Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

42
# 23.11.2020, 12:00

charlie
Nerozumím proč si přejete nárůst mrtvých o 600%. Současných 200% stačilo, aby krematorium nestíhalo spalovat těla. :!!: Naštěstí opatření fungují, ale na rozvolňování to není, bude třetí vlna po vánocích. Na jaře by se mohlo začít očkovat a bude snad po pandemii.

77
# 23.11.2020, 12:29

Mike11
Nic takového si nepřeji, rád si počkám na skutečná čísla v únoru, březnu, mimochodem kam zmizela chřipka?

# 23.11.2020, 12:44

Nechat se očkovat tím nevyzkoušeným sajrajtem může jen čistokrevný idiot, jehož mozek, díky covidu, už narazil na svůj limit.

42
# 23.11.2020, 12:47

Pokud si to nepřejete, pak buďte rád za opatření, která očividně fungují.

Chřipka zmizela, protože se nemá jak šířit díky těm stejným opatřením.

42
# 23.11.2020, 12:48

Lištička
Já nevěděl, že se vám tolik líbí lockdown :D

272
# 23.11.2020, 19:11

Mike11
Je to masakr co se tady děje, vesměs je tady hodně staré obyvatelstvo, za týden tady v důchoďáku v Újezdu zemřelo 30 lidí, v nemocnicích po kraji hodně pomáhá armáda, tady nejsou žádné velké nemocnice žádná fakultní nic, nemají kapacity, nedá se to srovnat s většími městy, celý kraj je jako 1 fakultní, školky taky zavřené, určitě to tady na rozvolňování není, PSA chápu, ale kde je starý známý semafor, který by mi řekl, jestli se nákaza šíří komunitně nebo teda už ne.

109
# 24.11.2020, 10:44

Včera mně to došlo, že korona je vlastně jen katalyzátor současného úpadku civilizace a to nejen ve vztahu ke kvalitě ovzduší. Dávám 2 příklady, které v poslední době registruji a jejichž kořen je velmi hluboko v systému.

Znečištěné ovzduší měst volá po elektro autech. Ovšem ty se do města nehodí, protože není kde nabíjet (převaha bytového bydlení). Naopak se hodí k rodinným domům s garáží, jež jsou ale spíše na venkově, kde je ale nižší znečištění. Místo aby vyráběli levné malé lehké elektroauto, vyrábí nekolikatunové SUV, protože se zaplatí.

Dále vymahatelnost práva v oblasti ochrany ovzduší.... Máme v Brně - Slatině průmyslovou zónu a zákaz vjezdu do středu obce kamionům, aby si to řidiči nezkracovali. Ti tam ale vesele jezdí, neboť není strážníka, který by je pokutoval. Tak občané dýchají zplodiny z kamionů. O bezpečnosti na přechodech ani nehovořím. Jezdím tam denně a denně tam 1 náklaďák potkám. Asi si půjdu někam stěžovat:!!:.

272
# 24.11.2020, 19:23

ludvicek
Proto říkám elektro je sice inovace, ale s bojem proti změnám klimatu to nemá vůbec nic společného, díky špatnému ovzduší zemřou v EU statisíce lidí ročně, takže určitě to má smysl v postižených místech řešit, u nás ale 10 % dieselů tvoří 50 % všech emisí ve městech, takže rezervy jsou evidentně úplně jinde, navíc když teda všem jde tolik o životní prostředí, tak co třeba emise z pneumatik, které jsou až 1300 x horší než výfukové hm?
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/emise-prac...

Jinak myslíte si, že venkovní nošení roušek je povinné? Kdepak, bylo zrušeno a ministerstvo zdr. se ani neobtěžovalo ta svoje nařízení pořádně zdůvodnit, jen za to by měl někdo okamžitě jít: https://advokatnidenik.cz/2020/11/20/ministerstvo-...

386
# 24.11.2020, 20:04

Yurri
No, ještě si tipněte, kolik kapaliny do ostřikovačů se spotřebuje třeba v ČR ročně, a věřte tomu, že je to vlastně pitná voda, čím si ta skla lidi ostříkají..plus mikroplasty ze všech možných umělohmotných částí vozidel... atd, atd,..jedense nediví nárustu nemocných.. já mám naštěstí gilbertův syndrom, tak mi civilizační choroby moc nehrozí, holky to po mně zdědili, tak mají dobrou výbavu, ale není to všezachraňující..:)

109
# 24.11.2020, 20:52

palma
Yurri
Ono už jen to, že pro přepravu 80 kg (takový normální chlap), musím rozpohybovat 2 tuny SUV, to je prostě "efektivní". A je vcelku jedno, na co to jede. Chtělo by to po městě auta do půl tuny, to by byla spotřeba. A brzdy by vydržely násobně déle a spousta dalších výhod.

386
# 24.11.2020, 20:56

ludvicek
Ty samý dvě tuny mají pomalu i ty nejmenší elektromobily, díky té baterce, co si vozí s sebou..mini Renault ZOE váží 1700 kg bez posádky..:cool:

77
# 25.11.2020, 13:33

palma
Ano, konečně lockdowny, nedostatek sester a doktorů (karanténa), odložená vyšetření, operace, strašení a'la Flegr, nošení infekčních hadrů apod. přináší své ovoce.

42
# 25.11.2020, 14:15

charlie
Zajímavé že i přes omezenou péči na jaře nebyly nadměrné úmrtí. Co je ještě zajímavější, korelují s počtem úmrtí na Covid a očividně jsou hodně podhodnocené.

Ale konspiracni teoretici si stejně budou interpretovat data způsobem, aby jim to sedělo do vlastní pravdy. Stejný člověk tu hlásil, že ty úmrtí jsou vlastně na dopravní nehody s pozit. testem a tak se to neprojeví na celkových úmrtích.. a ups, je třeba vymyslet novou teorii a hlásit ji na internetu :D :D :D

Celkem začínám věřit, že covid už každý druhý prodělal a asymptomaticky se projevil ztrátou racionálního myšlení u velké části společnosti. :!!:

77
# 25.11.2020, 14:58

Mike11
Pro některé lidi vše nepohodlné, nehodící se, opačné názory, než jsou ty jejich, budou vždy teorie konspirační i kdyby to měli na čele vypálené:D.
Tak pro dnešek to stačí konspiratore, aloha.

272
# 25.11.2020, 15:08

ludvicek
Určitě, bejt technickej typ, tak si nějakou tříkolku vytisknu na 3D tiskárně z recyklovatelného plastu, dneska už to jde i z kovu, cena zlomková, baterie něco jako na kolo, využil bych v tom i to moje dřevěné uhlí co dávám do půdy jako palivo, materiálu nekonečno, odpad veškerej žádnej, nápadů mraky, ale hybaj makat ven.

42
# 25.11.2020, 15:10

charlie
Co je pro koho nepohodlné? A jo, pro konspirační teoretiky si připustit, že se spletli :D
A že jejich dezinformace mají tentokrát na svědomí lidské životy i zkrachované podniky :!!:

77
# 25.11.2020, 15:29

Mike11
Lidské životy a krach firem mají na svědomí lockdowny( mimochodem pěkně hnusné slovo, které se v češtině překvapivě uchytilo).

42
# 25.11.2020, 15:49

Lockdown je následek, nikoliv příčina. Před tím jsem varoval už v létě, že nezodpovědnost a šíření šílených konspiračních teorií nás dovede opět do lockdownu. A tady jsme.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.