takže starší vakcíny již nebudou stačit. Budou tyto drakonická opatření tedy již po zbytky či velkou část našich životů? Za mě takhle žít navždy nelze a vážně bych uvažoval o emigraci někam, kde to prostě tak nehrotí nebo mají lepší čísla (Mexiko např.) a to jsem jinak docela vlastenec :( Společně s tím se obávám také ekonomické krize, která u nás bude citelná, neboť i na rozdíl od některých našich sousedů se devastujeme slušně. Proč tak jako Polsko neomezujeme nadnárodní potravinové řetězce, ale likvidujeme drobné živnostníky s krámky po vzoru bolševiků? Proč i u nás nepochopíme, že lockdowny nejsou dlouhodobé řešení? No nic, to byl jen takovej povzdech. :zz:

380
# 03.03.2021, 09:45

Na.Guru
Chápu.. No, je to bohuzel nepredvidatelne..co virus dal provede..
Nikdo nevi zda treba vir v budoucnu nezmutuje do mirnejsi, malo nebezpecne podoby, jako v pripade španelske chřipky.. To byla silena dvouleta pandemie, ale pak virus zmutoval do mnohem mene smrtici podoby a skoncilo to..
Tenhle vir ovsem zatim mutuje spise do agresivnejsich a nebezpecnejsich podob..
Ockovaci vakciny umi odbornici upravovat v navaznosti na mutace pomerne rychle, pry v radu tydnu... Tak snad to tak bude..
Resenim je prockovani populace ucinnou vakcinou..tezko najit jine, rychlejsi, ucinnejsi..
Lockdowny jsou jen pomoc pro odvraceni katastrof. kolabsu ve zdravotnictvi.. nez zafunguje reseni jine...
Ale to, jake ty lockdowny jsou, koho likviduji nebo omezuji a koho ne..to je silenost..
A za to je treba vystavit ucet tomuto vladnoucimu uskupeni nejpozdeji u podzimnich snemovnich voleb..

32
# 03.03.2021, 11:38

swan1
Jo souhlasím. Vakcíny jsou určitě řešení, pokud to samo nezmutuje do něčeho neškodného. To by bylo nejlepší. Jen se opět obávám s naší vládou, že tady cokoliv jako rychlá vakcinace, neboť za pár měsíců jiná mutace je prostě utopie. Snad se je podaří vyměnit. Nemyslím si, že by opoziční strany byly horší. Jen jestli ty volby nakonec také neodloží na neurčito, bo "čau lidi, tie koronavire by se mohli šírit pri hlasování a mezi členy komise a to v súčasné situáci nemůžem riskovať"

32
# 03.03.2021, 11:55

palma
To je jedna z hlavních Achilleových pat EU. Obří byrokratickej a nepružnej moloch. Ideální by bylo, pokud by se vrátila v čase a přetavila se v cosi pouze jako EHS a nebo holt zrušit a být pouze v EHS a Schengenu, tak jak je Švýcarsko či Norsko. Kdo potřebuje obří nadnárodní superstát? Když dojde na lámání chleba, každej stát stejně situaci řeší sám. Viz Maďarsko a uprchlická krize nebo teď ty vakcíny.

53
# 03.03.2021, 11:57

Vakcína je řešením, nás očkovat nebudou zatím, ale tedy je důležitější aby se naočkovala ta skupina ohrožených. Je třeba co nejrychleji udělat systém vakcinace, ale to ani vláda a ani opozice nemá připravené.

K těm místům, kde se šíří covid-19. MHD nepatří mezi místa, kde se šíří nějak moc.. Všichni mají respirátory a z dat jednak několika výzkumů atd, tak je to kolem 1-1,3%, tedy méně jak ve školách, práci, či jinde... A toková data má i DP, takže tak.. :cool:

V mhd se všude větrá celou dobu jízdy a na konečných také, takže jsou to místa s odvětraním a dostatkem čerstvého vzduchu.

https://www.denik.cz/zdravi/koronavirus-nakaza-epi...
https://www.ireceptar.cz/zdravi/koronavir-mhd.html...

380
# 03.03.2021, 12:06

Aidamko
Co treba jen logicky uvažovat?
Takova data jsou nezjistitelná, protoze se to neda proste zjistit..chapeš? Ty kontakty v MHD jsou anonymní.., nevysledovatelné..
NIKDO nevi, v ktery tramvaji nebo v kterym obchode a od koho se nakazil.. Ani dopravni podniky ani supermarkety nic takoveho nemohou vedet, zjistit..je to nerealne...
Vyzkumy? Odhady? O ničem..
Zadna takova relevantni, realna data neexistuji...Ze skol, z podniku, z fabrik jsou pocty nakazenych hlaseny, jsou evidovany..
Kdo prosimte nahlasuje pocet prenosů a nakazenych s preplneneho metra nebo tramvaje v ranni spicce? Kdo je schopny tohle zjistit..jak?

53
# 03.03.2021, 12:14

swan1
Co třeba někdy místo kecání bez nějakých ověřených údajů se podívat na realitu. MHD tady jezdí poloprázdná, né-li prázdná.. Jezdí po 5ti minutách, takže autobusy a další prostředky nejsou narvané, ale spíše poloprázdné, nebo prázdné. Nic o tom nemůžeš ale vědět. DPMB má dost takových dat a statistik, které si dělal aby mohl zamezit tomu šíření, ale tak chápu, že na Šumavě vědí prd o tomhle.

Všichni mají respirátory. Jak se mohou nakazit? Nikdo spolu nekomunikuje a všichni dodržují 2-3m rozestup.. Jak se mohou nakazit? Na konečných řidiči desinfekcí navíc madla desinfikují, takže riziko nulové. A já o tom mám přehled velký.

No, ale tak si dovolím rýpnout, že když jsem podle tebe provozovatel šíleného indexového náboženství, tak se to dá čekat.

Očividně to bude město od města jiné, ale očividně v Brně jsme asi o level výš..


A ohledně škol a práce. Když se tam nakazím a nevím o tom a půjdu s kamarády ven, nakazím je a oni další neznámé lidi, tak jak se to bude trasovat? Takže asi tak.. Půjdu z práce, jsem nakaženej, sednem si u někoho doma a nakazíme se všichni. Pak nakazíme lidi ve společné domácnosti a ti nakazí další a obvykle anonymní lidi.

ota
Avatar
2147
# 03.03.2021, 12:21

Aidamko
No já bych teda souhlasil spíš se swanem. Ono respirátor rozhodně není 100% ochrana, sami výrobci uvádějí, že neslouží jako ochrana proti infekčním nemocem. A opravdu neexistuje reálná šance jak zjistit, že se člověk nakazil v Mhd, to si přiznejme.

64
# 03.03.2021, 12:22

Aidamko
Já vám do toho nechci nějak kecat,ale ve Zlíně jsou trolejbusy narvané... Teď po zpřísnění ještě víc než doposud...nevím proč,ale je to tak
A já teda co jsem dostala respirátor v práci, který je samo z Číny odkládám a do busu a obchodu jdu do Nano roušky,která mi teď přišla z Liberce :cool::cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.