Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

64
# 18.02.2021, 13:13

palma
Mě se strašně líbí,že nemáme vakcíny.. kdo stopl u nás výzkum??? to jsou podle mě fakt ču....

42
# 18.02.2021, 15:40

Lucina
K čemu vlastní vakcínu, když už jich je vyvinutých několik? Teď jde hlavně o distribuci a výrobu. U nás se bude vyrábět Novavax.

387
# 18.02.2021, 15:49

Mike11
A k čemu je těch několik, jedna stojí za h...o, nechtějí ji ani zdravotníci a další nejsou k dostání..:D

77
# 18.02.2021, 16:03

palma
Navíc pořád mají velkou spoustu vedlejších účinků, které pro nejohroženější skupinu obyvatel nejsou procházkou růžovým sadem. To procento není zrovna zanedbatelné.Pořád nikdo nevysvětlil, proč už se to tu nerozjelo ve velkém s ruskými vakcínama, brzdí to evropské orgány?, proč? nechce to ruska strana? mají nižší účinek? Rusové nejsou schopni pokrýt poptávku? nebo poptávka není?

387
# 18.02.2021, 16:11

charlie
Mě je to putna, nemíním se v dohledné době očkovat, i když možnost nákazy mám nyní asi docela vysokou, času dost, akorát mne ser.e, že jednají o tom, aby bez očkování nemohly děti do školy, ale, jako povinné to očkování nechtějí udělat.. To nemá logiku.:!!:

77
# 18.02.2021, 16:20

palma
Jako s těmi kurzy, povinně nepovinné, nepovinně povinné.

387
# 18.02.2021, 17:00

Mike11
Asi jste to špatně četl, psal jsem, k čemu je vakcína, kterou odmítají i zdravotníci a k čemu jsou nám ty další, když nejsou k dostání, a mimochodem, i očkovaný musí do karantény, když je ve styku s nakaženým..no comment...ta vakcína je mě, osobně, na dvě věci, podnikatel nechá naočkovat všechny zaměstnance, pak se potká s nakaženým a je mu to na prd, karanténa a tím pádem velké problémy..na co je očkování...na...jo a vy ještě horujete proo pokuty..co takhle je dát všem, co nosí roušku pod rypákem, jen přes ústa?

42
# 18.02.2021, 18:48

palma
No vy to nechápete, očkovaní v současnosti musí i tak do karantény, protože je tu 10.500.000 stále nenaočkovaných. Nemáme data jak moc je to velké riziko, to ale neznamená že to tak bude navždy. S přístupem nenaočkuju se asi bude..
A ano pokuty bych dal i těm co nosí roušku pod rypákem, protože takhle rouška fakt nefunguje.

273
# 18.02.2021, 19:59

Jenom 1 poznatek z praxe k těm rouškám týkající se hlavně zmiňovaných důchodců, mám pár měsíců brýle a s rouškou po 1 výdechu vůbec nic nevidím, speciální sprej stojící tak 4 x tolik co nanorespirátor ffp2 tomu zabrání tak na 15 min., výsledek = hádám tak 3/4 důchodců se nemůže v praxi aerosolovému viru ubránit, zbytek to potentuje díky chybné manipulaci nebo mají jen obyčejný hadr na kapénky. Tahle můžeme rozpitvat jedno opatření za druhým. Tyhle bych pokutovat fakt nechtěl. Puboše bych bez testu vůbec nikam nepustil, stejně jako lidi do práce, není prostě jiná cesta, než se zaměřit na ty díry v cedníku opatření, líbí se mi ty kloktací PCR nebo covid ala alkoholtestery, v neděli děcka naflušou a večer písnu SMS výsledek, na pohodu nebo jako takovej advetní kalendář, vyndáte čokoládu, tam z druhé strany vlhčenej ubrousek, kterej vám podle barvy po flusnutí ukáže pozitivitu a děcka budou nadšený;-)

387
# 18.02.2021, 20:16

Yurri
Jo, testovat, testovat..ještě jedna věc z mé probíhající "praxe", všichni co dělají na covid jednotce vřele, v případě prvních potíží, či při podezření doporučují megadávky vitaminu C, ale ne Cetebe, toho s postupným účinkem, lipoCaskor forte, je prý nejlepší..takže tak..

77
# 18.02.2021, 20:19

Yurri
Já mám zkušenosti při broušení, že mi při výdechu neutíká vzduch podél nosu, který mi zamlžuje brýle jen u dražších respirátorů ffp2, ideál je ffp3 s výdechovou klapkou. Ten by ovšem museli nosit všichni, stejně by nám byl ale na pytel, páč viry si najdou cestu oční sliznicí.

273
# 18.02.2021, 21:12

palma
https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/vitamin-c-d-zi...

Beru toho tolik, že mi připadá, že nemůžu být nemocnej ani kdybych chtěl a kupodivu (musím zaklepat) ono to zatím funguje, i manželka už mi cosi zobe, pač prej není tak nachrchlaná.

charlie
Oční sliznicí se do těla dostane prej jen malá virová nálož, s brýlemi prokazatelně ještě méně, to mrkání má asi něco do sebe, ale pro jistotu bude lepší si občas pobrečet, důvody si teď určitě každý nějaké najde, ale doma bych z toho pravidlo raději moc nedělal;-)

64
# 19.02.2021, 07:33

Mike11
Viz. Palma... víc k tomu nemám co dodat jestli to nechápete

64
# 19.02.2021, 07:42

charlie
Yurri
Vitamín D3 zároveň s K2, vitamíc C a zinek je teď základ no.. Beru už od loňského jara a musím zaklepat jsem zdravá:cool:
Já co jsem nově koupila od výrobce z Liberce ty nano vlákna do roušky, musím říct,že brýle se mi mlží o 80% míň, takže az mě naprostá spokojenost teda no

64
# 19.02.2021, 09:07

palma
Jo ,ale že B... dojel ze Srbska a měl být v karanténě nikdo neřeší, že přišel do styku s nakaženýma a má být v karanténě taky nikdo neřeší...
Takže ten zm..d by si měl zamést nejdřív před svým prahem

387
# 19.02.2021, 09:17

Lucina
Tak ale měl Primule ušákovi říct, že s ním ukončuje spolupráci, a hygiena ho měla šoupnout do izolace...:) Jinak jsem zaznamenal toto https://www.lidovky.cz/svet/kdo-se-neda-ockovat-mu...
No a jsme kousek od diktatury...jsem zvědav, kdo by platil odškodné v případě následku očkovaní

64
# 19.02.2021, 09:24

palma
Ano hygiena atd to měli říct, tady je právě vidět co za bordel u nás se děje a pak se všichni diví,že toho lidi mají plné zuby tady těch .........
Tak u nás toto můžou nařizovat jak chtějí, když neumí naočkovat ani tím co mají pro pár tisíc lidí :D:D:D

42
# 19.02.2021, 09:35

Jak říkám, generace 40-50 let považuje hygienické opatření a vakcíny za diktaturu a komunismus (doufám že jsem se věkově trefil :D ) a pak jsme na tom tak špatně. Až palma najde jiné řešení než je genocida obyvatelstva, dejte vědět.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.