Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

386
# 17.03.2020, 16:00

Yurri
Má se pouze přežehlit napařovací žehličkou, a bacha na případné gumičky, ty nežehlit, zničilo by se to..

77
# 17.03.2020, 20:28

Nejlepší volba je respirátor z nanovláken a s aktivním stříbrem, které před pandemií vyráběla u nás firma Pardam jen okrajově, nyní chrlí jen a jen respiratory jako berušky.
Leč k tomuto produktu se běžný smrtelník dostane asi až po pandemii.:(
https://www.denik.cz/regiony/roudnice-pardam-respi...

272
# 17.03.2020, 22:45

charlie
líbí se mi jejich šátek, multifunkční, nemusí se žehlit, ručně pratelný s jistotou dlouhodobé účinnosti, nastavitelný v přiléhavosti, vypadá hezky, pecka, máme šikovné firmy, ale pro našince úplně na nic, samozřejmě, že mají mít všichni pracovníci ve zdravotnictví tyto vysoce efektivní roušky na skladě dávno k dispozici.

A teď mi řekněte, máte ještě důvěru slibům politiků, prognózám ekonomů a finanční odolnosti našich tolik opěvovaných firem, koncernů, apod.?

272
# 18.03.2020, 07:08

charlie
Po tom volám pořád, jenže tady se morální nenosí, ani smysl pro detail, na prevenci se kašle, každej je laxní a o spravedlnosti se jen kecá, všichni vidí jenom jak z toho co nejvíce vytřískat, z takové povahy se mi chce zvracet, přidejte závistivce a udavače máte dokonalý obraz současné společnosti, zpětně bych vyhodnotil všechny tyto nemorální nabídky, neprošla by jediná bez trestu, hnus tohleto, neschopnost vlády je tady v přímém přenosu a lidi si to zase nechaj líbit, ach jo.

272
# 18.03.2020, 21:56

Jinak pokud se chcete skutečně chránit, tak opravdu spíše používejte rukavice, na kovech vydrží virus o dost déle než ve vzduchu v aerosolech přes kapénky, na plastech dokonce 2 - 3 dny, provizorní rouška je spíše symbolické gesto účasti a povědomí o nařízeních, i když hezké. Pro desinfekci rukavic podle mě stačí mnou zmiňovaná Lesana a pak je nechat oschnout na slunci, toho je a bude dostatek;-)

386
# 18.03.2020, 22:41

Yurri
zajímavá záležitost, všechny kapacity doporučují po návratu z rizikového prostředí popít teplý nápoj a vypláchnout s ním ústa, virus prý v žaludku a polykacích cestách nepřežije a nápor teplého nápoje mu prý nesvědčí, stejně jako pryskyřičné látky s cibule.. takže čaj a jako zákusek pořádná cibule!:D

272
# 19.03.2020, 07:16

palma
Panáka 60% slivky po každé procházce a je klid, ať vám manželka nalije (zlatý časy), jinak bacha na ty pendlery, jenom v Horním Rakousku je více než polovina potvrzených nakažených jako u nás v celé republice a oni si jezdí až 100 km pro virus do vnitrozemí, obrovská chyba, půlka jihočeských nakažených je z dovozu od pendlerů z Rakouska, copak to nikdo nevidí? Zrušení jejich výjimky je zadarmo a výsledek mnohem efektivnější než povinné roušky za miliardy (lidi už si dodržovali dostatečný odstup)
Posílám data podle jednotlivých obcí z H. Rakouska (to je aspoň statistika):
https://ooe.orf.at/stories/3039636/

Jinak Čínská drzost je neuvěřitelná, svalovat vinu na USA je výsměch, protože dobře ví, že vina je na jejich straně, měli by zásobit celý svět zadarmo a naúčtoval bych jim škody z celého světa, koho zajímají jejich zvířecí trhy, to by byla opravdová spravedlnost a ne že půjdeme s prosíkem žadonit o roušečky, sedřel bych z nich kůži, stejně jako by to oni udělali s námi a po zásluze, snad to někdo proboha pochopí a konečně se toho chopí a bude mít odvahu tu spravedlnost vyžadovat, ale bohužel v tomhle jsem vysloveně pesimista, ale třeba Uršula příjemně překvapí, u mě by teda v ceně rozhodně stoupla;-)

386
# 19.03.2020, 16:43

Jo, lidi jsou jen .... lidi, jsem doma s dětma, koukam na les, padesát metrů od baráku, je tam tlustej dub, pod ním mají keškaři kešku, dneska jich tam bylo jako much, asi větraj plíce, vždycky vytahnou tu kešku, otevřou tu krabičku, nakašlou do ní, a pak jí zase zavřou, přijde další, a udělá to samé, rád bych věděl co je to za vylepšenou variantu..:D..
jinak zatím dobrý, zasel jsem semínka, připravil obalový a zakrývací materiál na ochlazení, včetně přenosných skleníků, tak čekám na vývoj věcí budoucích, od kolegyně mojí manželky měl její manžel ráno +39 ve stínu, tak ho odebírali, výsledek někdy v budoucnu se dozvíme, tak uvidím, co bude.. :cool:, mám vlastní echinaceový sirup s černým bezem, tak beru preventivně..

386
# 20.03.2020, 07:06

Doporučuju přečíst, docela drsné vyjádření, nicméně z hlediska teorie přemnožení a pod. má ve své podstatě pravdu, akorát by při tom neměl svým způsobem jásat...nevím, kolik je jeho rodičům, či zda žijí..a zda se jim po tomhle koukne do očí..
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ne...

a ještě jeden odkaz, o tom, že virus se vyvinul sám,bez přispění lidí...https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

273
# 21.03.2020, 01:13

Vzhledem k tomu, jak je nejhorsi situce v Italii a Spanelsku teplejsi pocasi zatim zastaveni sireni nepomaha. I kdyz az zas tolik teplo tam zatim neni, uvidime az prijde +30.

Iran ma klima jeste teplejsi a malo vlhkosti a situace je tam spatna. I v CR nakonec dosahneme 1000, to uz je spatny. Italie mozna i prekona Cinu do poctu.

Na hezke vyhlidky to nevypada.

272
# 21.03.2020, 11:28

TommyAst
V Itálii bylo za 1 den do včerejšího večera 627 mrtvých, armáda v noci pomáhá s transportem rakví do krematorií, které těžce nestíhají, vymírá tam komplet 1 generace, je to nepředstavitelné co se tam děje, 6000 potvrzených nakažených za 1 den, mnoho lidí zemřelo, aniž by je stihli otestovat, takže reálná čísla jsou ještě možná o dost horší. Teplota virus moc neničí, spíše UV záření a obecně venkovní prostředí ho hodně eliminuje:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus...

Určitě to zmutuje a příští zimní sezóna bude hodně zajímavá, ale neviděl bych to tak černě, v půlce dubna může být dle odborníků kolem 15 tis. nakažených, pokud bude těžkých případů pár desítek, tak je to v pohodě, pak už to začne podle mě klesat, ale jak říkám vyhraná bitva neznamená vítěznou válku, a to bude případ Covidu.

386
# 22.03.2020, 20:28

Tak koukám, první česká oběť, děda úctyhodného věku.. 95 let, na Bulovce..:(.. Mladí si asi myslí že je to potkat nemůže, dneska tady fičeli na kolech k lesu... na xichtech měli roušku tak dva z nich, pak fičeli od lesa a za nima fičela oktávka s policajtama, docela se tu rojej..

272
# 22.03.2020, 21:30

palma
Mladý je nutné exemplárně potrestat, údajně polovina těch, co se válelo na dovolené v Itálii, porušili státem jasně daná nařízení, tam bych se zaměřil a ne buzerovat kvůli pitomé roušce, až budu vidět, že stát umí vymáhat svá nařízení, tak ho začnu brát vážně, zatím umí akorát slíbit rozfofrování rozpočtu za 14 dní každému, kdo si řekne a kdo se vinou vlastní neschopností nepřipravil na horší časy, neskutečné tohleto, místo ozdravného procesu přijde drahá sanace, zadlužení a dlouhodobá stagnace, tohle inženýrství nesnáším.

386
# 22.03.2020, 21:53

Yurri
Já se tomu útrpně směju, ještě ty lidi ani nějaké velké ztráty nemají a už je rozebrána první miliarda "náhrad" ze strany státu.. manželka má veterinární kliniku, jedou tam virus nevirus, zatím bez následku, nezavřeli, tudíž teď odváděli sociálko, apod, jedou v méně lidech, protože dvě sestřičky mají doma ze školákama, já jsem doma místo manželky, ani vlastně nemůžou zavřít, protože když někomu těžce onemocní zvíře, nebo je nutné utracení, prostě se to udělat musí, asi těžko bude někdo doma třeba 14 dní s mrtvolou vlčáka.. no a tak má nárok na velkou nulu... mimochodem i veterináři už okolo zavírají... důsledek... ještě větší nával u ní.. domu chodí vyšťavená v noci.. ale je pravda, že polštář jsme si udělali, lepší ho mít, než čekat na lajntuch od státu..tak jen doufám, že to nechytne, láduju jí preventivně medicínou..ale roušek máme pro půl Kladna, skoro každá druhá zákaznice přinese roušky... tak to dáváme dál..:cool: a asi to samé dělá spousta živnostníků, když praskne voda, unikne plyn, nejde elektrika, těžko to počká 14 dní..

273
# 23.03.2020, 01:04

Yurri

Vsak taky to vypada na nejvetsi Evropskou tragedii za existenci Ceske Republiky (ne CeskoSlovenska). Je to skutecne obri tragedie a stale se to stupnuje. Rudej mor (Komunisti) ale ma obeti mnohem vic, o Nemcich ani nemluve.

Ve Stredoveku radil mor s jeste vetsi ukrutnosti. Tenkrat ale stacilo trochu hygieny (napr. nehazet vykaly na ulici), a sireni by se dalo zastavid. CONV-2019 ale ma extremni odolnost, ve vzduchu vydrzi az hodiny a na predmetech v extremu i prez tyden. Navic se od nositele nejlepe siri v dobe, kdy se jeste neprojevi priznaky nemoci. A jak se zniceho nic obevil.

Tady je jeden Dokument uploadnuty na Youtube v roce 2011 podle vseho. Tou dobou nekdy jsem i na dokumment narazil:

https://www.youtube.com/watch?v=LWZSDi1TV8Y LAST DAYS ON EARTH ABC Documentary.

Je to teda v Anglictine, i kdyzCeska verze tusim nekde taky existuje. Pojednavaji se tam ruzne konce nasi civilizace - Cerna dira, Gama zablesk, Asteroid, Supervulkan, Valka, Zmena klimatu, Pandemie. Tedy nektere veci se resili-resi tady uz delsi dobu. Seradil jsem to podle aktualni pravdepodobnosti vyskytu od nejmene po nejvice pravdepodobne v blizke dobe, ne tak jak je to ve filmu.

386
# 23.03.2020, 09:42

TommyAst
Malá poznámečka, bakterie mají obecně daleko vyšší odolnost k vnějšímu prostředí než viry, třeba právě ten středověký mor... v podchlazeném mrtvém těle vydrží až jeden rok, což vir v žádném případě nedokáže, zase se vir lépe přenáší vzduchem, neb je daleko menší a množstevně ho "uniká" z hostitele daleko více než bakteriíí..A hlavní, co nás může chránit, je opravdu "kolektivní" imunita, vrátím se k moru, dle zjištění mají "čistí" evropané vyšší odolnost vůči této nákaze doposud, a to právě na základě v minulosti proběhlých epidemií, tato výhoda se ovšem "díky" migraci začíná prudce snižovat..tož tak..:(
Ještě k tomu koronaviru, "dobré" to mají lidé s malými, či odrostlejšími dětmi do cca 10 let, a to z toho důvodu, že ty děti prodělali právě koronavirové infekce, a rodiče s nimi (ty stálé rýmy, kašle, posmrkávání a mírné horečky) a tak mají částečnou imunitu a vytrénovanější organizmus vůči současným verzím viru..

272
# 23.03.2020, 12:17

Další chyba při zveřejňování výskytu nákazy, mám právo vědět, kolik je v mém městě nakažených, min. starostové by tu informaci měli dostat, v Maďarsku mají na domech dokonce cedulky, aby lidé věděli, že je někdo v domě nakažený, je to ochrana zdravých, aby se vyvarovali kontaktu, je to stejné, jako když máte roušku pro ochranu okolí od vás, samozřejmě nebudu zveřejňovat každou vesnici s 50 obyvateli, to dá rozum:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/strach-ze-sikan...

386
# 23.03.2020, 12:29

Yurri
Já mám alespoň pro dobrý pocit nainstalovaný v mobilu MAPY.cz, s funkcí oznámení nebezpečí kontaktu s positivně testovaným člověkem.. sice to není 100%, ale aspoň něco..

77
# 23.03.2020, 19:38

Yurri
Nemáš žádné právo vědět, chovej se tak, jako by byl v tvém okolí nakažený kdokoli. Je to na každém z nás, jak případnou karanténu budeme dodržet a poneseme si za to případné následky.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.