Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

272
# 14.11.2020, 14:29

charlie
Stačil mi ten konec, o svobody jsme nepřišli ve skutečnosti, ale model to je, hm takže o ničem, slabé teoretizování, zaměřil bych se na informování o důležitosti vakcinace, v odborných kruzích je jasno, ale lidi jsou zmatení, naprosto chybí vysvětlovací kampaň, měla běžet od léta, 2složková vakcína bude stát cca. 160 Kč, jen aplikace stojí 200 Kč, uvidíme co ta distribuce, výrobce ji dodá za výrobní náklady, takže zlomek skutečné ceny, chřipková má menší účinnost, v tomhle není důvod malovat čerta na zeď.
Tohle je zajímavější https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-mutace...

33
# 14.11.2020, 15:01

Yurri Zda se, ze vakcinaci se nam driv nebo pozdeji podari vyselektovat mutace coronaviru na ktere vakciny zabirat nebudou. Tak jen doufejme ze nebudou horsi co do prubehu a nasledku nez to co mame ted.

272
# 14.11.2020, 15:37

Ai-kun
Určitě budou nebezpečnější mutace, jak u corony, tak u chřipky, ta je mnohem mutagennější a ptačí nebezpečnější, přirovnal bych to teď k frontám z Atlantiku, jedna se rozpadne, ale umožní další projít dále.

77
# 14.11.2020, 16:31

Ai-kun
Yurri
Tak snad po včelkách nedojde k selekci lidí no..... nějaká miliarda sem, nebo tam :!!:

272
# 14.11.2020, 16:49

charlie
To zase ne, je úžasné, jak když se chce, tak je vakcína na světě velmi rychle, osobně by mne zajímalo, jak proběhla poslední fáze kl. testů, tj. kdo ji nechá na sobě dobrovolně testovat a neví, jestli nemá jen placebo (princip testování 50 na 50, prej celkem 40 tis. lidí), lidi tady dostanou topku na talíři za pár šupů a ještě remcají, telata, jsou jak ty antiočkovací matky, trochu naivní, ale samozřejmě za ně může stát, který se k negativním následkům očkování nepostavil čelem a neumožnil transparentní odškodňování, uvidíme jak to bude tentokrát.

Jinak v Rakousku od úterka zákaz vycházení i přes den, u nás přes 10 tisíc nakažených lékařů, sester, zdravotníků a ost. personálu, síla.

77
# 14.11.2020, 17:17

Yurri
A to tě ani trochu netrka, že je vakcína takhle rychle připravená?, červík nehlodá?
10k lékařů a sester pozitivních, mizivé procento nemocných a to je kurva rozdíl, ovšem jako strašidlo účinné...

272
# 14.11.2020, 17:42

charlie
Ne, když se chce a jsou prachy a jistota odbytu, tak to jde o dost rychleji, tyhle společnosti ty procesy nefixlují, jinak by si už neškrtly, to vám garantuju, nejsme v Rusku, tam bych strach měl, viz státem řízený doping. Hlodáte na špatné adrese, spíš mi to ukazuje, když je to za výrobku takhle levné, jakej obrovskej byznys ostatní vakcíny a vůbec celý farmaprůmysl je, což není nutně špatně, záleží, z jakého úhlu se kam podíváte, pitvání ale skončí na nedostatku inf., holt soukromý sektor.

77
# 14.11.2020, 18:56

Yurri
Proč zrovna se bát Ruska, vždy byli v tomhle oboru světovou špičkou, a že stát řídil doping?, co to s tím má společného?, v ostatních státech mají na starosti řízený doping soukromé společnosti, tak jaký v tom je rozdíl? Viz tým Seveřanů, od Ågeho po Ivera je to oficiálně samý astmatik zobajici zakázané látky:D

272
# 14.11.2020, 19:32

charlie
Tady to máte, účinnost nerozporuji, ale nedůvěřuji státnímu aparátu, jinými slovy, místním vědcům věřím, vím, že jsou to kapacity, ale vše ostatní je naprosto nedůvěryhodné, viz povolení pro testování později než aplikace, Putin to dobře ví, a proto se na tom zviditelnil a udělal píárko, v létě to bylo testováno naprosto minimálně, přesně takhle se to dělat nemá. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus...

77
# 14.11.2020, 22:28

palma
Pche, proti nám jsou žabaři. My máme PSA a když se necháš oočkovat, staneš se hrdým majitelem Covid pasu a můžeš cestovat po celé únii:D, aniž bys musel být testován, říkal to Blatnej...

386
# 14.11.2020, 22:44

charlie
Covid pas.... tak se říká tomu bezkontaktnímu čipu?:!!:

77
# 15.11.2020, 17:23

Trochu toho černého humoru...

42
# 16.11.2020, 01:02

Normální lidi se nechají naočkovat, konspiratori budou dál žít v lockdownu. Já jsem pro :D

272
# 16.11.2020, 08:19

Mně spíš zajímá, když jak tvrdí Blatný je potřeba proočkovat min. 70% populace, jak se stát postaví k odškodňování případných negativních následků po očkování, ono i kdyby mělo problémy pouze 0,01 %, tak je to docela dost, stát tady bude muset na vakcínu přemluvit dobrou třetinu populace, pač jinak by to nemělo kýžený efekt a bohužel jeho autorita je naprosto v troskách, takže s tou dobrovolností to bude bachrlaté, odmítače bude muset poněkud stigmatizovat a na dlouhou vysvětlovací kampaň už ani není čas, ty covid pasy jsou logické.

Tady máte jak to chodí ve farmaprůmyslu v Číně, tyhle autoritativní režimy jsou opravdu odstrašující příklad. Jinak všimli jste si, že potrestání rozšíření čínského viru nikdo neřeší? No jak chcete, až bude Covid 2, SARS 3 a nevím co ještě, tak Čína to i při 10% smrtnosti přežije, postižené i s rodinami (pro jistotu) zahrabe a jede se dál, ale co my? Za blbost a neřešení původce se holt platí:https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cina-ockova...

77
# 16.11.2020, 09:03

Mike11
Je celkem logické, že se lidi do očkování nepohrnou, nikdo neví jaké bude následky, vakcína nebude mít dlouhodobou účinnost atd. Je mi proti srsti poslouchat, že očkovaní nebudou nosit roušky (oni nemohou být infekční???), ještě víc mě irituje nálepkování za jiný nazor, označováním jako dezimformator, konspirator apod.
Tyhle kydy si laskavě odpusť a strč si je za klobouk, díky.

386
# 16.11.2020, 10:21

Mike11
Kdybych to parafrázoval, normální lidi po očkování třeba nebudou normální a ti normální zůstanou v lockdownu normální...:D

63
# 18.11.2020, 08:52

To nám to zase pěkně vymysleli páni politici.. My už nejsme v kocourkově, my už jsme vážně v prd..i
Doufám aspoň , že ti co tyto zmr.y volili teď mlátí hlavou o zeď

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.