Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

53
# 26.02.2021, 12:35

palma
Byli jsme na tom lépe taky. Mluvil o tom Kubek s Flégrem, ale kde už si nepamatuji. Tady se ta situace taky trochu zhorší. Jinak ten smajlík s brejlema je celkem trefný poznatek a dodatek k té větě.

A ten poslanec Volný je co za kreatůru?... Právě obvinil vládu z masové vraždy. No, tak stačilo by srovnání s Katyní a bylo by vymalováno.

Tohle je úplně zbytečná komedie z jeho strany, dle mého názoru.

Dle mého názoru je ta situace způsobena destabilizací politického systému díky opoziční smlouvě Zemana a Klause z roku 1998. To začal ten hlavní chaos a začalo se tady kšeftovat s prachama a zdravím.

53
# 26.02.2021, 12:45

palma
Tak první vlna je snad v Březnu ne? Napíšu příště druhá vlna.

Ale tak si píchnout musíte vždy do všeho. Vždy.

Jinak NSS zrušil ten květnový výrok Městského soudu v Praze o zrušení opatření o volném pohybu a maloobchodu.

386
# 26.02.2021, 12:57

Aidamko
Já taky psal, že v první vlně..a píchám do toho, protože jsem "u zdroje", a fakt je jedno, kdo na té posteli leží, spíš bych třeba poslal zpět do Zanzibaru ty blbce, co se tam nakazili na dovolené, ať tam zkusí místní léčení u šamanů, sem dotáhli Africkou mutaci, kreténi.

272
# 26.02.2021, 13:51

palma
Je velmi nebezpečné soudit lidi podle volebních preferencí, je to přesný opak toho, co potřebujeme, ODS je dnes spíše strana drobných OSVČ, kteří samozřejmě nesouhlasí se sebemenšími omezeními a voliči ANO jsou ponejvíce důchodci, kteří mají strach o život, tak budou opatření spíše dodržovat, lidi se po únavné zimě těší do terénu a bude větší mobilita, na zahradu na chaty a chalupy, ven ze zamořených interiérů měst, pěkný popis reality i reakce v diskuzi jsou třeba tady https://hradecka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/9075-c...

Jinak já koupil Sulku-K a vápno na kmeny stromů a klidně budu celý březen na zahradě v lockdownu, pač to jen ořezat a pohrabat a promíchat zabere pár týdnů.

386
# 26.02.2021, 14:07

Yurri
Musím taky nakoupit, přes e-shop,, chtějí zavřít i zahradnictví, jinak ohledně doby virové...nerozlišuji podle ničeho, ale škola života je to náramná, i v mejch 56 letech, nelituju, že jsem do toho šel, teď tu leží i jedna 12 ti letá ve fakt špatném stavu, a z neosobního hlediska je osobní, mám doma stejně starou holku...a známí z okolí se nám začínají vyhýbat, co prej, kdybych to z té nemocnice dones..tož tak..:!!:

386
# 26.02.2021, 22:36

Yurri
Se mi otevírá kudla v kapse, když Bába tvrdí s pohnutím v hlase v Tv, že ho hejtmani prosili, aby vyhlásil stav nouze..před pár dny plakal, že bude hejtmany přesvědčovat aby požádali o stav nouze, většího šmejda těžko hledat..🤢🤮

ota
Avatar
2132
# 26.02.2021, 22:49

Yurri
palma
Ten člověk a jeho vláda jsou totální katastrofa, ale to co teď zas vymysleli už je vážně úlet. Jako pohyb po katastru obce... Pokud jste v Praze nebo v Brně či Ostravě, tak se tam bude pohybovat obrovské množství lidí, ale zase na druhou stranu máte dost možností pohybu. Zato tady na venkově jste uzavřen na velmi malé ploše mezi poli...Nejbližší les už je těsně mimo náš katastr, tohle logicky nebude nikdo ( já taky ne) dodržovat. Stejně tak když se pojedete projet na kole, tak asi nebudete kroužit 1,5km po jediné okresce v katastru, ale logicky pojedete dál. Jinak řečeno naprosto nesmyslné opatřeni, docela by mě zajímalo, koho mojí cyklo vyjížďkou nebo procházkou do lesa ohrozím.
Naopak pracoviště, odkud se logicky Covid nejvíc šíří, nejen že se neuzavřou, ale nemusí povinně ani testovat. No a taky si můžeme koupit i kytky, proč asi že. :)

386
# 26.02.2021, 22:58

ota
Kam by jste na kole jezdil, pěkně kupte cyklotrenažér a šlapejte na tom doma, to dává smysl, ne? Dostanete na to kompenzační příplatek 10kč..😀

50
# 27.02.2021, 09:16

Žralok Babiš si vždy prosadí své, není žádným tajemstvím, že na uzavřených jednání totálně seřve každého, kdo se mu postaví. Buď se mu musíte podřídit nebo to vzdáte, těžké klást odpor...

To nemůže dopadnout dobře, když to vede takový člověk.

378
# 27.02.2021, 09:50

aura33
Mozna, ze to cele jeden pozitivni dopad, pres vsechny tragedie soucasnosti, nakonec mit bude.. Ze ten zmetek pohori v podzimnich volbach..ze se socani uz ani nedostanou do parlamentu, ze uz do budoucna nikdo neumozni komousum strkat pracky do vladnuti v ČR.. Daň za to ale vsichni zaplatime obří..to uz je jasne dlouho...
Bohuzel je tu ale jeste jeden zlej zmetek, Zeman, kterej udela vsechno pro to, aby se nedostaly demokraticke strany k vlade v teto zemi..
Uz dal celkem jasne najevo, ze pokud se nepodari sestavit vladu s podporou Babišovi, radej jmenuje svoji urednickou vladu..
Zvrhlost tohoto ,,cloveka,, nezna mezí..Coz je ponekud pruser, jelikoz je prezidentem...

2673
# 27.02.2021, 10:55

Ty vole snad to nechytnu, sem musel odskočit rychle na záchod, trochu nevolnost, je to i příznak Covidu tak snad;-):!!:
No vláda dělá chyby no, hlaveň že omezují že na pěší výlet se může jen po katastru obce a fabriky nezavřou ha ha blbci to si nemůžu projít 3 km do lesíka na vzdoušek:(? Tam už to patří Pelhřimovu tak mám smůlu bohužel😔 na kolo taky můžu jen po obci, přitom má být celý týden zas krásné počasí, to naštve:!!:

ota
Avatar
2132
# 27.02.2021, 11:09

Tutugon
No v rámci okresu můžete na nákup. Tudíž prostě půjdu pěšky nebo na kole "nakupovat". Ovšem vede to zase jen k tomu, aby lidi hledali kličky, protože ty opatření se prakticky nedají dodržovat...

53
# 27.02.2021, 11:18

Obec je dle zákona i městská část, takže jsem zvědavej jak budu pendlovat mezi Ořešínem a Řečkama. No pěkně.. Katastr Řečkovic je kolem 3-4km... Ořešín má přes 10km.

No a za barákem mám hranici okresu. Bude sranda.

50
# 27.02.2021, 11:22

swan1
Je to smutné no, chce to někoho mladého, energického, slušného.
Když člověk vidí ve vedoucích pozicích státu takové lidi...

77
# 27.02.2021, 12:50

aura33
Ano mohli za to lidi, kteří si užívali léto, 3mesice to bylo uvolněné, ale začlo se to záhadně zvedat až po čtyřech, sakra, kde je chyba, neva, jedeme dál. Zahrádkáři, kutilové, prevíti, školáci taky za to mohli, smradi jedni, no a ten Mikuláš, Vánoce, Silvestr a Nový rok, zvěř, do nebe volající. No ale to není všechno, pokoutné chlastani, stříhání, a považte skolkáčkové ty taky a korunu tomu nasadili zmetci v kolbenkach a montovnách, pravidelné testy a respiky na ksicht a to by bylo.... Přijde jaro, vše nám zázračně začne klesat, páč jsme uvědomělí a všechno bude zalité sluncem...než přijde Veliké Září.

272
# 27.02.2021, 14:12

aura33
Jo viděl, parodie pěkná, ale že bych se tomu moc hihňal, mně to připadá trapné, fakt mi není vytlemených 20, jsou za tím desetitisíce mrtvých a statisíce smutných příběhů zchudlých rodin a ztracené budoucnosti jejich dětí, kvůli neschopnost vlády, před které jsem varoval už před lety, není nic horšího než jasně vidět, kam se řítíme a nemoci s tím vůbec nic udělat, přesvědčovat někoho je jen ztráta času a energie (dnešní zkušenost).

50
# 27.02.2021, 16:41

Yurri
Pro odlehčení, tak úplná bezmoc to není, jestli toho Babiše někdo dřív nezatluče, tak to po volbách snad převezme někdo jiný a schopnější.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.