Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

65
# 18.02.2021, 09:17

Yurri
Tak to máte potom štěstí s tou školkou. Mám 2 kamarádky co takové štěstí bohužel nemají. Jedna u Zlína , druhá Praha.
Jistě,že by se nemělo otevírat momentálně nic,ale zase chápu živnostníky atd... takto to taky dál nejde. Proto mi přijde logické aspoň ty malé obchůdky kde se vleze 5 lidí a dá se tam kontrolovat bezpečnost.
V obchodním centru to opravdu nelze a ve škole taky ne...to můžu z vlastní zkušenosti potvrdit. Ještě do těch 12-13 let jsou ty děcka ok.. Maturanti??? ti se vám akorát tak vysmějí do xichtu, když jím řeknete ať si nasadí roušku nebo umyjí ruce

65
# 18.02.2021, 09:21

Mike11
Já nevím,ale mě přijde,že buď nechodíte nakupovat nebo nevím.. Když jdu k nám do malé masny, je tam max 5 lidí, rozestupy,roušky všichni mají, není problém..
Jdu nakupovat do Nákupáku,chci maso... hlava na hlavě, někteří roušky dole, nikdo nic nekontroluje a neřeší.. Taky jak.. mají tam davy musí se věnovat své práci prodavačky , že...
Nákupáky jsou pro rodiny co nemají celé dny dělat a chodí tam na výlety na celý den... fakt super a hodně bezpečné no :D:D:D:D:D:D:D

42
# 18.02.2021, 09:48

Lucina
Za celou dobu pandemie (kromě léta) jsem v OC Šantovka neviděl nikoho bez roušky. Když se v prosinci otevřely obchody, v každém druhém krámě byl prodavač bez roušky. Možná je to někde lokálně jinak, ale ty z malých obchodů a živnostníky nikdo nekontroluje, velké řetězce se kontrolují lépe. Mají na to ochranku. Pro lepší pochopení, ano v malých obchodech by šlo dobře kontrolovat dodržování hygienických opatření, ale není tam vůle ze strany toho obchodníka. Budete dobrovolně vyhazovat lidi bez roušky z vašeho podniku? No nemyslím si ;-)

Když si celá rodina vyjede do nákupáku tak je to taky v pořádku. Ty lidi přeci sdílí jednu domácnost a tak by se i tak nakazili doma od sebe.

Další věc je, že se v supermarketu s nikým nevybavujete, i když jste ve frontě stále je riziko mnohem menší než ve službách nebo v obchodě s oblečením (kde často prodavač/ka nabízí vám osobně zboží, 5 minut na vás mluví..)

65
# 18.02.2021, 10:01

Mike11
Tak to potom máte úúúúúplně jiné zkušenosti než já no.. V OC jsem byla jen vyzvednout foto a čekala než otevřou.. X náctiletých posedávalo, KFC na klíně, sundané roušky .... to mluvilo za vše.
U nás zase v jiném větším OC žádnou ochranku nepotkala.. Sestra pracuje v obuvy v OC kde každý druhý roušku bud pod nosem nebo na bradě, kde na tak obří prodejnu, je málo prodavaček takže to uhlídat vůbec nejde.
A pokud rodina v nákupáku je v pohodě ale těch rodin je tam tisíce takže úplně přeplněno, každá druhá rodinka si veme zase KFC nebo Mc donald do ruky takže opět sundané roušky a promenádují si to mezi přeplněným OC..
Toto je teda aspoň má zkušenost

42
# 18.02.2021, 10:01

Já bych jinak malé obchody otevřel, ale musí tam být kontrola ze strany policie ČR.
¨
Je tam někdo bez roušky?
Je tam více lidí, než by mělo?

Pokuta 10.000 na místě bez dohadování.

Pokud někdo žije od výplaty k výplatě a bojí se pokuty, pak by měl dodržovat co dodržovat musí. Je to jeho rozhodnutí porušit nařízení a zaplatí za to.

42
# 18.02.2021, 10:09

Yurri
Moc pozitivní být nejde, když v Praze zbývají poslední 4 lůžka na JIP a Blatný vyzývá k anarchii

388
# 18.02.2021, 10:21

Mike11
Dokud si stát bude dělat z lidí prde.l, nebudou nařízení respektovat. Malý příklad, jeden zaměstnanec onemocní, malá firma, všichni jdou do karantény, 14 dní, náklady hradí zaměstnavatel, za všechny, prý si to pak odečte z daní, z jakých, když má zavřeno, a to se třeba dvakrát zopakuje, dokonce jde do karantény i když je očkovaný..a hypoteku, leasing, pronájmy, energie zaplatí Babiš? No, může dát zaměstnancům výpověď, pak musí zaplatit dvě výplaty a odstupné a pak se může oběsit, a umře s covidem, protože se mezi tím nakazil..Začínám být pro variantu, každý sám za sebe..

65
# 18.02.2021, 10:41

palma
Taky bych už byla pro každý za sebe, jen se bojím o ty nemocnice a doktory, sestřičky atd... O to mě jde asi nejvíc
Nám teď chtějí v práci nařídit respirátory, testování a očkování..Taky se mi to nelíbí.
Proč budu nosit respirátor, když mám domácí roušku s českým nano vláknem které má účinnost 99,9% ... očkovat?? no se zlbáznili asi :D:D
Prostě to vláda vše poku...a a nedivím se, že toho mají lidi už dost..Já teda pořád do práce z práce takže mě se to nějak extra nedotklo.. nakupuji potřebné věci stejně přes net a do potravin si zajdu k nám do malého českého obchůdku kde je vše

Včera mi přišel starší pán, sundal roušku, olízl prst a vytáhnul papír ze složky a ten mi podal... Já na něj hleděla..Ono je to celkem těžko někomu něco říkat když polovina neposlouchá :D:D:D
Zase poslouchat něco, co je úplně nesmyslné taky nejde, že ;-)

48
# 18.02.2021, 11:02

Ze pada pocet nakazenych v nekterych zemich beru tak, ze se banda promorila (mam koronu a nemam priznaky, tak co delam? Nic nevim o tom, chodim do prace atd). U nas teprve vse zacne, az se zacne testovat ve skolach a v praci. To zacne narustat neskutecnou rychlosti.
Jinak naslinit si prsty vidim kazdy v obchodech u starsich lidi. Pokladni uz jsou na to alergicke a pani odmitla tuhle bankovku prebrat. Je to dobre. Pan to preda bankovce, z bankovky na rukavice pokladni a pak krasne na moje zbozi, ktere bude markovat. (ano je to spis pohadka, ale stat se muze). Proste bohuzel, nekteri nemaji mozek.

388
# 18.02.2021, 11:18

Hurec
Tak oni si ty prsty ocucávají i když otvírají pytlik na rohlíky, pak se pohrabou v pečivu a trádá ke kase s rouškou pod rypákem, bych to fackoval..:(pak je za deset dní vezu na lehátku v nemocnici..

42
# 18.02.2021, 11:23

palma
Nařízení budou respektovat, pokud budou padat pokuty. Češi si do peněženky nenechají šáhnout a raději vše dodrží i když nesouhlasí.

Jenže policie řeší vše domluvou, nebo raději dělají, že nic nevidí..

42
# 18.02.2021, 11:26

palma
Jenže varianta každý sám za sebe znamená, že necháme vyhladit jednu skupinu obyvatel na úkor druhé. A to je taky proti ústavní a situaci v nemocnicích to nevyřeší.

65
# 18.02.2021, 11:26

Hurec
palma
Ano o tom mluvím a většinou se bohužel jedná o staré lidi co toto dělají, takže prsotě Sám každý za sebe s takovýma nejde :( Kdo mi funí za krk v supermárketu, zase jen důchodci...
Né že by mě tato situace bavila,ale když ti lidi nechápou, co se dá dělat..

42
# 18.02.2021, 11:31

Lucina
Skutečně důchodci? Já nejvíce vidím generaci 40 - 50 let, která vyrostla v komunismu a tak hygienické pravidla v pandemii vnímají jako návrat komunismu, ne jako racionální chování. A tihle mají pak rodiče 70-80 let, které nakazí.
Tomu odpovídají i počty nakažených podle věku: https://zpravy.aktualne.cz/widget-koronavirus-vse-...

388
# 18.02.2021, 11:38

Mike11
Jeden z praxe, vylezu před pavilon, jeden postarší vyleze ven, zastaví se, sundá roušku, vyleze jeho mamina, udělá totéž, vyleze další, kouká na ně, jé ahoj Máňo, sundá roušku a pomalu objímačka.. Když jim řeknu, že ať si to nandaj, nebo ať aspoň jdou jinam, odpoví, že jsou venku aže ať jsem zticha. Víte co, ať si umřou, jejich volba, a nevidím sebemenší důvod k nějakým ohlledům.
P.s. Asi tak 25-30% na intenzivce jsou lidi hluboko po těch 70 let..

65
# 18.02.2021, 11:43

Mike11
U mě je to kolem 70 teda no

65
# 18.02.2021, 11:53

palma
Ano polovina důchodců co potkám roušku nemám a oni mají být ti ohrožení??? tak sakra už!
Já roušku venku nenosím. Pokud vidím,ale že jde někdo naproti mě, nasadím...projdeme, sundávám. Snažím se být venku co nejdýl a dýchat vzduch a né se dusit, ale samozřejmě ani nikoho ohrožovat,takže to dělám jak to dělám
V obchodě atd jasné,že rouška s nanovláknem

42
# 18.02.2021, 12:04

palma
Já zase potkávám spoustu starších lidí (zejména 70+) s respirátorem. Nejde to takhle hodnotit, i respirátor je vám k ničemu když se pak nakazíte v nemocnici od zdravotní sestry, která "si myslí" že je covid podvod.. A nemyslím teď zrovna JIP, běžnou návštěvu lékaře třeba s jiným problémem. Nemocnice jsou hned po práci druhým zdrojem nákazy.. je mnoho případů, kdy důchodce přišel do nemocnice s banalitou, dostal covid a už se nevrátil..

Opatření jsou vám k ničemu, když si "lidi myslí" a policie jim domlouvá. Fungovat může jen represe a tady totálně selháváme oproti jiným zemím.

388
# 18.02.2021, 12:21

Dneska v nemocnici přivezou pacienta s covid, sice zvláštním vchodem, přepraví se uzavřenou cestou, když to jde, a přijme ho, kdo může, a ten, druhý den bude mít ambulanci..dobrá, nemíchejme ambulantní s personálem covid jednotek, akorát mohou pacienti v sanitkách umírat, páč je nebude mít kdo přijmout.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.