Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

384
# 23.03.2020, 20:53

charlie
Ono je to stejně skoro jedno, jím teď hroznový víno, je z Indie, pravda, umyl jsem ho, ale stejně si nejsem jistý, jestli na něj při sklizni nějaký Ind nenachrchlal..:D

271
# 23.03.2020, 22:42

charlie
Proč bych nemohl vědět, kde se v mém okolí vyskytuje pandemický virus, který může zabít moje rodiče? V dnešní době odepírat takhle důležité informace je trestuhodné, nepotřebuji přece adresu s číslem popisným, stačí počet ve městě, už pak odhadnu kolik jich asi skutečně bude a kudy chodí, to je teď přece jednoduché. Populace se stejně promoří, naopak je to vlastně potřeba, vše se dělá jen kvůli starším, aby se získal čas na přípravu a na testy léků a na vakcínu, o nic víc nejde, zatím mnohem větší neštěstí bylo těch 5 našich tuhle v Rakousku pod lavinou. Tak to prostě je, co by kdyby sleduji, ale neřeším, o sebe strach rozhodně nemám, spíš testuji vlastní disciplínu, určitě je co zlepšovat.
https://pardubice.rozhlas.cz/jak-zpomalit-sireni-k...

A tady konečně něco rozumného ohledně roušek, pán je sice divnej, ale názor super:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Leka...

273
# 24.03.2020, 01:07

palma

Nad tim jsem ani neoremyslel, ze mor zpusobily bakterie, coz je uplne jiny typ organizmu. Kazdopadne ta uroven stredoveke hygieny (vykaly z okna ven a pak po tom chodili lide i potkani, rozesly to) byla opravdu tristni, ne jen na aktualni pomery, ale i na pomery staroveke a Anticke. Mydlo a dezinfekce samozrejme tenkrat neznali.

Epidemie nejspis probehly vsude a tak neni evropa uplene nejodolnejsi. V Africe v teple se bohuzel tech nemoci siri stale dost. A s globalnim oteplovanim se to muze obevit i v Evrope. Puvodni Evropa neni odolnejsi, ale je tu organizovanost, nejaky styl ziti a hodnoty. A taky higiena, zdravotnictvi na dobre urovni. S hygienou u migrantu je to taky dost tristni (ne u vsech, ale staci mala cast) a o kumulaci vice osob nemluve, dodrzovani karanteny taky ne uplne. Samozrejme, ne u vsech je to tak, ale v mnoha statech uz maji gheta. A pri samotnem cestovani (pokus dostat se na severo-zapad) to taky neni uplne ideal.

Viry moc dlouho neprezijou, ale jsou mensi a snadno se prenaseji. Oproti vsemoznym predchozim virum, COVID-19 se siri vzduchem snadno, setrva tam az hodiny. K tomu dokonce az prez tyden na nekterem povrchu. To je skutecne extremni. Navic velka cast prenasecu (desitky procent) ani nema priznaky onemocneni, v teto fazi se siri vir nejlip. To driv u minulych koronaviru nebylo. Inkubacni doba je take relativne dlouha. Ne to az nepredstavitelne, jak je aktualni COVID idealni pro sireni.

Ale jeste horsi by byla predstava viru HIV, kde po desitky let byla smrtelnost prakticky 100 % a dlouha inkubacni doba, vic nez COVID. Ale HIV se tezko prenasi. Pokud by ale byl virus jako HIV, co se prenasi, jako COVID, tak mame po vsem.

76
# 24.03.2020, 06:13

Yurri
Chřipkou, na kterou zemře tisíce lidí ročně ,onemocní až milion lidí, to ten seznam bude sakra dlouhý, ty nejstarší s oslabenou imunitou a různými zdr. neduhy může zabít i rýma, to už ten seznam bude nekonečný. Své rodiče můžeš nakazit i ty, páč ten virus máš v sobě aniž bys to tušil.

384
# 24.03.2020, 08:24

TommyAst
Ono je to s tou planetární populací složitější, než se zdá, jelikož mám v rodině doktora a doktorku, tak jsme se o tom kdysi bavili. Třeba z lékama, jsou odzkoušený a vynalezený tady, v Evropě na "bělošské" populaci, a pak se ukázalo, že pro černnošskou populaci v Africe jsou docela toxické, taktéž průběh banální rýmy, je u bělocha v pohodě, černocha dokáže zabít, a indiána taky... takže i s tím se musí počítat, a ohledně moru, je to tak, Evropané z kořeny v Evropě jsou opravdu řádově odolnější..zrovna tak už jsou v Africe místní "kněžky lásky" imunní vůči HIV.. je to totiž generace do 20ti let, která se narodila HIV pozitivním matkám, ale známky positivity již nevykazují... a evidentně se stýkají z HIV positivními muži a nenakazí se... Žijeme tu statisíce let a stále bojujeme bitvy s těmi nejmenšími, kdyby jsme nebyli dostatečně odolní, už tu dávno nejsme... jsem optimista, a když i 50% lidstva vymře?, nic se vlastně v globále nestane... a na druhou stranu, stejně tu nejsme na věky..:cool:

76
# 25.03.2020, 19:02

Yurri
Možná někdo vyslechl a vyčetl tvé prosby, je to šílená doba.
Mazec je to i v práci, nevím, co si na tu hubu mám vzít dřív, zda respirator, bo roušku. Když respirátor, jsem plně chráněny před škodlivými prachovými částicemi, částečně před virem(FFP2), ovšem ohrožují okolí, když roušku, chráním okolí, ovšem hltam vše plnými doušky.🙄🙄🙄

271
# 25.03.2020, 19:36

charlie
Já mám roušku na krku a dezinfikujeme ozonizérem a trochu naředěným lihem, takže bez problému a venku používám multifunkční šátek, kterej nosím celou zimu, takže skoro beze změny.
Jinak ještěže mám chalupu vedenou jako rodinný dům a můžu tam jezdit s výmluvou, že jedu pro krmení pro králíky, od včera je to dost zpřísněné, bacha na to:
https://www.ceska-justice.cz/2020/03/ministerstvo-...

Tady opět o možném přehnaném optimismu před likvidací viru teplem:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ft-vedci-douf...

384
# 27.03.2020, 11:45

Tak mi známá poslala fotku z Bergama, jde o odjíždějící pohřební klonu vojenských automobilů. převážejí zemřelé...takže v Itálii to sranda není... zaspali a teď za to platí..

Bergamo 26.3.
2653
# 28.03.2020, 11:37

Lidi teď jsem se koukl na mapu kde je v ČR koronavirus a už bohužel je skoro všude jen Pelhřimovko ještě není zasaženo to potěší:D ale brzy to bude i tu co se dá dělat prostě nevycházet!!!:!!:

271
# 30.03.2020, 19:58

charlie
Holt to byla nejpřísnější karanténa na 1. místě v republice, pro okolí by nebylo její trvání ani měsíc dostatečné, někteří tam letos možná nepojedou raději vůbec, fakt tomu věřím, ten zveřejňovaný počet, co se dozvídám ve městech v kraji je fajn.

2653
# 30.03.2020, 20:16

charlie
Když to čtu tak mi je z toho zle proč to nenechali zavřené když v té obci bylo asi 40 nakažených kdybych si to měl představit v Olešné tak by to byla asi katastrofa nechápu teď se to bude šířit okolím jak nic:!!::( no co naděláme prosím lidi dodržujte to opatření jinak tu bude situace jako např v Itálii a to by jsme nechtěli ani náhodou:!!: jinak Vysočina už má první 100vku:!!:

271
# 31.03.2020, 08:58

charlie
Ježíš tak mu měli nějakou dát, vždyť to všechno vlastně děláme pro starý, rouška je gesto disciplinovanosti a ohleduplnosti, s likvidací viru bohužel ta běžná vůbec nepomůže, populace se virem stejně promoří, když ne teď najednou, tak ve vlnách postupně a o nic jiného nejde, nemůžete kvůli tomu takhle stopnout ekonomiku, denně ztráta 3 mld. Kč je fakt dost, proto teď ta chytrá karanténa, i v tom Izraeli je to zajímavý způsob řešení smíchat x vzorků a otestovat výsledek ať to pěkně odsejpá, říkám vidím v tom pozitiva jako jiné hodnoty, apel na zdraví, usměrnění produkce ne na objem, ale na kvalitu atp., snad se toho využije.

ota
Avatar
2125
# 31.03.2020, 09:40

Yurri
Tak ono se to možná někomu i hodí, virus se dá dobře zneužít, to je vidět i na příkladu Maďarska a někteří by to rádi evidentně i u nás: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ministerstvo-obr...
Pokud má ekonomika nějak přežít, tak bude nezbytné ty opatření co nejdřív zrušit. Myslím si, že to nakonec bude i lepší. Kolik lidí by zemřelo v důsledku ekonomické krize, která by nastala, kdyby se drželi tyhle opatření delší dobu si ani nechci představovat.

618
# 31.03.2020, 14:34

palma
Oni je tam převáželi do jiných regionů kde jsou ještě volná krematoria v noci proto aby neděsili lidi přes den,jinak v jiných regionech je situace zatím vcelku normální..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.