Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

381
# 03.03.2021, 12:24

Aidamko
Jo, jasně, tramvaje a metro jsou v ranní nebo odpoledni špičce poloprázdné...
Kdys byl naposled v Praze? Ja v unoru, v pondelí..a co sem videl, mi stacilo.. Lidi si totiz tech 5 minut na dalsi spoj nechtej pockat a proste se narvou dovnitř.. V nekterych spojich nebylo k hnutí, pandemie nepandemie.. Rozestupy par dm nebo zadny..
Takze sorry jako, Brno na Oresine neni Praha v centru..
Riziko v MHD nulové? 100% chranici respirator?!
Dalsi, novy pohadkovy seriál z Brna.. Uz takova tradice tady..

53
# 03.03.2021, 12:26

Lucina
V Brně fungují tzv. Trhačkové spoje, které jezdí ve špičkách a de facto po celý den, takže MHD jezdí poloprázdná, jelikož máme velkokapacitní vozy MHD.. No, ono jsme asi jediné město co to tak má, co tak sleduji.
ota
To je moc zajímavý názor, se kterým bych souhlasil, ale faktem je, že by bylo moc hezké, aby se nějak ty "výzkumy" DPMB dostaly i do veřejné sféry.. Jsou interní no, takže neveřejné, což je na nic.
Swan1
Takže milí swane1..
Včera jsem strávil odpoledne s přibuzným řidičem na lince 10, která je aktuálně nejvíce vytížená.. Lidi nikde. Chápu, že si v Brně asi nebyl, takže nevíš, jak to tady vypadá. Linka 12 to stejné.. Praha to nemá tak udělané, ale to je jejich vina a né naše.
Brno má velkokapacitní soupravy, praha je nemá. Brno v centru je srovnatelné, jelikož je zde až 11 linek co zde jezdí na jednom uzlu.

Brněnská pohádka?

65
# 03.03.2021, 12:31

Aidamko
Aha to máte super, u nás tomu nasadili korunu tím,že dali letní provoz, takže jezdí sem tam něco za 20minut. Naštěstí jezdím jen do práce busem a zpět pěkně pěšky, protože toto se nehodí..

381
# 03.03.2021, 12:42

Aidamko
Mas to nejake popletené.. Zajed si do Prahy..projed se po ranu v centru cimkoli a uvidis ty rozestupy.. Je to face to face a fakt nablizko.. a tlapka vedle tlapky..

388
# 03.03.2021, 12:45

Lucina
Jo, jo, když to tu čtu, jsem stále více přesvědčen, že jedinou vakcínou, která je schopna uzdravit společnost, není ta od farmaceutických firem, tou vakcínou je právě prožívaná skutečnost a to až do budoucích extrémů, ale to bude trvat ještě mnoho let..furt čekáme kdo provede zázrak, kdo se o nás postará, na koho svést, že něco není podle našich představ, které navíc mohou být úplně liché. Z posledních dní jsem poučen a ve zvláštním klidu, nasycen zážitky až k prasknutí..:cool:

53
# 03.03.2021, 12:45

swan1
Ale já se od začátku bavil o Brně. Hned v první příspěvku je dáno Brno. To, jak je to v dalších městech je mi jedno, ale ukazuje se, že v ostatních městech jsou benevolentní vůči šíření covidu-19 v MHD. Linka 1 v Brně je vždy narvaná.. Převeze denně několik 10 a možná i přes 200 00 lidí a i tak je aktuálně poloprázdná a to i další díky úpravě JŘ.

Je to škoda, že jinde to tak nemají.
Lucina
Jo, to jo. Tady máme prázdninový JŘ, ale obecně jezdí více spojů a linek, takže luxus. Raději se ale projdu.

65
# 03.03.2021, 12:47

palma
Já zase naopak poslední dobou jsem úplně vyčerpaná z té neschopné vlády..
Jediné co mě postaví dycky na nohy je dlouhá procházka a pobyt venku a když je ted pěkně tak i pivečko venku :cool::cool:

381
# 03.03.2021, 12:52

Aidamko
No ale tys reagoval puvodne na me, na muj obecny prispevek ohledne MHD a supermarketu..
Kde je oznacuju za rizikove prostory..a za tim si stojim.. I za tim, ze zadna relevantni data se z techto prostor zjistit ani trasovat nedaji.. Tak to proste je...

42
# 03.03.2021, 13:18

https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/oc-santov...

Třeba supermarkety určitě nepatří k místům, kde by se covid masivně šířil. Tam jde o to, že se virus šíří třeba mluvením bez ochrany, typicky škola, práce, rodina. V obchodu vezmete zboží a zaplatíte kartou. S nikým se nevykecáváte a s tím šířením přes předměty to nebude tak horké. Problematické to je ale v obchodech, kde se bavíte s prodavačem. Služby a hospody.

65
# 03.03.2021, 13:19

Mike11
ano,ale na druhou stranu tam chodí zase nakažení kteří ohmatají kde co, takže těžko říct no..

381
# 03.03.2021, 13:52

Mike11
On je dost problem v chovani lidi.. Donedavna roušky..a ani ty respiratory nyni , rozhodne nechrani na 100%.. A lidi vam klidne v nestrezenem okamziku doslova dychaji na zada, at uz u regalu se zbozim nebo ve fronte u pokladny.. Je to tezky..
2m odstup je pro mnohé neznámý pojem..

388
# 03.03.2021, 13:58

Lucina
Víte, ono se to šíří i tam, kde o tom ani nevíme, tohleto určování je pro srandu, mne zaujal černý humor jednoho zdejšího doktora.. Očkujeme staré nemocné, ohrožené, teď si vemte, že se virus přeorientuje a napadne mladší a střední generaci..a zbydou tu pak staří nemocní a děti...:!!:

32
# 03.03.2021, 13:59

Mike11
Zaplatíte kartou.. Hmm děkuji, za mě co nejmíň. Digitální stopa jak prase. Koupím něco v Mountfieldu na kartu a druhej den reklamy na netu na Mountfield? Na to mám moc rád svoje soukromí (jo diskutuju na netu, ale i to lze pošéfovat - tor, VPN a podobně). To jen bokem.

388
# 03.03.2021, 14:07

swan1
Jeden zážitek z Alberta...babča tak +80 jak jinak respirátor ne pod nosem, nýbrž pod bradou, tak jí říkám, asi jste si nevšimla, že vám to popojelo dolu, ona na to jojo, nandala si ho, poodjedu na deset metrů a babča šup dolu z respirátorem...no comment, ..to jeden nechápe.pak se divíme, když padají jak mouchy, chtěli to, mají to.

2745
# 03.03.2021, 14:25

palma
Tak třeba je očkovaná kdoví, já mám také zážitek, u nás na obci po chodníku šla ženská s dětmi, ani 1 neměl roušku, no comment, aspoň že nám ubyly 2 infikovaní sousedi ale je to na prd hlavně v těch nemocnicích:!!:

32
# 03.03.2021, 16:32

Tutugon
Vám vadí lidé venku na ulici bez náhubku? Víte, že takhle venku je při běžném míjení prakticky nulová šance, že někdo někoho nakazí? To už se ví dávno a vloni se uznalo, že nošení roušek venku je nesmysl. Jenže teď už neví, co by a aby to vypadalo, že něco dělají, tak to nařídili. Lidi naopak mají naštěstí rozum a pokud nejsou v davu, tak to většina nenosí. Alespoň tedy v Lounech ne. Ale možná je to u Vás jinak. Na SZ obecně lidi kašlou na pravidla více než jinde, přijde mi. Někdy je to dobře, jindy špatně.

ota
Avatar
2173
# 03.03.2021, 16:59

Na.Guru
Venku to taky nenosím, samozřejmě pokud nejsem někde v centru města nebo jinde kde je hodně lidí, ale tady na vesnici to nemá venku opravdu téměř nikdo. A je to rozumné, nošení venku je prokazatelně blbost, obzvlášť když nejbližší člověk je od vás třeba 20 metrů...
Prostě to chce používat rozum.

32
# 03.03.2021, 17:23

ota
Souhlas.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.