Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

386
# 28.02.2021, 19:41

Asi jsem něco propás, teď u průjezdu lesem lezou z auta vojáci a mají i nějaký kvéry, je na ně blbě vidět..holt z vedlejší vesnice maj smůlu, už si to lesem přes zákaz vjezdu krátit nebudou..:D:D:D

53
# 28.02.2021, 19:52

Tak nám spojily oba Brněnské okresy, takže stanoviště vojáků nějak zmizelo. Je to celkem škoda, jelikož by mohla být sranda s MHD, či silnicí, která vede přes dva okresy. No, takže zatím jsem v klidu.

Jen nám asi uzavřou Ořešín do izolačky dle pana starosty.

74
# 28.02.2021, 19:58

swan1
Akorát že když se k moci dostane ODS Top09 nebo Piráti tak na tom budeme ještě hůře než teď chce to něco úplně nového.

272
# 28.02.2021, 20:46

Samik
To si nemyslím, třeba koalice STAN a Pirátů se mi líbí a co jsem poslouchal Bartoše, tak se mi velice líbil, i když mi není vizáží sympatický, jsou to vesměs mladí lidé s touhou po změně a zlepšují se a zároveň to nejsou úplní zelenáči a slibotechny, za 10 let budou lepší, vyzrálejší, ty názory, že je to jedno, jsou vysloveně toxické. Koronu beru jen jako rozcvičku a pokud se z toho do budoucna poučíme, můžeme v konkurenci ještě v pohodě uspět, chybí nám německá preciznost a efektivní plánování atd.

ota
Avatar
2132
# 28.02.2021, 20:57

Yurri
S vašim názorem na koalici naprosto souhlasím. Ale je jasné, že ostatní to zase můžou vidět úplně jinak, holt politika lidi bohužel rozděluje. Nezbývá než doufat, že Covid zmizí sám bez ohledu na neschopnost vlády.

378
# 28.02.2021, 21:54

Samik
To si fakt nemyslim..
Zkuste si promitnout zpetne, co drive stacilo k odstoupeni predsedy vlady.. Gros nedokazal vysvetlit kde prisel k milionu korun na svuj byt.. odstoupil..Necas odstoupil kvuli podezreni na sledovaci a odposlouchavaci intriky sve milenky prostrednictvim typka z BIS..
A ted se zkuste podivat realisticky na to, co se prostrednictvim (z)vule predsedy vlady a Zemana deje v tomto state dnes..
To se vubec, vubec neda porovnavat.. Je to naprosto nové a šílené..
Vas nazor vam neberu, ale podle me se zasadne mylite, to je zas muj nazor..
Naprosty souhlas s Yurrim i Otou..

53
# 28.02.2021, 22:12

swan1
Swan1 má pravdu, že k odstoupení předsedy vlády stačí málo.

Proboha tzv.Opoziční smlouva Zemana a Klause byla to nehroší, co mohlo republiky potkat. Krize, kradení, praní špinavých peněz, korupce, a to vše bez námitek parlamentu, kde ODS měla většinu. V té smlouvě stálo, že ODS nevyvolá hlasování o nedůvěře vlády, takže de facto VLÁDA JEDNÉ STRANY!. Tehdy se naštěstí konaly v roce 2003 volby, kdy ČSSD potopila Miloše ve volbách na prezidenta.

A vzpomeňme si na to jak dopadla Špidla v roce 2004, spory uvnitř ČSSD ho dohnaly k demisi, ale přitom se jednalo o celkem spořádanou vládu. Pak přišel Standa Gross, který sice se snažil vysvětlit 4 melouny na jeho byt, ale stejně vláda padla. Nakonec byl nevinný.

Pak přišel Paroubek, což je vláda hrůzy. Kauza s Davidem Rathem, kterého nechtěl prezident jmenovat do úřadu díky tomu, že byl prezidentem lékařské komory a byl nepřímo ve středu zájmu. Protesty lidí a špatné řízení zdravotnických reforem.

Pak přišel Mirda Topolánek a v prvním případě nedostal důvěru a v druhém nastala vládní krize a nastala tak úřednická vláda Jana Fischera.

Vláda Nečase byla celkem v pohodě, až na to, že v červnu 2011 díky plánovaným škrtům a reformám ve zdravotnictví byly ty stávky odborářů.
Pak, ale začaly aféry typu Parkanová a její CASA a ODS začala ztrácet jak důvěru, tak i stabilitu.
No a kauza Nagyová je dodělala. I když soud rozhodl o nevině.

Pak vláda Jiřího Rusnoka, dobrý asi ujde, ale ukázala se tehdy masivní vliv na ČT, díky tomu, že po rozhovoru s ministrem kultury Jiřím Balvínem(paradoxně bývalý ředitel ČT po tzv. televizní krizi v roce 2001) byla odvolána Daniela Drtinová z ČT, když jí bylo sděleno šéfredaktorem, že si ministr nepřeje aby zde před volbami moderovala. To stejné v případě ministra Fischera.

Vláda Sobotky pak nemá smysl komentovat. Babiš to v květnu díky krizi ve vládě totálně zničil a nebýt toho, tak se k moci nedostane. Tehdy ten hradní manévr Zemana, kdy Sobotkovi řekl, že mu děkuje za práci atd, tak to byly jasný střet názorů a kamarádíčkovaní s Babišem.

Tahle vláda je hrozná.

77
# 28.02.2021, 23:29

Nechci vám kazit iluze, ale Babiš pofrčí dál, s kým to zmatlá dohromady, to si netroufam odhadovat.
Pro mě je zásadní info, že od 12.brezna mě proti mé vůli budou pravidelně šťourat špejlí v nose pod pohrůžkou pokuty 50 000. Ještě bych skousnul proplach úst a flusanec do kelímku, ale tohle.... Připadám si jako zvíře zahnane do kouta.:(

63
# 01.03.2021, 07:55

Tady už v té ČR se musí něco stát, přece o Našem zdraví nebude rozhodovat nějaký Stbácký psychopat!!!!!!!!!
A to se ještě krotím... Zaběhat si za ceduli nesmím, ale na nákup si tam autem zajet můžu?? Do práce, kde se to šíří NEJVÍC tak za okres můžu??!!!!!! Ať jdou do ha... u ti zm... zku...

2673
# 01.03.2021, 08:00

Lucina
No já to samý, je to total na hlavu, v lese za vesnicí se nic nešíří, v práci ano a ve velkém tak proč sakra:zz:
Nejhorší je že v práci tolikrát nenahlašujou ty kontakty a to je velká chyba:!!:

50
# 01.03.2021, 08:53

Já v těch opatřeních vidím velkou diskriminaci. Pokud jste z velkého města, můžete se pohybovat po velké ploše, např. Pražák může do celého Klánovického lesa (největší Pražský les a je opravdu rozlehlý) a já vesničan oficiálně nemůžu se projít do lesa, který je pár km za vesnicí, protože už to náleží sousední vesnici podle katastrálního území.

A co se týče aktuální situace, málokdo věří včetně odborníků, že ta opatření za 3 týdny zaberou. Jestli to takhke půjde dál, tak lidi budou čím dál víc nasraný.

378
# 01.03.2021, 09:17

V tech opatrenich jsou obrovske, neucinne, nesmyslne restrikce..
Prostory, kde se nejvice siri Covid, tedy supermarkety, vyrobni-montovaci haly a MHD zustanou dal plné lidí...
Ovsem v lese na prochazce o samote muzu jeste k tomuhle stromu..ale tamhle k tomu o par metru vedle, uz za hranici katastru nemuzu.. Male obchody, kde se snadno da ohlidat prodavacem pocet osob uvnitr vzhledem k plose , zavrene..Zbytecne omezovani svobod pohybu, diskriminace a devastace malych podbikatelu, atd.., ktere bez kompletniho, aspon 2tydenniho lockdownu, nemuze nic moc prinest.. Krom dalsiho nasrani a znechuceni siroke verejnosti..
Pokud v druhe pulce brezna dojde k nejakemu zlepseni, tak to dle meho bude max tak diky pocasi, nikoli diky temto opatrenim..

50
# 01.03.2021, 10:53

Václav Cílek říkal jednou v rozhovoru, že v krizi je to na "ostří nože".
Buď z toho vzejde něco velmi pozitivního nebo velmi negativního. V dnešní době fakt, aby se člověk bál co bude.

Co se týče voleb, vážně si myslím, že by si většina lidí, která si to nemyslí nebo o tom není přesvědčena měla uvědomit, že hlavní příčina současné situace je Babiš a vláda.
Myslím, že piráti jsou nejlepší varianta, progresivní strana, mladí, slušní, snaživí lidé a mají velké preference.

77
# 01.03.2021, 11:59

Tady pranostika okopírována z jedné diskuze:

Pranostika pro 2021:

Je-li Covid v lednu, sahá bída ke dnu
Únor bílý – Covid sílí
Březen, z domu nevylezem
Duben, ještě tam budem
Máj, Babiš v háj
Červen zavřený – sedlák krčí rameny
Když dne ubývá, Covidu přibývá
Na svatého Kajetána otvírá se ARO brána
Teplé září – dobře se vládním opatřením daří
Když dlouho rouška nespadne, tuhá zima se přikrade
Když ministr ještě v listopadu hřímá, lockdown brzy nato bývá
Svatá Lucie vakcíny upije
🤔

2673
# 01.03.2021, 15:28

No tak jestli pak lidé dodržují tvrdý lockdown, když je tak krásně, pochybuju, taky jsem zvědav co na mě bude čekat na hranicích jihlavského okresu ve středu:cool: tady na Pelhřimovsku se můžu pohybovat normálně, seru na nějaký katastry obcí, když lidé taky chodí za ves kde už to náleží jiné vesnici

74
# 01.03.2021, 16:45

swan1
Já taky netvrdím že Andrej je super a myslím si že by vláda měla být vyměněná. ikdyž jsem ho volil tak letos nejspíše nebudu leda natruc. :D Komunisty volím od té doby co můžu až na poslední parlamentní volby do dostal hlas Andrej ale k ním se vracet nebudu naštvali mě že chtěli vzít prachy armádě. ODS a Top09 ty nikdy ještě teď mám problémy z toho jak řešili minulou krizi a měli možnost co ukázat.

Yurri
No ti by šli akorát mi vadí že jsou až moc pro EU a západ což není dobré ti tu budou cpát euro atd. Plus dost z ních ještě nedospělo protože chtějí zlegalizovat marihuanu a i aby byla povolena za volantem to je nemyslitelné. No budou ty volby zajímavé

386
# 02.03.2021, 11:49

Nemohl by, prosím, někdo nakopat vládu do pr...e? V nemocnici musím jíst z tácku na chodbě, protože je z rozhodnutí vlády, uzavřená nemocniční jídelna.., děkujeme vládě za podporu, manželka mi holt dneska doveze večeři a příště si už vezmu ešus..😫
Tak hlavně, že naši páprdové včetně hygieny jsou celý poprděný, když eu zahýká, Rakušáci už taky jedou po svým, doufám, že EU půjde do kytek...https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/rakousko...

77
# 02.03.2021, 12:41

palma
Poslanecká funguje dál i s číšníkem 🤮

386
# 02.03.2021, 12:46

charlie
Začínám mít jasno, koho budu ze zoufalství volit..:(, no dojedl jsem, jdu makat..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.