Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

77
# 02.12.2020, 16:31

Mike11
Tady mám taky počty, jak se zrovna hodí do krámu no...

19.11.2020
24.11.2020 ráno
24.11.2020 dopoledne
42
# 02.12.2020, 17:44

charlie
Proto ty data ČSÚ nezveřejňuje každý den, postupně data validuje a doplňuje zpětně. Třeba si něco přečíst první o metodice, až pak nasazovat alobalovou čepici na hlavu a psát teorie o tom, jak si stát vymýšlí.

77
# 02.12.2020, 18:01

Mike11
Slušný pokus, ale na pohádky už nevěřím ;-)
Vůbec si nedělám iluze o tom, že i ta data nejdou znásilnit podle potřeby, v dnešní době.

42
# 02.12.2020, 18:16

Tohle mě baví :D Tak je to vždy, když se konspirační teoretik plete ve všem a celou dobu věří na pohádky, jako poslední argument používá, že je vše zfalšované včetně tvrdých dat z úmrtních listů :!!:

Teď trochu z druhé strany - Babiš a jeho vláda pokazila na podzim vše, co se dalo. Spousta lidí zkrachovala a spousta zemřela. Po příštích volbách nejspíš jeho vláda skončí. Neměl by jeho zájem být teď falšovat statistiky, ale směrem dolů? (= méně mrtvých, otevřené podniky, všichni happy). Alespoň trochu logiky do toho konspirování, prosím.

77
# 02.12.2020, 18:39

Mike11
Dobře Mike, dám ti hádanku.
Od začátku téhle komedie bylo provedeno cca 3mil.testu na Covid, které odhalily 528 000 pozitivních, chceš-li nemocných, nakažených, rozsevajicich smrt, vyber si. V tomto počtu lidí je i nemalé množství lidí, kteří se na testy nedostavili a byli tudíž automaticky pozitivní, řekněme 10tisic, asi jich bude víc, ale budiž. Co se s nimi stalo? Jsou vyléčení? Jsou nadále nemocní? Umřeli? Kdo to rozhoduje? Na jakých základech?

42
# 02.12.2020, 19:00

charlie
A co mi řeknete na to co jsem psal předtím? Odbočování od tématu je další typická vlastnost pro konspirační teoretiky, ale i pro Babiše, když dojdou argumenty :!!:

Ale tak dobře:
- Z 500.000 pozitivních zemřelo 2%, tzn. zhruba 10.000 lidí včetně těch, co se nedostali do statistik.

- Nemoc mohlo prodělat celkem asi 1,5 miliónu obyvatel česka. To nám dává smrtnost cca 1 - 0,5% což se shoduje s odhady v jiných zemích.

- Celkem 1M může mít v současné době protilátky. Super, ale protilátky vydrží jen pár měsíců, bude to pokračovat každou zimu a každé jaro.

- Cca 50.000 z nich má zničené plíce a doživotní následky.

- Každý zestárne, každý bude mít jednou dočasně oslabenou imunitu po operaci nebo po jiné nemoci. Důsledek Covidu bude, že se průměrná délka života zkrátí o cca 10 let.

Jaké je řešení toho celého problému? Vakcína. V UK se příští týden začne očkovat vakcínou od Pfizeru, která je schválená a otestovaná lépe, než jiné vakcíny, které se běžně používají. Teoreticky může mít vakcína vedlejší účinky u jednoho z 10.000. To je však mnohem nižší riziko, než při prodělání Covidu. Do těla se totiž dostane mrtvý virus, část jeho RNA na kterou se vytvoří protilátky. Je to mnohem bezpečnější, než dostat do sebe živý virus, který se namnoží a zničí plíce.

77
# 02.12.2020, 20:12

Mike11
Tak oni se nedostali do statistik....:!!:
Krásně nám ta čísla klesají co?, méně se testuje a jde to hezky dolů ,před Vánoci. Garantuji ti, že jakmile by zítra zvedli testování na 40-45k, jsme do týdne na stejných číslech jako před měsícem. Po Vánocích se na to najede, neboj.
Kdybych takhle svařoval, jako se dělá sběr dat v tomto Uzbekistánu a nejen tu, tak mi všechno spadne na hlavu.

# 02.12.2020, 20:23

Taky jsem to měl a v produktivním věku kdy beru léky na vys.tlak jsem 3 dny necítil, měl jsem sem tam přes 38 C, byl jsem chvílema unavený a spal i 18 h denně, pak mě bolely nohy, zimnice, dva dny jak bych vylezl na Everest, kašel, nemožnost se bez dávivého kašle plně nadechnout, chuť k jídlu minimální a pak návrat k normálu, jak pro prodělané chřipce, co si jako dítě pamatuji.. Zajímavé bylo, že jak mě bylo ještě při teplotách a ustupujícím stavu kováče chujovo, měl jsem negativní test. To mě dovádí k myšlence, že ty testy z 👃 budou pravdivé tak na 80 % i podle toho, jak vám v tom nose zašťouraj. Jako je pravda co vím, že lidi přes a kolem 60 někteří s kovidem umřeli. Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší" A KDO TO TVRDÍ ? Samozřejmě úplná zbytečná kvantitativní nic nezajímající informace :zz: Možná tak nějaký pavědec z Návratu do budoucnosti s kočkou tohle může tvrdit...::D

# 03.12.2020, 21:23

palma
Relevantní článek z I-dnes ? Anebo spousta papouškování a doměnek ? Zjišťujete si zdroj těchto (de)zinformačních bludů, zaměřený na to co chcou aby si lidé mysleli ?
Podobně laděné jako seznam a články p.Honsové..
Ale ta paní na té fotce je fajna s tou reálnou mlhou v pozadí;-)

111
# 04.12.2020, 11:33

Yurri
Snad bude mít i tato rychlokvaška - vakcína příbalový leták. Nedílnou součástí takového dokumentu musí být i vedlejší potažmo nežádoucí účinky. V klidu si to přečtu a podle toho se rozhodnu. Pokud budou vakcíny bez příbalového letáku, posílám na SÚKL stížnost a žádost o doplnění dat. Nelze jen tak ignorovat správnou praxi (GMP).

275
# 04.12.2020, 21:55

ludvicek
Tak ona je to rychlokvaška jen kvůli odstranění administrativních bariér, aspoň je vidět, kde je vždy největší zdržení, o kvalitě vakcíny nemám sebemenší obavy, spíš logistika, skladování, načasování dávkování, to mě zajímá, fakt to nedělají debilové a na koleně, musím se smát tak 90% reakcím, ale chápu, půlka lidí je zmatených a půlka naštvaných, to se pak těžko hledá rozumný pohodový diskutér, co je nad věcí no.

Jinak jak jsem teď slyšel jednoho ministra, jde o omezení mobility jako takové, vždy bude v opatřeních s někým problém či nějaká nespravedlnost, to ale není podstatné, hlavní je se nepotkávat s vícero lidma, žádný MHD, busy, obch. centra apod., prostě tam, kde je fluktuace lidí, u mě naštěstí no problem.

77
# 04.12.2020, 22:14

Yurri
Proč tedy v ČT nejsou každý den odborníci (imunologové, vakcinologové) a nedělají osvětu národu.
Místo nich tam jsou Blatný, Prymula, Kubek, Flegr a melou ta svá vizionářská moudra.
Kdyby Covid nebyl jen kouřová clona a my nemířili do totality, tak bych tvůj názor sdílel.

42
# 05.12.2020, 02:12

Yurri
Přesně, ta vakcína je poměrně dobře otestovaná. Navíc pochází z vývoje vakcíny proti SARSu, takže to fakt není nic nového narychlo splácaného. U hodně vakcín se čekalo, až se nakazí dostatečné množství testovaných lidí, aby byl důkaz, že funguje. Což u covidu je poměrně rychlejší. Ale vysvětluj to aeronetům :(

Jinak uvolnění restrikcí ukazuje, jak uzavření maloobchodů bylo důležité. Mobilita lidí se zvýšila několikanásobně. Obchodní centra jsou plná, dříve byla poloprázdná. Plné jsou MHD, i vánoční trhy. Bude to ještě zajímavé. Myslím si, že kolem Vánoc budeme opět best in covid. Kumulativně jsme měli jeden čas nejvíce případů na světě.

Na druhou stranu plně chápu, že hospody i maloobchody mají velké ztráty a mnozí zkrachovali nebo skončí po Vánocích. Jenže to je opět vina nezvládnuté epidemie, nezvládnutého trasování a nerespektování určitých pravidel ze strany lidí.

Věřím, že vláda by ty peníze dala zavřeným podnikům, ale nejde to. Nemůže brát peníze na dluh.

Už v létě jsem varoval, že jdeme do něčeho jako je dlouhý neúplný lockdown za ceny mnoha životů i ekonomických ztrát. Bohužel se to naplnilo. Lose-lose situace. Zatímco Asijské země mají win-win situaci. Ale opět, vysvětluj to aeronetům a facebook sdílečům.. :(

77
# 05.12.2020, 09:06

Mike11
Co to je "poměrně přesně otestovana vakcína"? Byli testováni převážně zdraví jedinci? Byli testováni i jedinci s různou škálou nemocí, které existují? Jak se to u nich projevilo?
Pro upřesnění, nemám Facebook, nejsem čtenář Aeronetu;-)

111
# 05.12.2020, 15:37

Yurri
Tak na koleně vyrobená samozřejmě není, ale mám rád tvrdá data. Příbalový leták by měl podat přesnou informaci - kolik lidí z tisíce má například průjem. Mohli by jeden takový leták zveřejnit ve všech novinách a bylo by po spekulacích.

Jinak dříve jsem hojně spolupracoval s QA oddělením jedné farma firmy a ta administrativní bariéra má své opodstatnění, třeba aby v dokumentech nebyly bludy jako obsah železa ve špenátu. Proto veškeré dokumenty nezávisle čtou a podepisují 2 lidé. No a ono je těch stránek hodně.

Jednou jsem bral na malárii malaron, to byl aspoň letáček, každý desátý třeba trpí bolestí hlavy, každý padesátý má zácpu, jeden ze sta má podivné sny... To už by byla lepší terapie jako že Švejka- 3x denně klystýr a chinin. Může být formou ginu s tonicem:D.

275
# 05.12.2020, 18:17

Říkám, bez důvěry občanů ve vládu to nemůže nikdy dlouhodobě fungovat, nechápu, proč to musí stát tisíce obětí, aby lidé prohlédli takovou prázdnou marketingovou skořápku, jakou tady 6 let předvádí AB a jeho ANO:
https://www.drbna.cz/drbna/blogy-a-komentare/6910-...

77
# 05.12.2020, 19:01

Yurri
Výborně, takže viník je Andy(nejsem fanda AB ale...). 6let opozice dělala vše pro to, aby to skončilo novými volbami, nebo úřednickou vládou, neměla vůbec žádný program, jen program Antibabis. A ani v této době nijak nepomáhala, naopak omlatila mu o hlavu uzavření, pak rozvolnění, příliš, brzy, příliš pozdě, umělce nechává chcípnout atd.atd.
Srovnej si to Yurri, pořád má 30-35% podpory a vážně pochybuji, že bychom si polepšili s Marijánkovými kluky v čele.

275
# 05.12.2020, 20:26

charlie
Viník není jen AB, ale hlavně ti, co mu uvěřili a pomohli mu, o opozici jsem neřekl ani slovo a bylo by hodně krátkozraké a naivní postavit vše na antibabišizmu, je to o mnohem hlubší krizi společnosti, která dovolí podobným zrůdám vyrůst, to už dnes vidí skoro všichni, i Piráti a STAN budou mít víc nebojte, s jednoduchými nálepkami na mě ale nechoďte, prozrazuje to o vás víc, než si myslíte;-)

388
# 06.12.2020, 17:45

četl jsem si na novinkách... a docela se mi líbil tenhle příspěvek:
Květa Číhalová
Před 1 hodinou

Podle toho co tady čtu, tak u nás také zemře ještě hodně lidí. Ale asi to je právě ten zvláštní účel této epidemie. Je nás všude moc a jediné co nám jde dobře, je jak důkladně zaneřádit planetu. A většinou se o to důsledně starají právě ti lidé, kteří jsou bezohlední a omezení. No a ti také patří k těm, kteří zlehčují tuto nemoc a chovají se sobecky a hloupě. No a ti se z 90% nakazí a ať se pak děje vůle ne Boží, ale "covidová". Buďto přežijí a už na to nezapomenou, nebo odejdou navždy. Nedá se nic dělat. Rozumní to přežijí a bude na tom světě určitě lépe.

docela zajímavý náhled na Covid...:!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.