Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

385
# 23.10.2020, 12:27

Yurri
Já se fakt budu radši denně courat v lese, večer zapálím svíčku a dám se na modlení, čímž učiním k vítězství nad virem více, než celá naše vládnoucí suita..:cool:
p.s. jen jsem tuhle zprávu dopsal a odeslal, hned vylezlo slunko... asi nějaký znamení..:D

385
# 24.10.2020, 18:12

:D, tak máme všichni doma otestováno, všichni máme po koronaviru a ani jeden jsme nezaznamenali lautr nic, tak se vyptávali na hygieně co a jak, a já se dozvěděl,že jelikož je manželka veterinářka a my jsme tam prakticky každý den, holky se tam učej, tak jsme ti šťasní s vysokou imunitou proti koronavirům, jelikož je to jedna z mnoha infekcí zvířecích miláčků a my jsme ji potkávali deno denně.. dost dobrý..:D, Prý je to u veterinářů už prokázáno, mají velmi malý podíl na vážnějším průběhu infekce..

271
# 24.10.2020, 19:43

palma
Tak to máte štěstí, ale na jaře to můžete chytnout klidně znova, ale samozřejmě s menší pravděpodobností, já jsem jenom zaslechl, že přenašeči korony jsou kočky, ale psi nikoliv, ostatní zvířata nevím a ani moc nesleduju, jsou ale výzkumy, že určitě jsou mnohem méně postiženy rodiny se 2 dětmi, což mi udělalo radost, pač ze školky toho větší tahá určitě hafo a trénuje i naši obranyschopnost, spíš mám hrůzu z toho, co se děje v nemocnicích, teď už je na tvrdé lockdowny dávno pozdě a stejně by se to sem dostalo později zvenku, možná lepší promoření v listopadu než v únoru, kdy už budeme mít všichni třeba toho vitaminu D minimum a určitě to bude pro mnohé psychicky vyčerpávající a organismus bývá v předjaří nejslabší.

385
# 24.10.2020, 19:59

Yurri
Manželka objednává skvělý lososový olej,vitaminuD plno, A k těm koronavirům, i psi jich mají fůru, (ale částečná imunita i proti jiným kmenům, třeba i coroně, tím vzniká , tzv. zkřížená imunita) ale u nich se to projevuje většinou průjmem, každopádně jsme promořeni asi vším možným plus ještě co naše holky natahají ze školy.. jak jste řekl.. taky máme dvě, jedna je ve třetí druhá v šestý..dokonce je sranda, že okolo tak pěti let měly postupně nějakou alergii, ale patrně tím, jak tu u nás krouží chlupy , pírka a vše možné neustále v ovzduší, tak se to zmírnilo a teď už odeznělo do ztracena, sice je to povolání fakt řehole telefonáty "šílených páníčků a paniček" klidně i ve dvě ráno, ale jinak je to.....skvělý, co za příběhy se při tom zažije, a jak vidno, nese to i jistý benefit.:)

271
# 25.10.2020, 12:30

palma
ADEK beru taky a zapíjím olejem z ostropestřce a pro jistotu navíc s hrstí vlašských ořechů;-) Zajímavý mi připadá vliv mikrobů v půdě na střevní mikrobiom konzumenta produktů odtamtud, teď už se ví a jsou na to výzkumy, že zdravá půda s bohatým mikrobiálním životem má přes mikrobiom přímý vliv na imunitu dotyčného, je tam i přímé napojení na mozek.

385
# 25.10.2020, 12:45

Yurri
Jak se říká.. srostlý s půdou, něco na tom je, a věřím tomu..:cool:

271
# 25.10.2020, 15:39

Aktuálně jsou k dispozici studie o vlivu znečištění ovzduší na výskyt Covidu, nárůst jemných prachových částic menších než PM2,5 o 1 % = růst smrtnosti o 8 %. Mám štěstí, že bydlím v regionu s čistým ovzduším a ještě na náměstí, kde je výskyt topenišť na tuhá paliva naprosto minimální, navíc na kopci, kde je díky proudění znečištění z autodopravy marginální, nákladní je odvedena obchvatem úplně mimo, horší to bude ve vedlejší vesnici u řeky v údolí při vytápění bordelem nebo mokrým dřevem (letos snad všude). Z typických smogových kotlin bych zdrhal co to jen to půjde (např. Pražská či Ostravská pánev)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/indie-se-boji...

Jinak se připravte na tvrdý lockdown, na téměř zákaz vycházení, určitě bych s tím počítal, dovedu si představit uzavřená města jako na jaře, nevidím na tom nic nelogického, škoda, že to nepřišlo v září, mohli jsme mít v listopadu už relativně klid, ale je fakt, že bylo hezky;-)

63
# 26.10.2020, 07:17

Nejlepší je ten náš slavný premier... Povolí trhy a pak ještě bude nadávat jak nejsme zodpovědní , že tam jdeme nakoupit.. Je to venku a všichni mají roušky jejda..

Ano i když se nám to nelíbí, lockdown měl být už hned od 1.září
a poukazovalo na to dost lidí.. proč na jaře kdy bylo sotva 50 nakažených za den se zavíralo vše... v září už to byly snad už tisíce a nic se nedělo,šak nám se nic nestane...
Ještě napíše, že se shlukujeme v dopravních prostředcích.. ku..a jak kdyby o to někdo stál.. omezí provoz, lidi nechá chodit do práce a ještě nám vynadá,že se shlukujeme v buse... co toto je zač

63
# 26.10.2020, 07:57

palma
To já bych mu doporučila výlet úúúplně někam jinam ;-):D:D

385
# 26.10.2020, 08:08

Lucina
Tam by ale nic neviděl...:D

63
# 26.10.2020, 08:35

palma
Hlavně my bychom neviděli jeho a hlavně neslyšeli ;-)

271
# 26.10.2020, 09:09

Lucina
Určitě je to na žalobu, nemůžete mít v šuplíku pesimistickou variantu a v případě rostoucích pozitivních případů úmyslně nic nedělat, jen kvůli shodnému názoru s většinovou populací, takhle to samozřejmě nejde, zvlášť, když se jedná o tisíce životů, viděl bych to tak na 5 let natvrdo, ve státní bezpečnostní sféře se trestá už i jen za potencionální ohrožení, natož za skutečné, na tyhle relikty minulosti jako např. Faltýnek musíte stejnou zbraní jakou používají oni, tj. s pořádnou složkou.

63
# 26.10.2020, 09:31

Yurri
Právě a co mě štve nejvíc, všichni věděli,že druhá vlna přijde. Na jaře nám vykládají jak se na ni připraví? jak se na ni připravili, no nijak to je očividné, jen nám nadávají místo aby nás všechny podpořili atd.. Kde mají něco pro ty, kteří zabírají místo v nemocnicích, protože se nemá o ně kdo postarat? Kde mají rezervy ventilátorů a vybavení, které velice chtěli přes léto??
Kde mají ty pomocné síly, které taky přes léto prej někde seženou..
Vys... se úplně na to, přitom to věděli, že 2 vlna přijde..

# 26.10.2020, 10:11

Celá slavná "corona" je pro Babiše a jeho suitu KŠEFT STOLETI. K tomu potřebují co nejvíce vyděšených a tím pádem poddajných občanů. Obrovské nákupy testů popřípadě očkovacích látek, úhradová vyhláška to je oč tu běží.
Heslo dne: NEPOSLECHNEŠ=UMŘEŠ!!! Velice působivé.

9
# 26.10.2020, 16:21

"Ti, kteří by byli ochotni se vzdát svobody výměnou za chvilkové bezpečí, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečí."

42
# 26.10.2020, 16:25

Jojo, za vše může Babiš a vláda.

Proto sem jeden týpek napíše blábol o poddajnosti občanů, druhý odkaz na dezinformační web a třetí citát na podporu anarchie :D

385
# 26.10.2020, 20:36

:D Když jsem si ten titulek přečetl, rovnou jsem volal Chocholouška, aby si pani psychiatričku odvezl.. nebo spíše pana redaktora...
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/psychiat...
Jen by mne zajímalo, jak rychle dovede paní mávat rukama, aby mohla konkurovat ventilátoru...:D

33
# 27.10.2020, 20:12

palma Super, mame doma kocky, se zviratama sem v kontaktu od malicka, tak snad budu mit taky lehci prubeh. Idealni by bylo kdybych o tom taky vubec nevedel. :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.