Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

273
# 28.10.2020, 21:16

Moc bych si to bezpříznakové prodělání nemaloval narůžovo:
https://www.lidovky.cz/svet/koronavirus-zpusobuje-...

Jinak vláda v opatřeních opět selhala, noční zákaz vycházení ničemu moc nepomůže, je třeba ten zákaz vydat na den, omezit i pracovní a rodinné kontakty, za 14 dní rapidní pokles a do měsíce jsme z toho venku, takhle je to fakt na dlouho a škody ještě mnohem větší, ale třeba mi to někdo vyargumentuje jinak:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/model-zlepseni-s...

# 28.10.2020, 21:37

Yurri
Nechápu tohle vaše strašení. Takže ten kdo měl lehký průběh a pár dní teploty 37-38°C podle vás resp. podle toho článku trvale ztratí 5 bodů IQ. Jasněěěěě, hele postavte si protiatomový kryt a na věky tam zalezte. Tam na vás covid nevleze.
Nechci zlehčovat těžké případy, kterých je dost a covid opravdu zabíjí, ale ta většina lidí co měla lehký průběh by se neměla strašit jen kvůli tomu abychom tu snižovali statistiky a lidi za každou cenu udrželi doma, protože tohle je jediné co ten článek dělá.

Mimochodem rozkliknul jsem si tu studii a hned první věta:
"Case studies have revealed neurological problems in severely affected COVID-19 patients."
Takže se to týká těch s vážným průběhem.

273
# 28.10.2020, 22:02

JohnBattler
Tady máte výsledky studie na 85 000 lidech, berte nebo ignorujte, ale o strašení nemůže být řeč, protože jsem vám ještě neposlal svojí fotku.

Jasan, že u bezpříznakových to bude lepší, ale určitě je to lepší neprodělat, to je dobré si uvědomit, pač jak já říkám, respekt k nepříteli je základní kámen k vítězství, už jen proto, že dodržujete vše co máte a často ještě víc.
https://www.mix24.cz/koronavirus-postihuje-srdce-i...

42
# 29.10.2020, 00:10

Jinak v počtu úmrtí jsme na tom hůře jak Itálie na jaře.

86
# 29.10.2020, 08:57

Mike11
Nejsme, počítáte tam celou Itálii, ale zasažen byl tenkrát jen sever, kde žije cca třetina obyvatel - takže ta čísla v grafu byste musel násobit třemi.

# 29.10.2020, 08:58

Mike11
Covid je pouze v hlavě.

15
# 29.10.2020, 15:19

Lištička
Jo, jasně, proto přibývá bláznů.
Až budete někomu čtrnáct dní jezdit s nákupem, zjistíte, že to leze i do noh...🙄

33
# 29.10.2020, 19:38

Smarja dokazete si predstavit ze by celymu narodu kleslo IQ o 5 bodu? To by nas presunulo nekam na Blizky Vychod :D Tak snad to dalsi studie nepotvrdi.

386
# 29.10.2020, 20:17

Ai-kun
Představuju si to třeba u vládních činitelů, myslíte, že může jít IQ do mínusu, jako když mrzne? třeba ... -5 ?:D

33
# 29.10.2020, 20:43

palma To nastesti ne, moje predstava je, ze prumerny IQ naroda je vzdycky 100. Rozdil je v rozlozeni nejcastejsich hodnot v populaci (+-tvar gausovy krivky) a pri porovnani mezi staty. Takze i kdyby vsem v CR kleslo o 5 bodu, tak by individualni hodnoty zustaly stejny, jen ta skutecna inteligence by sla dolu .. rozdil by byl ale v porovnani se statem kde k poklesu nedoslo.

273
# 29.10.2020, 20:58

palma
Bohužel je to pořád hodně, i čistá 1 je moc, protože i ty 4 % hospitalizovaných z toho současného množství detekovaných pozitivních spolehlivě zaplní nemocnice za 14 dní až 3 týdny (někde i dřív), co teprve až na tom budou špatně ty ještě z vyššího R třeba před týdnem, jsou to triviální počty, navíc přičtěte vzrůstající množství pacientů vyššího věku, to vám klesající R dost vyrovná, je to naprostá tsunami. Jsem rád, že nejsem sám pro tvrdý lockdown, na ty rozmazlence je třeba přísnost;-)
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesti-vedci-var...

386
# 30.10.2020, 17:53

charlie
Z čistě laického pohledu, něco je, aby na JIP na dejchákách leželo tolik lidí, určitě standard není, doteď dejcháky bohatě stačily, teď je jich potřeba 10x více, stejně tak akutních lůžek, takže, něco je, je samozřejmě otázku, kolik z těch pacientů by, stejně jako za chřipky, umřelo doma, nebo v domově důchodců, co mi vadí, že se nemůžu dopátrat statistiky aktuálních celkových úmrtí v ČR... pro srovnání s minulými roky, to považuji z hlediska porovnání za vysoce relevantní, plus to porovnat třeba z minulou chřipkovou sezónou, pak se bavme..

42
# 30.10.2020, 18:05

charlie
Ludvík je starý dezinformátor, všichni jsou bezpříznakový proto musí být v nemocnici, ruší se plánované operace a zavírají se některá oddělení pro Covid pacienty, protože je situace v klidu. Motol nepřijímá pacienty s Covidem, protože má 500 volných lůžek a pohodu. A těch skoro 200 úmrtí denně navíc oproti průměru? To jsou také bezpříznakový, proto umírají. :zz:

Nevím, nerozumím těm myšlenkovým pochodům..odmítání existence problemu je součást psychiky, jak se zbavit strachu.

77
# 30.10.2020, 18:18

Mike11
Bylo to napsáno s trochou nadsázky, ovšem jak podotkl palma, chybí ta statistika úmrtí, pak se bavme, abys tvrdil, že zemřelo denně 200 lidí navíc proti průměru. Hraje se tu taková podivná páchnoucí hra, u které by si protagonisti měli alespoň srovnat noty.

42
# 30.10.2020, 18:46

Máme data o celkových úmrtí z USA i z Evropy. Podobná metodika je u nás a výsledek je, že ty úmrtí jsou spíše podhodnocené, protože spousta z nich není otestovaná na Covid, proto se nedostanou do statistiky. Není důvod se domnívat, že to u nás bude jinak. Zvlášť když v létě tu umíral průměrně 1 člověk na Covid denně, tak je jasné, že se něco změnilo. Dokonce těch průměrných 10 úmrtí na jaře se projevilo v grafu celkových úmrtí.

386
# 30.10.2020, 19:23

Mike11
Jde o to, že snad statistický úřad normálně vydává statistiku úmrtí po měsících a po dnech, ta by mne zajímala, protože to je pak jasná záležitost..jestli je plus minus 300 úmrtí za den, pak hupnutí o +200 za den tam musí být přece dobře znát, jenže jaksi oproti dřívějšku to není dostupné, asi zas nějaká konspirace, či co.:!!:

273
# 31.10.2020, 07:47

Chřipka je jediné infekční onemocnění, které se projeví na datech o celkové úmrtnosti a čítá 1500 až 2000 obětí za chřipkovou sezónu, Covid to zvládne za 10 dní, co chcete více vědět, jako srovnávat to třeba se statistikou v souvislosti s infarktem, to je přece blbost nebo třeba rakovinou? Tam se Covid projeví třeba až za 5 nebo 10 let, kdy z podceněné prevence dojde na terminální stadium, takže opět nesmyslné srovnávání. I ta smrtnost Covidu se bude ještě měnit nebojte, vždyť máme za sebou teprve říjen, menší okresní nemocnice už padají na hubu, Motol je gigant, ten má velké personální rezervy. Zatím to vypadá na 14-15 tisíc obětí do konce roku, za měsíc bude dalších čtvrt milionu pozitivních, odhady virové nálože už konečně médii prošly a činí 700 tis. až 1 milionu nakažených, nákaza je úplně mimo kontrolu, opatření určitě trochu zaberou, ale komunitní šíření bude velkou setrvačností pokračovat. Na skutečně tvrdý lockdown už je narozdíl od okolních států vlastně pozdě, je fakt, že by musel být brutální, nejlépe i s pořádnejma flastrama.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesti-vedci-var...

273
# 31.10.2020, 18:35

charlie
To jsem se hodně krotil, bral jsem 200 úmrtí denně, ale v reálu to bude asi horší, podle virologa 300 - 500 úmrtí denně, ale třeba ne celé 2 měsíce, spíš to bude ve vlnách, takže když budu počítat ty 300, tak je to 20 tisíc do konce roku, tak to prostě je.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pripravme-se-ze...

42
# 31.10.2020, 19:12

charlie
Víte kdy byl týden 36? Malá nápověda - v té době umíralo denně na covid 1-3 lidí..
Teď jich umírá 100x tolik

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.