Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

387
# 26.11.2020, 12:38

Yurri
To není dobrá strategie, teď se vyrojí spousta poznámek, že jde JENOM o strašení.. nechápu, stačí se k tomu postavit pouze objektivně... pokud možno.. to by mohlo třeba i stačit..plus objektivně zpracovat výstupy.

273
# 26.11.2020, 12:59

palma
Jemu je to jedno, lepší počítat vždy s horší variantou a jestli to někoho vystraší, tak je to jeho věc, nesmí se nechat, mnohem lepší než problém podcenit nebo podlehnout konspiračním teoriím, které zjednodušují realitu a pak jste mimo a ještě snadno ovlivnitelný, to je ta skutečná prohra, nikoliv počet mrtvých, ale počet žijících slepých. Lidi ale nemají čas, ani chuť, ani kapacity rozmotávat složitější nebo i jen košatější problémy, proto je potřeba změnit vzdělávání a transformovat ekonomiku na znalostní, teď je to vidět v plné nahotě.

77
# 26.11.2020, 13:15

palma
Yurri
Díky takovým individuím navštívilo Onen svět nemalé množství lidí z letošních úmrtí navíc ( mimo jiné, aby mě Mike 11 nechytal za slovo).
Jinak za šíření poplašné zprávy hrozí případně až 5let odnětí svobody, to by si měl ten pán uvědomit.

77
# 30.11.2020, 18:45

palma
No to je naaadhera🤮, doslova vlhký sen každé vlády, každého režimu. Tak po těchto víc, než drzých návrzích to snad dojde i těm nejzatvrzelejsim Covidovcum k čemu slouží Covid a všechen humbuk, divadlo, zastrašování a zkreslování statistik kolem něho.

42
# 30.11.2020, 20:09

"Zákon by měl platit od července příštího roku"

Přitom stačí povinně naočkovat na jaře celou populaci a podobné nesmysly nemusí být ;-)

273
# 30.11.2020, 20:18

palma
Jo myslím, že je to celkem srozumitelné, spíš mě zajímá, že pokud sečtete prodělavší Coronu (0,5 milionu lidí) a děcka a mládež do 30 let (ti se očkovat fakt moc nebudou), tj. celkem 35 % populace, tak jak Blatný docílí 100 % proočkovanosti zbylé dospělé populace, to chci vidět tu kampaň, pač polovina stačit rozhodně nebude. Navíc se nechávat očkovat někdy v předjaří, kdy už bude virus slábnout asi není úplně ideální, pač do října do další vlny vám ty protilátky s velkou pravděpodobností nevystačí.

charlie
Co čekáte od téhle vlády, ode zdi ke zdi ve všech směrech, centralizace hygieny je ale jasná věc a tenhle nástřel se bude doufám ještě revidovat, stejně tak sjednocení sociálních služeb a zdravotnictví pod 1 ministerstvo atd.

110
# 30.11.2020, 20:47

Yurri
Jo, protilátky, vakcína má být aplikována 2 x a s účinností na půl roku tj. 4 dávky každý rok. Imunita si bude chrochtat blahem. Tipuji, že významná skupina lidí bude mít určitě nějaké vedlejší účinky. Přitom stačí každý týden pěkně topinka na sádle řádně ochucená českým paličákem a zapít heřmánkovým čajem oslazeným bezovým sirupem. Před heřmánkem smekni, před bezem klekni. Někdo říká, že to jsou babské pověry, ale já díky bezu a heřmánku snížil respirační onemocnění celé rodiny na třetinu. A když něco přijde, trvá kratší dobu se toho zbavit.

77
# 30.11.2020, 21:30

Mike11
Osobní uhlíkové skóre, sociální kredit, Covidpass, zákaz používání aut se spalovacím motorem, utopie?, ve jménu dobra a maximální kontroly...
Snad někdy procitneš, osobně si to nemyslím, ale modlím se za tebe...

42
# 30.11.2020, 23:15

ludvicek
Proto je třeba povinně naočkovat všechny - 90% alespoň, aby se virus neměl jsk šířit a vymizel. Pak by další očkování nebylo potřeba. A zrovna jaro nám dává ten benefit, že přes léto se obecně respirační viry nešíří.

42
# 30.11.2020, 23:17

charlie
Vždyť povinné očkování není žádná novinka

77
# 30.11.2020, 23:29

Mike11
To je taky zcela v pořádku. Co není v pořádku, je srovnávání velmi silné rýmy, kam Corona patří, s nemocemi, které jsi uvedl.
Slovy imunologa Jiřího Šinkory:
Nevím, jestli je možné, aby ministr zdravotnictví přirovnal koronavirus k příušnicím, neštovicím anebo spalničkám. Bylo to ve zprávách a doufám, že to byl nějaký fejk. I to se na internetu objevilo, ale nevěřím tomu, že člověk na takovém místě nemá základní znalosti v oboru virologie a imunologie. Koronaviry nejsou ani chřipka, ani poxviry. Kdy to konečně někdo pochopí?“ vypálil otázku.
Takze zkusil jsem to, uvidíme...

42
# 30.11.2020, 23:51

charlie
Spalničky mají nižší smrtnost jak Covid.
Např. při větší epidemii ve Francii se nakazilo 20.000 lidí, z toho 10 zemřelo. -> smrtnost 0,1%. Stejně tak celosvětově na Covid zemřelo zhruba 10-20x více lidí jak na spalničky. Proč ockujeme proti nemoci, kterou 99,9% přežije?

Některé koronaviry způsobují nachlazení, MERS však zabije každého druhého. Fakt to nefunguje tak, že jsou stejné a mají stejné projevy.

77
# 01.12.2020, 00:16

Mike11
Nejde o smrtnost, jde o to, že stejně jako na koronaviry, které způsobují rýmu, se tisíce let nevymyslela učinná vakcína, jiné to nebude u koronaviru způsobující Covid.
Min.4x do roka bodanec s nejistými výsledky, panbuhvi jakými nasledky, to není lákavá vyhlídka. Zkus pochopit oprávněné obavy...

42
# 01.12.2020, 00:39

charlie
Už je funkční a otestovaná. A právě narozdíl od chřipky SARS-Cov2 nemutuje rychle tudíž se jednorázové plošné očkování vyplatí a zastaví epidemii jako u těch spalniček. Chřipka má každý rok jiný kmen a je nutné každý rok vyvinout novou vakcínu, tedy se čistě ekonomicky nevyplatí očkovat všechny.

110
# 01.12.2020, 07:46

Mike11
Kolego, já jsem proočkovaný vším možným a nedělám si iluze, že jsme jako Husákovy děti dostávali nějakou hypermoderní vakcínu. Co jsem o tom četl, dostávali jsme do těla klasicky celé živé buňky, jen oslabené, v lepším případě mrtvé. Takže myslím mám dobrý základ přežít i tohle. Ale způsob, jakým se to prezentuje, mě teda zvedá ze židle. Co mě napadne jako první, je slovo rychlokvaška.

273
# 01.12.2020, 12:04

ludvicek
Tak to byl cíl, aby to byla rychlokvaška, každopádně tyhle nové vakcíny prošly vícero testy před vlastní registrací než jakékoliv jiné, i kdyby stejně účinné (Sputnik), navíc pro výrobce nebudou výdělečné, dají je na trh za náklady, cenu bude tvořit distribuce a aplikace popř. cla.

Spíše mě opravdu zajímá, jak Covid dále zmutuje, protože pokud nebude nějaká výrazná zimní vlna, tak by mělo smysl se očkovat spíše na podzim příštího roku třeba v září, protože k nějaké změně určitě za tak dlouhou dobu dojde.

Jinak nevím, co teď čekají od antigenů, i když zadarmo, každý nebude chtít riskovat karanténu na Vánoce.

42
# 01.12.2020, 13:42

Pro zajímavost počet zemřelých do týdne 43. Vrchol bude v týdnu 45, to se ještě ten kopec téměř zdvojnásobí do výšky. V současné době jsme však ještě nad týdnem 43, takže ten kopec bude nejen vysoký, ale i dlouhý. Týden 45 byl někdy před měsícem.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/umrti-reci-cise...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.