Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

64
# 12.11.2020, 07:36

palma
Už ať jdou někam s těma svýma výmyslama opravdu.. Zase už pouští děcka do škol, přitom je vidět , že situace je pořád stejná.. Jen málo testují nechápu proč a velice hlásí jak ubyly počty nakažených, ano jasně že ubylo když testů ubylo cca o 10 tis.. V neděli se radují z 3500 nakažených a kdo se podíval na testy? 13 tisíc když jích mužou udělat až 50? Trochu k smíchu ...

77
# 12.11.2020, 08:25

Lucina
Také nerozumím tomu, proč nedrží testovací lajnu. Na druhou stranu z denních 40k testů se 5k občanů na test nedostaví a jsou automaticky pozitivní, takže co nám vlastně ta čísla říkají, že.

64
# 12.11.2020, 09:03

charlie
Chápu,ale i tak,že jo .. nejdřív chce testovat celou ČR a teď nejsou schopní otestovat 50.tis lidí denně když kapacity na to jsou..
Zlaté Slovensko..tam jako čumím docela jak to valí

386
# 12.11.2020, 10:12

Lucina
No, lidi se uzavřeli do bubliny koronaviru, ani nevnímají, co se dějě okolo, jelikož mám za ženu veterinářku tak vím, že obrovsky se šíří mixomatoza divokých králíků, prasečí mor, koronavirové nákazy malých zvířat.. dovolím si konspirační otázku, neděje se s tou přírodou něco, a lidstvo čumí akorát najeden svůj problém, někde se, dle mého, děje něco zásadního, mám dojem, že co nevidět budeme koukat až dokoukáme..až ty choroby pobijou na co přijdou, začnou si hledat jiný druh živočicha, ideálně ten, co se nejvíc přemnožil..

64
# 12.11.2020, 10:17

palma
JJ o prasečím moru jsem též slyšela.. Jasně,že si příroda dělá pořádky, to tvrdím pořád..

# 12.11.2020, 10:54

Lucina
Klesá i procento pozitivních testů takže je zřejmé, že vrchol této vlny máme už za sebou. A proč by se jako mělo více testovat? Na testy jdou ti co tam mají jít. Určitě se najdou tací, kterým zavolá hygiena a na testy nejdou, ale myslím, že to procento bude hodně malé. Ty postihy co za to hrozí jsou v době nouzového stavu vysoké. Takže myslím, že na tom není nic špatného, že se méně testuje. Nebo jestli chcete aby se bezdůvodně testovalo více nic vám nebrání se objednat na placený test.

A že jdou děti do školy je v pořádku. Malým dětem koronavirus vůbec neublíží a ta škola jim dost chybí. Mám neteř ve 2. třídě a chudák byla celou druhou polovinu 1. třídy doma a ještě aby zase byla doma dalšího půl roku. Online výuka u těch malých dětí není zdaleka tak efektivní. Oni se potřebují učit živě a mít kontakt s dalšími dětmi. Navíc to hodně uleví rodičům. Jediné co to bohužel naruší, je že by se pak tyto malé děti neměli vídat s prarodiči, ale je to bohužel něco za něco. Co je víc škola nebo jednou týdně návštěva babičky? Za mě pro malé děti asi ta škola.

77
# 12.11.2020, 12:04

JohnBattler
Souhlas, prckové ať jsou ve škole.
S tím mizivým počtem lidí, kteří se na test nedostaví, bych si nebyl jistý, mám to vypozorované ze svého okolí, a ti lidé jsou bez postihu. Nechci se ale hádat, je to jedno.

64
# 13.11.2020, 07:03

JohnBattler
Chápu,že je zbytečné testovat když nejsou lidi nakažení, já se jen prostě bojím,že to tak není,že se ty čísla nějak upravují atd no.. Víte jak už jím nevěřím ani pozdrav takže proto tak reaguju..

K těm dětem: ono jako jasně ať jdou do školy, jenom ať už proboha dostanou ty rodiče rozum a neposílají je za prarodiči.. co já slyším od kamarádek kolik nakažených mají každý týden ve školce.. je to docela mazec..

64
# 13.11.2020, 07:05

charlie
Ano hodně lidí i v mém okolí nešlo na test a bez postihu a hodně rodičů nedalo své dítě na test i když přišlo do styku s nakaženým dítětem..

273
# 13.11.2020, 10:17

Jak jsem říkal někdy v létě, lidé by měli být k testování pozitivně motivováni, jinak se na to logicky vybodnou, éra front je pryč, proč to zase trvá, než to někdo pochopí. Očkovací strategie opět žádná, vakcín budeme mít 5 mega a zase bude problém s logistikou jako na jaře s ochr. prostředky, ta vakcína je velmi citlivá, prostě RNA a skladování při - 80 uff. Británie má naprosto do detailu vypracovaný očkovací plán, co, kdo, kdy, kde, odkud, s kým a pro koho, tady jen jakýsi cár papíru od vakcinologické společnosti, prej se na to bude potřeba podívat, chápete to někdo? Můžu pokračovat v rozpočtu, vyhodnocení dopadů současných opatření...

64
# 13.11.2020, 10:25

Yurri
Česko = Kocourkov a to mi nikdo nevymluví... je to něco šíleného co se tady prostě děje..Očividně nejsme schopni nic vyřešit pořádně. Nemáme žádné plány co a jak.. a když už tak ty plány se mění každou hodinou ...Dyt doteď nemají ani domovy seniorů testy.. kde to kur... jsme ...Nic nebudu se rozčilovat a opět přestávám sledovat dění kolem covidu a už uplně přestávám sledovat co leze z huby některých politiků

273
# 13.11.2020, 16:42

Lucina
Korona naopak krásně odhaluje (ne) připravenost a (ne)schopnost naší vlády, chytrý stát se poučí, ale tady je to hodně prohnilé, zachraňují to srdcaři jako zdravotníci, armáda, hasiči, dobrovolníci. Teď jsem náhodou našel tohle:https://echo24.cz/a/SNLY9/babis-miri-ke-tretimu-ko...

42
# 13.11.2020, 17:37

Yurri
Vakcína by měla být povinná a dostupná v co nejkratším čase pro všechny. Jedině tak bude možné vir vymýtit kolektivní imunitou.

# 13.11.2020, 17:44

Než se dát povinně očkovat, to ať mě raději rovnou zastřelí.

77
# 13.11.2020, 18:25

Mike11
Wow, sajrajtem, který má za sebou pár měsíců testování, s následky pro lidský organismus horšími, než udělá samotný virus(třeba ne, ale ruku do ohně za to nedám).
Ty máš taky slušně rozdané karty🤔

42
# 13.11.2020, 20:12

No a právě kvůli biomatkám a konspiračním teoretikům musí být očkování povinné :D

77
# 13.11.2020, 20:21

Mike11
Nemám proti tomu nic, ale doteď to mělo nějaký čásek, cca 10-15let, ten vývoj. Nebo chceš abychom dopadli stejně jako s Thalomidem?

33
# 13.11.2020, 23:25

Mike11 No, jenom aby to nezpusobilo zdravotni komplikace lidem kteri to uz prodelali. Nejsem sice expert na vakciny, ale to ze se bezne neprovadi vakcinace behem nebo po prodelani nemoci ma urcite padne duvody, a nebudou to asi jenom ty financni.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.