Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

ota
Avatar
2126
# 25.02.2021, 22:57

Ursus
Nechci být přehnaně kritický, ale jsem přesvědčený, že kdyby tam byl téměř kdokoli, tak by to bylo lepší. Neschopnost Babišovy vlády něco řídit, organizovat a předvídat je neskutečná. Jediné co se jim podařilo je lidi totálně rozdělit. Doufám že už brzo tam skončí a k moci se dostane někdo schopný.
Každopádně politiku tady řešit nechci, k tomu tyto stránky nejsou ani určené, takže doufám, že to skončí dobře a brzy už nebude Covid omezovat náš život a ani komplikovat předpovědi počasí. :)

109
# 26.02.2021, 07:27

ota
Taky nechci zabředávat do politiky, ale třeba organizace očkování na úrovni města Brna je velmi dobrá. Nedávno jsem tam vezl svého dědu a byl jsem až překvapený, jak dobře to bylo zorganizované. Pokud by se dostatek vakcín dostal z centrály na nižší úroveň, nebojím se, že bychom to nezvládli.

2660
# 26.02.2021, 08:19

No co říct, vláda to nezvládla, prosincové uvolnění nemělo být podle mě, už to klesalo na 50000 aktivních případů a během Vánoc díky uvolnění přibylo dalších 50000-100000 případů a aby toho nebylo málo tak se sem dostala navíc britská mutace, už ji máme beztak na obci, škoda no, možná by jsme nebyly kdyby v tom osudným prosinci neuvolnili tam kde jsme teď:!!::zz: jako moji prarodiče už jsou očkováni, já půjdu taky jelikož se musí, jinak to ti mladí zase rozšíří😦 očkovat, očkovat no...
Včera dokonce vyšlo že se mají očkovat i děti pod 16 let, no uvidíme no..

63
# 26.02.2021, 08:55

Já si teda myslím,že za vše může vláda. Když jím odborníci radí dejte děckám roušky od 1.9.. néééé to je špatně. Dejte tvrdý lock down na podzim ...nééé to nedáme není potřeba. Rozvolníme na vánoce... Nechal tady zrujnovat malé podniky atd atd.. teď mu opět všichni radí musí se zavřít velké fabriky, musí se očkovat, musí se testovat
Copak se něco z toho co mu všichni radí dělo a děje??? Má jen plnou hubu blbých keců a tím to končí.
Hlavně,že jeho podniky fungují a budou fungovat a on dál vydělával miliardy..
Volal známý z Keni, tam už je polovina lidí naočkovaných ...
Maďarsko to samé, v Rakousku za týden 2,5milionu testů
A nám nařídí nosit respirátory. Opět nesmyslné uzavření krajů, když můžou jezdit do zaměstnání do jiného kraje... KDe se to šíří nejvíc právě v tom zaměstnání tak proč zase toto povolují.. Toto už je na palici a opravdu za to můžou oni

50
# 26.02.2021, 09:06

Lucina
Je to tak bohužel, Babiš se chvástal, že jsme best in covid na nějaký konferenci v létě. Viděl jsem takový video, kde Babiš říkal lidem, ať dělají všechno, jezděte do zahraničí, choďte do kina, na fotbal atd. atd. Jako by žádný covid už nehrozil, když začaly růst rychle případy v září Babiš se zase chvástal, že máme nejnižší úmrtnost na světě a opozice jen plaší, pamatuji jak se hrál zápas Slavie doma a stadion byl plný lidí bez roušek už v době, kdy byl výrazný nárůst, neplatila v podstatě žádná omezení. Až někdy v říjnu na poslední chvíli začala vláda něco konat a samozřejmě už pozdě a opět nasekali další chyby a nesmysly a do dnešního dne to šlo a jde jen z kopce a je to horší a horší...
Je to obrovská tragédie, jediné řešení je vyměnit zcela neschopnou vládu, pod kterou trpí celý národ...

No a s tím testováním, trasováním, očkováním a nakupováním prostředků to je zcela neefektivní, hlavně že mají půjčky nějakých 500 mld., rekordní rozpočty apod. když to nedokážou ani efektivně využít...

Když se podívá člověk kolem, tak v jiných zemích už se někam posunuli a nějak to zvládají, ale my jsme už nějaký ten měsíc best in covid... a stále se propadáme na nejhlubší dno. Ovšem Babiš nás uklidňuje tím, že nás čekají pekelné dny a je před námi totální katastrofa...

15
# 26.02.2021, 09:08

aura33
Jo nese. Nese taky odpovědnost za to, že nouzový stav není, že zákony jsou … ani nebudu psát jaké, protože každý nový zákon je složitější, nepřehlednější, nesrozumitelnější a nevymahatelnější než předchozí - trend minimálně 15 - 20 let, že na každého odborníka se najde jiný odborník, že ať se odůvodní cokoliv jakkoliv, tak vždy může být jiný (odborný, právní, obyčejně lidský...) názor, že se točíme na nepodstatnostech a myslíme si že slovíčkařením něco vyřešíme (nejlépe otočení fyzikálních zákonů), že doba je tekutá jak kuřavka, že...

Jo, jo, viník je jasný a to je dobře, protože viníkem se vše vyřeší.
Jo a myslí si někdo, že někdo někoho za něco popožene k odpovědnosti a že ho odpovědnost dožene? Ale no tak...

Stojíme jak blbci před blokem domů a přemýšlíme jestli ho obejít zleva, zprava, nebo projít pasáží středem a my furt stojíme a řešíme a odůvodňujeme a když se rozhodneme, tak vzápětí najdeme dosud nezvážený protidůvod a nebo shledáme, že jsme si to dostatečně neodůvodnili, nebo přiběhne někdo a řekne tudy tedy ne a vůbec si při tom nevšímáme, že ten blok domů se nám mění z novostavby na chátrající zříceninu a následně neznatelné pahorky sutin porostlé vegetací a je už vlastně úplně jedno kudy se přes něj vydáme...

63
# 26.02.2021, 09:15

aura33
Ano to by bylo řešení jen se bojím,že není za koho je vyměnit. Nikoho rozumného tam totiž nevidím :(
Na všechno měli rok, celý 1 rok a neudělali vůbec ,ale vůbec nic !!!!!!!!! Jen teda nechali zkrachovat "pár" firem :(:(:(:(
Hlavně nechápu jak můžou zase nařídit nouzový stav, který nám je úplně k ho..u

15
# 26.02.2021, 09:26

Aidamko
Znám několik mladých v okolí a řeší to samé. Zkoušky na krku a problém kontaktně řešitelný za pět minut se distančně stává téměř neřešitelným.
Držte se a ať to dobře dopadne!

Osobně jsem v trochu podobné situaci a bez vytáček přiznávám, že mi kovid situace (v této oblasti) zatím spíše vyhovuje.

Co se nějaké jednoty týká, tak to začíná být spíš každý sám za sebe, ne že by to jindy bylo výrazně jinak.

15
# 26.02.2021, 09:31

ota
No, myslím že to je tak padesát na padesát, s tím někým lepším. Je to taky o troše štěstí a zatím to vypadá spíš tak, že kam Motýle stoupnou, tam exkrement...

Moc nesdílím brzký konec. Možná si trochu užijeme léta, ale pokud... (moc proměnných), tak s podzimem zase něco.

Zlatý počasí...

271
# 26.02.2021, 10:38

Ursus
Bohužel sebestředný miliardář co chce řídit stát jako jeho firmu, který si dosadil do všech úřadů za 7 let sobě loajální lidi místo schopných a vládnoucí jen menšinově nikdy nemůže v pečlivém krizovém řízení založeném na vědeckých datech a víceoborové spolupráci uspět, to je přece jasné, to je průser i bez pandemie, bylo to jasné od doby jeho premiérování, nemá na to, stejně jako prezident na prezidentování, jsou to relikty minulosti, bonmoty nebo charisma to nezachrání, ale tak půlka lidí to neumí a nechce pochopit, teď za to tvrdě zaplatíme všichni. Lepší by byl opravdu kdokoliv, samozřejmě ne někdo z dlouhodobých podporovačů téhle vlady (KSČM +SPD).

42
# 26.02.2021, 11:05

Yurri
Otázka do jaké míry by si jiná vláda vedla dobře v covidu. Virus se šíří tak, že se dva lidé potkají a předají si ho. Podle průzkumu nejvíce lidí, kteří porušují pravidla jsou voliči ODS. Přesně na opačném konci je ANO.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kdo-volil-ano-c...

385
# 26.02.2021, 11:38

Mike11
No, tak třeba Klaus senior už s tou rýmičkou leží, ale cítí se dobře, až na to, že necítí nic. Dnešní zážitek..jdu ráno nakoupit, vevnitř ochranka kontroluje..a má respirátor hluboko pod rypákem.asi taky volič ODS..:cool:

271
# 26.02.2021, 11:41

Mike11
To už asi bohužel nezjistíme, delegování úkolů a managerské kompetence se učí na střední škole, lidi co to znají z komunismu a dávají přednost mafiánskému stylu řízení nechme proboha co nejdál v jejich domovině na východě.
Nemám problém dodržovat i něco s čím nesouhlasím, jsem říkal, že počítám s uzávěrama silnic, klidně i zákaz vycházení na pár km, lidi co to dodržují musí ale vědět, že to má smysl a že se nedodržování exemplárně potrestá, to je přece jednoduché pochopit.

385
# 26.02.2021, 11:52

Yurri
Co jeden může chtít od vedeni státu, když ten nejčelnější praví, že ty velké podniky jsou rozhodující a tvoří většinu HDP a proto je nelze zavřít, a v další větě řekne že ta většina je 40%..to je na pár facek, a smočení ve Vltavě..:D

53
# 26.02.2021, 12:08

Jsem byl dneska taky nakoupit a lidi normálně všichni v respirátoru, tak jsem se pár lidí aji zeptal jak přežívají a i když nevolili ANO, tak říkají a shodují se na tom, že jim ta opatření nevadí a že nechtějí dopadnout jako v Čechách, takže obyvatelům Čech děkujeme.

Máte to u nás. Lidi se tady spojili. Tedy aspoň v Brně.

63
# 26.02.2021, 12:19

Aidamko
Ano tady taky všichni nosí spořádaně i venku už od pondělka:cool:

53
# 26.02.2021, 12:25

Lucina
Mě to třeba nevadí, ale je mi jasné, že né každému to bude lhostejné.

Já abych se politicky vyjádřil k politickému stavu. Za mého mládí byl premiérem Paroubek a zrovna odcházel Gross. Já si jen nechci domyslet stav našeho zdravotnictví pokud by tady byla situace jako v roce 2005 či 2009, kdy v prvním případě byl ministrem David Rath a v druhém případě se hroutila vláda Mirka Topolánka a nastávala krize.

Ta současná situace je prachbídná, ale snad tím očkováním se zlepší. První výsledky mluví jasně a pro očkování, ale chápu lidi co se nechtějí očkovat. Do toho bych nikomu nemluvil.

Omlouvám se za odběhnutí od tématu, ale musíme zde nastavit i nějakou laťku historickou.

Klidně mě kritizujte. Jsme demokratičtí.

385
# 26.02.2021, 12:31

Minulý týden jsem vezl pána z Hané na lehátku v Kladenské nemocnici, nějak mi ani nepřišlo i jen přemýšlet nad tím, zda by nebylo na místě, odeslat ho do jeho rodného kraje.. Mám dojem, že v tom vlaku jede cekej svět..ostatně, neví někdo, jak to bylo na té Moravě při první vlně covid?:cool:

63
# 26.02.2021, 12:32

Aidamko
Mě ty respirátory vadí docela hodně, já jsem pro české nano roušky , které teda i mám.. Daleko líp doléhají,sedí a dá se líp dýchat. v práci jsme dostali čínské respirátory :(
Ano bohužel zdravotnictví je špatné už dlouho, tady to jen dokazuje...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.